דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
מתעניינים בלימודים?
המרכז לרפואת ספורט

המרכז לרפואת ספורט

צוות בכיר של המרכז לרפואת ספורט

רופא ספורט, פיזיולוג מאמץ, דיאטנית קלינית וטכנאי-ארגומטריה, מזמינים אותך לבדיקות וטיפולים רפואיים הניתנים במסגרת רפואת ספורט:

בדיקות רפואיות, בהתאם לחוק הספורט, לקביעת הכשירות הרפואית לעסוק בספורט תחרותי:

  •  מדידות אנטרופומטריות (מדידת גובה, משקל ומדד מסת הגוף-  (BMI בעזרת מאזניים אלקטרוניים ומד גובה אולטרסוני.
  • מדידת לחץ דם ובדיקת אק''ג במנוחה או במאמץ (בהקשר לגיל, ענף הספורט או מצבו בריאותי של הנבדק) להערכת תפקוד הלב ובריאותו.
  • בדיקת רופא ספורט.
     

מבדק מאמץ מורחב או בדיקת פרופיל חומצת חלב

מבדק מאמץ מורחב (CPET – Cardio-Pulmonary Exercise Testing) – מיועד להעריך תגובותיהן של מערכות הנשימה, הלב, כלי הדם והשרירים למאמץ גופני. באמצעות המבדק ניתן להשיג הערכה ישירה של הכושר האירובי באמצעות מדד הנקרא "צריכת חמצן מרבית".

או בדיקת פרופיל חומצת חלב – משקף את היכולת לבצע מאמץ ממושך ועצים.

בדיקת מאמץ+הרכב גוף+תפקודי נשימה

מדידת הרכב הגוף הכוללת אחוזי שומן, אחוז מים בגוף, מסת שריר, דירוג מבנה הגוף, מסת העצם, גיל מטבולי, השומן הבטני (ויסרלי), מדידת הרכב גוף סגמנטלית, הבחנה בין משתמש רגיל לאתלט.

מבדק מאמץ (ארגומטריה) ממוחשב – נועד לבדוק כיצד משפיעה פעילות גופנית מאומצת על תפקוד הלב וערכי לחץ דם, לאבחן הפרעות באספקת הדם לשריר הלב, בקצב הלב או במערכת הולכה החשמלית של שריר הלב, להעריך את היכולת של המערכת הקרדיווסקולרית (הכושר האירובי) ויכולת התאוששות ממאמץ.

תפקודי ריאות (ספירומטריה), המאפשרת לאבחן מחלות ריאות חסימתיות, אשר העיקריות בהן אסטמה ומחלה חסימתית (COPD), מחלות ריאות מגבילות (רסטריקטיביות) ומחלות נוספות של דרכי הנשימה. במידת הצורך בדיקה מתבצעת לפני ואחרי מאמץ.

בנית תכנית אימון לבקרת משקל והרכב הגוף

במקרה הצורך, יתבצעו ייעוץ והדרכה בתזונה (בתשלום נוסף).

 ייעוץ רפואי או פיזיולוגי

בניית תכנית אימון רפואי על ידי רופא ספורט ופיזיולוג מאמץ, המשמש לטיפול וריפוי של מחלות כרוניות, לרבות סוכרת, מחלות לב וכלי דם, יתר לחץ דם, אוסטיאופורוזיס, תסמונת מטבולית, מחלת פרקים ניוונית, דליפת שתן במאמץ ואחרות. התכנית מתאימה גם כן לילדים הסובלים מאסטמה, סיסטיק פיברוזיס, מום לב מולד, השמנת יתר, דלקת מפרקים אידיופטית ואחרים.

בניית תכנית אימון לאוכלוסיות מיוחדות: ילדים ומתבגרים, קשישים, נשים בהריון.

לפרטים נוספים:
טלפון: 098639346 | 098639353
מייל: anat20@l-w.ac.il