דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
מתעניינים בלימודים?
לימודי צ'י קונג בהנחיית סיני הראל

לימודי צ'י קונג

לימודי צ'י קונג - הכשרת מורים ומטפלים

לימודי תעודה להכשרת מורי צ'י קונג הוקמה במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט) בשנת 2001. מטרתה של המגמה היא להכשיר מדריכי צ'י קונג ליכולות הדרכה מעשית בתחום, ולהפגיש אותם עם נקודות מבט וגישות ברפואה הסינית של עולם ה"ריפוי בתנועה".

במגמה נלמד "צ'י קונג בשיטת חילוף העונות", שהיא שיטה שפותחה על ידי סיני הראל מייסד המגמה. השיטה מאגדת את כל סגנונות הצ'י קונג ל- לסדר פנימי של עונות השנה. מסלול הלימודים הוא מסע להכרה יסודית ומגוונת של סוגי צ'י קונג השונים, הנלמדים כל אחד בעונה המתאימה לו. הלימודים מלווים בהתנסות מעמיקה באופן הפעלת, התמרת וזרימת צ'י בגופנו.

סגל

ראש המגמה:  סיני הראל

אסיסנטנטית ורכזת המגמה: יוליה ציגנקוב

תכנית לימודי תעודה להכשרת מורי צ'י קונג: דו-שנתית ומקיפה כ- 420 שעות אקדמיות. בקורס משולבת הדרכה ברפואה סינית.

שנה א: מסע חוויתי להכרת הצ'י קונג:

שנה ב - מגמות התמחות בהוראה ובטיפול:

תעודות הסמכה בלימודי תעודה להכשרת מורי צ'י קונג:

לימודי שנה א׳ - לעומדים בדרישות הקורס תוענק תעודת "מדריך צ׳י קונג" מטעם Medi Win - בית הספר לרפואה משלימה במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט).
שנה ב׳ - לעומדים בדרישות הקורס תוענק תעודת "מורה ומטפל בצ׳י קונג" מטעם Medi Win - בית הספר לרפואה משלימה במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט).

הרשמה מקוונת הכשרת מורים ומטפלים בצ'י קונג - שנה א' במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)
תאריך התחלה: 28/10/24

הרשמה מקוונת הכשרת מורים ומטפלים בצ'י קונג – שנה ב' במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)

תאריך התחלה: 07/11/2024

ליום פתוח הקרוב לחצו כאן

יצירת קשר

סיני הראל ראש המגמה להכשרת מורים לצ'י קונג במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)

טלפון:  052-2526674 

מייל: sinaiharel@gmail.com

 

סטודנטים רושמים על החוויות שלהם בקורס צ'י קונג

שלום לחברים,
השבת בעיצומו של יום ואני עדיין מהלכת ואירועי הסדנה  מהדהדים בראשי , בכל רמ"ח איברי ושס"ה גידי".
בראש ובראשונה אני מבקשת להודות לך סיני, על כל השפע אשר הענקת לנו.  על הנתינה העצומה  
שכלל אינה מובנת מאליה; על הניואנסים הדקים, על הסודות הכמוסים, על גילויים חדשים שחווינו, אני חשה זכות גדולה להימנות בין תלמידיך ואסירת תודה על מה שהנך. על היכולת והרצון לתת לנו ממאגרי הידע והניסיון שלך. מאגרים העטופים לא רק בהבנה עמוקה, בחקירה, בחידושי מחשבה, בגילוי, אלא גם ספוגים רוך, אהבה ויופי. על שהנך מאפשר לנו כתלמידים לא רק לחוש את הזרימה הנסתרת הפלאית הזו בגוף, אלא גם להזדקף בה, לנשום אחרת , לשנות הרגלים, להיפתח, להכיל עולם ומלואו, ויחד עם כל זאת - לדעת צניעות, רכות, ענווה שיש בה שקט וסקרנות פלאית.  תודה והערכה עמוקה על המאמצים האדירים שהשקעת בתכנון המפגש שלנו. על ההכנה המדוקדקת, מסודרת, אחראית, שבה אפשרתה לתלמידי שנה ב' להנחות את הפעילות השוטפת; על הדיוק המרבי שבו התאמת לכל אחד  על-פי אופיו, את תפקידו במהלך היומיים. תודה על ההפתעות שבדרך. מכיוון שזה לא רק ההתנסות בסדרה "בוקר בשנחאי", או " חמשת גווני נוצת הטווס" . זה לא רק "עיסויי ראש-נפש", טיפולי ג'ינג'ר,  "אמנות המגע הטיפולי", או "אמנות הצלילים העיליים" - אלא גם הפתעת הלילה של התנסות ברוח המזרח הרחוק, ההפתעה שבאתגר לבנות מיני סדרה לצליל שיר שחלקנו לא הכרנו. הפתעת נקודת הפסגה בסיומו של יום - להביא כמעט את כולנו, לקרוע את קורי העכביש העוטפים את הלב , לחשוף בגילוי ובכנות חלק ממסתרי הנפש שאנו מיטיבים לגנוז אותם. חשיפה שתמיד מביאה אותנו להתרגשות גדולה, חשיפה שמאפשרת לדמעות לשטוף את הכאב. בכל אמירה ידעת בכל-כך הרבה חן ובטעם טוב, להנחות, לרמוז, לכוון למקום של מזור ותקווה- עם הפנים קדימה.
תודה יוליה על מה שהינך עבור כולנו. יש בך כל כך הרבה מן ההכלה שבאה תמיד עם חיוך שובה לב, עם כנות עמוקה ורצון להסביר, לתמוך,
 לפרש ולהנחות. תודה על הרוח הטובה שבה את עוטפת אותנו. על התבונה היצוקה בתשובותייך. על העין החדה הרואה מי זקוק לעזרה לשיתוף בהנחייה או בטיפול. אני חוזרת למילה המיוחדת שבאקראי הרימה ידך : הנך מקור השראה לכולנו.  היי ברוכה ואנו נמשיך להתברך בך. 
תודה גם לכם חברים על מה שהנכם. שררה  אווירה של קבלה, של שיתוף ואחריות. נתינה והכלה. שמחה מלווה בהקשבה לזולת. נוצר שיח של לב אל לב, שטומן בחובו גילוי ופירורי מזור. טובי את כתבת " תודה על הזכות להכיר אתכם" - אנו מודים לך - לא רק על מירב העזרה והתמיכה שקיבלנו ממך לאורך השנה אלא גם לומר לך עד כמה היית כוכב נוצץ בסדנה שלנו; חשפת צבעים ססגוניים בהופעתך לפנינו: עמידה מוצקה מול קהל; ביטחון: נחישות; אחריות; עיניים שמדברות ולב רחב פתוח ואוהב. היי ברוכה ! כולנו שותפים לברכה המסורתית : צאי בראש מורם והצליח בשבילייך החדשנים. 
חברים יקרים - דרך ארוכה עוד לפנינו . הסדנה שעברנו הבהירה לכולנו שרק התחלנו במסע קסום שאולי אין לו סוף של גילוי, העמקה ויופי. הבה ניקח מלוא חופניים משטיח-הכוכבים ש"סיני" פורש לרגלינו ומי יתן ונשכיל לשמרם ולהפכם מקור בלתי נדלה של זרימה וחיים.
בברכה,
רימונה
מדהים. הכי מגיע לך בעולם❤️

שלום סיני,
ערב טוב , שבוע טוב,
אני מחזיקה בידי שתי מחברות גדולות כל אחת 72 עמודים - מחברות יפות, בכתב-יד מסודר קריא, מדפדפת בהן ולא מאמינה לכמות החומר העצומה שהספקנו לעבור יחד בכל המישורים של הפילוסופיה , התנועה, המדיטציות, הטיפולים - עולם ומלואו - ....יושבת משתאה לנוכח הפלא הגדול הזה אליו נחשפתי השנה. כיצד הולכת אותנו עקב בצד אגודל עם הרציונל המובנה של היסודות- הטבע- האיברים- המערכות - הרגשות- החושים- התנועה  - כמו ארכיטקט הבונה היכל - מחשב את חוקי הפיזיקה - ומוסיף עוד קומה ועוד קומה, מאיר מעברים לנשימה ולזרימה, פתחים לחלונות הנפש , להגיגים; מחזיר אותנו השכם וערב "לכאן ולעכשיו". איך ציינת בשיעור האחרון: "מה זה צ'י? ענה ביאליק ,אין רואים את הרוח, אך היא נוהגת את הספינה ולא מפרשיה מתנוססים על התורן לעיני כולם..."אתה לא רק תכננת, לא רק הבאת את האבנים לבניין, לא רק בנית במו-ידיך היכל לתפארת, אתה היית והינך הרוח שאולי לא רואים אותה אבל היא זו שהובילה אותנו ביד אמן לאן שכולנו הגענו.  אני חשה התפעמות גדולה, התרגשות, על שזכיתי להיות בצל קורתך,להימנות עם תלמידיך. אני, רימונה, זקנת-השבט, שולבתי בטבעיות בין דור הביניים והצעירים יותר - גם פה, היית הקוסם המאפשר שילובים כאלה והיה זה כפלא בעיני. גם בהיבט הזה מגיעה התודה על ההכלה העמוקה, הסבלנות המירבית, ההקשבה המדויקת, הויתור ההכרחי, השלמה עם הקיים, העדינות כמשק כנפי פרפר בכל תו בפרטיטורה הנרקמת בצבעי העונות. היית בעיני מנצח עם שרביט בידו מוליך את אגפי כלי הקשת, כלי הנשיפה, כלי ההקשה - כאשר כולך רוקד ביצירה, בחיים.
תודה סיני על מה שהינך ועל שחלקת עמנו את עולמך הקסום ותרומתך שלא תסולא בפז.
מאחלת לך חופשת קיץ נעימה, בריאות איתנה, אגירת כוחות רעננים לקראת שנה חדשה.
בידידות ובהוקרה עמוקה,
רימונה שריג