דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

שם השואל: שון | הקטגוריה: כושר גופני | תאריך: 02/06/2016

אימון אירובי אחרי אימון כוח

השאלה:

שלום,

הרבה מאמנים אומרים בדרך כלל שלאחר אימון משקולות רצוי לעשות פעילות גופנית וזה שורף יותר שומן. מה ההסבר לזה? אם יש לכם מקורות באינטרנט זה יהיה נפלא. תודה מראש.

התשובה:

תכניות אימונים לשיפור הכושר הגופני והבריאות עוסקות בדרך כלל בפיתוח כוח ושיפור היכולת האירובית – היכולת להתמיד בפעילות למשך דקות ארוכות כמו בהליכה, ריצה, שחייה ורכיבה על אופניים.  כמות האנרגיה (מספר הקלוריות) הדרושה לפעילות תלויה במשקל הגוף, בסוג הפעילות, בעוצמתה וכמובן שגם שבמשך הזמן בו היא מתבצעת.

ישנם באינטרנט מחשבונים המעריכים את ההוצאה הקלורית בריצה על מסילה בחדר כושר. לשם כך יש להזין בהם את משקל הגוף, מהירות הריצה, משך הריצה ושיפוע המסילה. לדוגמה: הזנתי באחד המחשבונים נתונים על אדם במשקל של 70 ק"ג, הרץ 30 דקות במהירות 10 קמ"ש בשיפוע אפס. התוצאה שהתקבלה היא שריפת 386 קלוריות. אם מדובר באדם אחר  שמשקלו 80 ק"ג שיבצע ריצה דומה, מספר הקלוריות שידרשו לפעילות יהיה 442 ואילו אדם שמקלו רק 60 ק"ג ישרוף בפעולה דומה 331 קלוריות.

יש לא מעט מחקרים על שילוב של אימוני כוח עם אימוני סבולת. אחד מהם סקרתי כאן באתר:

שילוב אימוני כח וסיבולת

נראה כי אנשים העוסקים בפעילות גופנית ברמה מתונה לא צריכים לחשוש משילוב של אימוני כוח ואימוני סבולת.  לאימוני סבולת אירובית יש יתרונות רבים נוספים מלבד שריפת קלוריות. הם נמצאו כתורמים לבריאות בהיבטים שונים כמו שיפור היכולת לבצע מאמצים, הקטנת הסיכוי לתחלואה במחלות רבות ועוד.


יש לך שאלה למומחים של המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)? אין צורך להתבייש, רק ללחוץ כאן.