דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

שם השואל: יהונתן קופמן | הקטגוריה: כושר גופני | תאריך: 11/09/2021

3 ק"מ ב-14 דקות

השאלה:

שלום, אני מתחיל עכשיו להתאמן לצבא. התחלתי להתאמן בתרגילי כושר ובריצות. אני ממש מבולבל, כי אני לא יודע איזה תרגילים נכון לעשות וכמה אני צריך לרוץ וכמה ריצות לעשות בשבוע בשביל להשיג תוצאות. כרגע אני רץ 3 קילומטר ב-14 דקות והבנתי שזה לא קצב טוב. אז אך אני יכול להשתפר? ועוד שאלה, אני עושה 3 סטים של 15 מתח, ו-20 שכיבות סמיכה ו-20 כפיפות בטן. ואמרו לי שזה לא מספיק ותרגילים לא טובים. השאלה מה נכון וכדאי לעשות ואך בערך לחלק את התרגילים שלי בשבוע? תודה רבה על כל העזרה!

התשובה:

אם אין הנחיות מיוחדות שקיבלת בצבא, רצוי להתאמן 5-3 פעמים בשבוע. הקצב שלך בריצות, 14 דקות ל-3 ק"מ הוא בהחלט סביר. אתה יכול לנסות בהדרגה להאריך את הריצות עד 5 ק"מ.
תמיד רצוי להתאמן בהדרכת מאמן כושר, אבל אם אין לך האפשרות הזו העיקר הוא להתמיד ולבצע 5-3 אימונים בשבוע. אם תצליח להגיע למצב בו אתה מסוגל לרוץ 5 פעמים בשבוע, כ-5 ק"מ בכל פעם, וזה לא יהיה לך קשה, מצבך יהיה טוב מאד. אם זה קשה, גם שלושה אימונים בשבוע (יום מנוחה בין האימונים) גם כן יביאו אותך לצבא בכושר סביר. אחרי הריצות המשך לעשות את תרגילי הכוח ובהדרגה אתה יכול להעלות את מספר החזרות ומספר הסטים.


יש לך שאלה למומחים של המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)? אין צורך להתבייש, רק ללחוץ כאן.