דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
מתעניינים בלימודים?

לימודי פלדנקרייז

הכשרת מורים בשיטת פלדנקרייז

רקע לקורס פלדנקרייז:

תכנית לימודים המשלבת את הוראת שיטת פלדנקרייז עם תובנות חדשות בחקר המוח.
פלדנקרייז הוא תהליך לימודי המאפשר לאדם לשפר את פעולות היום-יום שלו ולממש את הפוטנציאל המוחי הגלום בו דרך פיתוח המודעות לעצמו.
באמצעות רצף תנועות עדינות ובדומה לדרך למידתו הטבעית של תינוק, אפשר לבצע תנועות קיימות ביתר קלות ולהרחיב את מאגר אפשרויות  התנועה שאינו מנוצל.  השיטה נלמדת בד בבד בשני מסלולים המשלימים זה את זה:
האחד, שיעורים בקבוצה – מודעות דרך תנועה (ATM – AwernessThrough Movement)
והשני, שיעורים אישיים – אינטגרציה פונקציונלית – (FI - Functional  Integration )

צוות המגמה:

  • צ'יקי טישלר - מנהלת חינוכית
     
  • גלית ירדן – רכזת תוכנית הלימודים.
     
  • סגל הוראה בכיר (טריינרים – יהודית סילבר, רחל אלעזר ונוספים).
     

קורס פלדנקרייז מיועד:

לימודי פלדנקרייז מיועדים לאנשים המעוניינים לרכוש שפה חדשה לעבודה עם הגוף ולרכוש מקצוע המאפשר לטפל וללמד תנועה מודעת אנשים בכלל הגילאים בקבוצות ובאופן פרטי.

תכנית הלימודים בקורס הכשרת מורים בשיטת פלדנקרייז:

אימון בהוראת מודעות דרך תנועה ATM – , אימון בהוראת שיעורים אינדיווידואליים –FI , הרצאות בנושאים שיש להם קשר לשיטה, כמו התפתחות מוטורית של תינוק, פסיכולוגיה התפתחותית, גילויים חדשים בחקר המוח, אנטומיה, פיזיולוגיה, נירופיזיולוגיה ועוד... 
כל תלמיד מקבל 12 שיעורים אישיים במהלך הקורס.
דרכי הוראה נוספות: דיונים בתהליכי תנועה, הדגמת שיעורים אינדיווידואליים– FI – צפייה בקלטות וידאו שבהן נראה ד"ר פלדנקרייז מלמד שיעורים אישיים.

אפשרויות התעסוקה:

לרשות בוגרי קורס לימודי פלדנקרייז תעמודנה אפשרויות מגוונות להורות את שיטת פלדנקרייז. רבים פונים להוראת השיטה באמצעות שיעורים קבוצתיים או אישיים, בפרקטיקה פרטית או במוסדות. אחרים משתמשים בידע שרכשו לעבודה עם ספורטאים, זמרים, שחקנים ורקדנים. שיטת פלדנקרייז מאפשרת לבוגריה לעבוד עם תינוקות, ילדים, מבוגרים וזקנים ולהתמודד עם בעיות גב, מפרקים, שיקום אחרי תאונות ובעיות נירולוגיות. 

היקף הלימודים:

שלש שנים – יום מרוכז בשבוע. 53 מפגשים בשנה וגושי הוראה של 10 ימים בקיץ . אפשרות לסטאז' בהיקף של 27 ימים, בתחומים: שיקום נירולוגי, קרדיולוגי, גריאטרי ועבודה עם ילדים בגיל הרך

תעודות:

לעומדים בדרישות הקורס תוענק תעודת "מורה מוסמך לשיטת פלדנקרייז" מטעם Medi Win - בית הספר לרפואה משלימה במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט).

למה אצלנו:

הלימודים ניתנים על ידי מורים מקצועיים ביותר ובעלי ניסיון מעשי של שנים רבות בתחום. הלימודים נערכים תחת קורת גג אקדמית, במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט). התעודה בסיום הלימודים מוכרת במוסדות פלדנקרייז בארץ ובעולם.

ימי הלימוד: ימי רביעי.

שעות הלימוד: 14:00-19:30

מחיר הקורס: 15,500 ש"ח לכל שנת לימוד. + 350 ש"ח דמי הרשמה

מועד פתיחה: מרץ 2024

פעילות המרכז למורים מוסמכים:

סטאז' - עבודה עם אוכלוסיית תלמידים מהקהילה. מסגרת חדשה המאפשרת הזדמנות לעבודה מעשית בליווי צמוד של מלווה מקצועי ומפגשי לימוד ממוקדים ומותאמים לאוכלוסיית המטופלים. התוכנית מיועדת למורים חדשים, בוגרי הקורס הבסיסי, ולמורים הרוצים להעשיר את התנסותם. כל סטאז'ר יתן סדרת שיעורים למשוקמים בעלי הפרעות נוירולוגיות, מחלים לאחר אירועי לב ולאנשים בגיל השלישי. הסטאז' מתקיים במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט) בשיתוף עם המרכז לספורט שיקומי לנכים, והמרכז לרפואת ספורט ולשיקום בתנועה.