דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
מתעניינים בלימודים?

הכשרת מטפלים בשיטת 'להקשיב לעיניים'

רקע לקורס מטפלים בשיטת 'להקשיב לעיניים'

נראה שהרפואה האלטרנטיבית הגיעה לכל מקום, פרט לנושא העיניים והראייה.
רוב האנשים כיום אינם מודעים לכך שאפשר לעזור לעיניים שלהם ולשפר את הראייה באופן טבעי. הבורות בתחום היא אדירה, ויותר ויותר אנשים סובלים מהידרדרות הראייה או מבעיות ומחלות עיניים. אפשר לעשות הרבה למען העיניים שלנו, והגיע הזמן שנלמד איך לעשות זאת. שיטת 'להקשיב לעיניים' נמצאת כיום בחוד החנית של הטיפול האלטרנטיבי בעיניים, והיא מובילה את התחום הזה בארץ עם יותר מ־60 מטפלים עד כה. השיטה ייחודית הן בארץ הן בעולם, והיא משלבת את שני הצדדים של ריפוי העיניים: הצד הפיזיולוגי, לפי שיטת בייטס, והצד הנפשי והרגשי.
בסיום הקורס להכשרת מטפלים בשיטת 'להקשיב לעיניים' יוכלו הסטודנטים להיות מטפלים פעילים בשיטה זו ולעזור לאנשים עם מגוון ליקויים ובעיות עיניים.

השיטה הינה שיטה משלימה לטיפול הרפואי, ואין היא מחליפה אותו.

מטרת הקורס מטפלים בשיטת 'להקשיב לעיניים'

להכשיר מטפלים בשיטת 'להקשיב לעיניים', לריפוי עמוק של בעיות עיניים וליקויי ראייה.

מרכזת הקורס והמנחה

ענת אקסלרוד – מפתחת שיטת 'להקשיב לעיניים'. בעלת ותק של 19 שנה כמטפלת אלטרנטיבית בעיניים ומדריכה בשיטת בייטס. בעלת ניסיון רב בטיפול באלפי זוגות עיניים בכל ליקוי, בעיה או מחלה אפשריים. מנחה בתקשורת מקרבת (NVC), מנחת הורים בגישת 'הורות כמעשה ניסים',
מטפלת מוסמכת ב־EFT (Emotional Freedom Technique). מכשירה מטפלים בשיטת 'להקשיב לעיניים' זה 9 שנים. מובילה את תחום הריפוי האלטרנטיבי בעיניים ובראייה בארץ. מרצה, מלמדת ומטפלת בארץ ובעולם.

היקף הלימודים

344 שעות לימוד אקדמיות. 68 מפגשים דו־שבועיים בשנה.

הלימודים במתכונת משולבת: לימודים מרחוק ב־"ZOOM" וימי השתלמות פרונטליים.

תוכנית הלימודים

בקורס נלמד במקביל מספר נושאים:
אנטומיה ופיזיולוגיה של העיניים, פתולוגיות וליקויי ראייה. לימוד מעמיק של שיטת בייטס (תרגילי עיניים ועוד) – העקרונות, התרגילים ודרך החיים על פי שיטה זו.
כלים לריפוי רגשי עמוק על פי שיטות וגישות שונות (תקשורת מקרבת – NVC, ליווי וצמיחה, הורות כמעשה ניסים ועוד). עבודה רגשית משולבת – עבודה עם הילד/ה הפנימי/ת, הכלה, אמונות חוסמות. השיחה עם העיניים – הטכניקה המרכזית: כלי מדויק ועמוק, המאפשר לנו לגלות את השורש הנפשי של בעיות העיניים וליקויי הראייה. הדרך לדבר עם העיניים ולהבין מה בדיוק הן צריכות. היבטים שונים של עבודה בתחום התודעה, בריאת מציאות והזמנת הריפוי.
נוסף על כך, הקורס כולל סטאז' בהדרכה הצמודה של מרכזת הקורס ושל עוזרי הוראה לפי הצורך, וכן טיפולי הדגמה רבים שיתקיימו בשיעורים.

תנאי קבלה

ריאיון אישי עם ענת.

תעודות

לעומדים בדרישות הקורס תוענק תעודת מטפל בשיטת 'להקשיב לעיניים' מטעם Medi Win – בית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט.