חיפוש סגור
מתעניינים בלימודים?

לימודי ביטחון אבטחה וניהול

המרכז לניהול ובטחון הוקם בשנת 2007 והוא עוסק באימון של מנהלים ובעלי תפקידים בארגונים ובהכשרה של מנהלי אבטחה וקציני ביטחון במגזר הציבורי והעסקי למילוי תפקידם בשגרה ובחירום.
כן עוסק המרכז באימון בעלי תפקידים בגופים ציבוריים, יישובים, מועצות מקומיות ואזוריות, בחברות ובארגונים בתחומי המוכנות, הניהול והתמודדות עם מצבי חירום קיצוניים שהם תוצאה של אסונות טבע או שהם תוצאה של כשל טכני מעשה ידי אדם או במצב מיוחד בעורף בעת מלחמה.

פעילויות המרכז

כמו בכל תחום מקצועי, גם בעשייה הביטחונית הדרך המהירה והבטוחה ביותר לשינוי ושיפור הנה באמצעות ניהול מקצועי ואפקטיבי. זוהי הסיבה שלשמה מתמקד המרכז בתחום התכנון, הניהול והפיקוד על מערכי ביטחון, אבטחה וחירום.  
המנהל, בוגר הקורס במרכז  לניהול וביטחון, יוכל במקרים רבים, לא רק להעלות את רמת האבטחה והמוכנות אלא אף לייעל את המערך ולהפחית בתוך כך את ההוצאות. זאת ועוד, הוא יוכל להתאים את תכנית האבטחה במדויק לצרכים ולמטרות של הארגון בו הוא פועל ובכך הוא יתרום גם לתדמית הארגון הן כלפי חוץ אל מול לקוחות וקהל והן כלפי פנים אל מול עובדי הארגון ומנהליו.

במדינת ישראל, האבטחה הנה צורך קיומי והיא נחוצה לכל גוף, מוסד, יישוב או ארגון ציבורי, לצורך ההגנה על הבאים בשעריו ועל פעילותו. בשל כך, הצטבר במדינה ידע וניסיון רב המאפשר לבצע את האבטחה כשירות המשתלב בפעילות הארגון ומותאם למטרותיו. המרכז לניהול וביטחון במכללת וינגייט אמון על ההובלה ועל ההנחלה של הידע הזה. 

מצבי חירום ואסונות פתע, יוצרים מציאות אשר מנהלים ובעלי תפקידים יתקשו להתמודד עמה ללא הכשרה מיוחדת. האסון גורם נפגעים, מביא לקריסת חלק מהתשתיות ומניע "אפקט דומינו" שמביא לעומס קיצוני על התשתיות שנותרו. משמעות הדבר היא שעל המנהל להתמודד עם מצב חריג אשר האמצעים העומדים לרשותו בשגרה אינם מספיקים ובמקרים רבים, כתוצאה מהאסון, הם גם אינם קיימים. 

המרכז לניהול וביטחון עוסק בהכשרה של מנהלים ובעלי תפקידים לניהול הסיכונים והוא מציע שורה של קורסים השתלמויות ופעילויות הדרכה שמטרתן להכין את הקהילה ולהכשיר מנהלים ובעלי תפקידים לפעילויות בתחומי המניעה, ההיערכות, ההישרדות, המשכיות הפעילות והשיקום במצבי חירום קיצוניים.

בעולם המודרני ניהול הוא מקצוע בפני עצמו. במרכז לניהול וביטחון הוא נתפס ונלמד ככזה.
המנהל אינו בהכרח מומחה התוכן המוצלח ביותר בכל תחומי הפעילות של הארגון או של היחידה עליה הוא מופקד, אלא שהוא המתכנן, הוא האחראי על בניין הכוח והוא המוביל. ניהול הוא התחום המשפיע ביותר על התרבות הארגונית, על תפקודו של הארגון ועל כושרו להתמודד ולעמוד ביעדיו.  
המרכז לניהול וביטחון עוסק בהכשרה ובשיפור מיומנויות של בעלי תפקידים בתחומי התכנון, בניין הכוח, קבלת החלטות, ניהול כוח אדם ומשאבים, תרבות ארגונית ואתיקה. תחום הניהול נלמד כנושא בפני עצמו והוא משולב גם בכל ההכשרות ופעילות הלימודים במרכז.

תחומי לימוד

קורסים שנפתחים בקרוב

icon of next course

קורס מנהלי אבטחה מונחה משטרת ישראל 

לנהל ולפקד על מערכי אבטחה בשגרה ובחירום!

הקורס מקנה ידע מקצועי בתחום האבטחה ביחד עם שפה משותפת וארגז כלים לתכנון, להקמה ולשיפור מתמיד של מערך האבטחה.

קרא עוד
icon of next course

קורס מנהלי אבטחה מתקדם

מצוינות בניהול היא שם המשחק!  ניהול הוא מילת הקוד להשגת מטרות ולתקשורת פנים וחוץ ארגונית ותנאי הכרחי להצלחה בתכנון ובהובלת אנשים להצלחה. 

הקורס מקנה ארגז כלים ניהולי והוא מיועד למנהלי אבטחה, בוגרי קורס מנב"טים.

קרא עוד
icon of next course

קורס מודיעין עסקי תחרותי

להיות מנצח בעולם תחרותי 
ידע הוא כוח! למה לא תשתמשו בו כדי להיות צעד אחד לפני כולם.

קרא עוד
icon of next course

קורס רחפנים באבטחה – אבטחה במבט על

הקורס מקנה למנהלים ובעלי תפקידים בתחום האבטחה ידע וכלים להתמודדות  אפקטיבית עם איום הרחפנים מחד ולשימוש ברחפנים במערך האבטחה מאידך. הקורס כולל הכשרה להוצאת רישיון מטיס להפעלת רחפן במסגרת ארגונית, בהתאם לדרישות רשות תעופה אזרחית.        

קרא עוד
icon of next course

השתלמות ניהול אבטחת אירועים 

ההשתלמות מיועדת לבוגרי קורס מנהלי אבטחה על פי תו התקן של משטרת ישראל. ההשתלמות משלבת למידה פרוטלית, תרגול ודיונים בכיתה והיא עוסקת בכל ההיבטים של אבטחת אירועי ספורט, אירועי תרבות ובידור ואירועים המוניים בכלל, לרבות ניהול קהל, סדר ציבורי ומניעת אלימות, היבטים של חוק ומשפט. בוגרי ההשתלמות יצוידו בתעודת מנהל ביטחון בספורט ותעודת מנהל אבטחה באירועי תרבות ובידור מטעם משרת ישראל.

קרא עוד
icon of next course

השתלמות ריענון מנהלי אבטחה 

על פי הנחיית משטרת ישראל , נדרש כל מנהל אבטחה מוסמך לעבור אחת לשנה השתלמות ריענון בת יומיים כתנאי לשימור כשירותו והסמכתו.
מטרת הריענון  - שמירה על כשירות מקצועית למנהלי האבטחה.
תכני ההשתלמות מתעדכנים מדי שנה, הם עוסקים בתחומי האבטחה, החירום, הניהול, החוק והנהלים. ההשתלמות כוללת עדכוני אקטואליה, ניתוח אירועים בולטים ודיוני שולחן עגול.

קרא עוד