דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

שם השואל: אלינה | הקטגוריה: אתלטיקה | תאריך: 26/04/2016

אימונים לריצת 600 מטרים

השאלה:

שלום,

אני בת 10.5 ובשנה הבאה אהיה בכיתה ו'. אני אמורה להשתתף בתחרות אתלטיקה בה ארוץ 600 מטר. השנה השתתפתי בתחרות ל-600 מ'. היו כמה מקצים ואני הגעתי למקום השלישי במקצה שלי בתוצאה של 2 דקות ו-27 שניות. רציתי לשאול איך אני צריכה להתאמן לתחרות של השנה הבאה כדי להיות מוכנה ולהגיע במקום כמה שיותר גבוה. התחרות אמורה להיות בסביבות חודש מרס.

התשובה:

אפשרות אחת היא להצטרף לאימונים באגודת אתלטיקה באזור מגורייך ולהתאמן בהדרכת מאמן שיכין אותך בהדרגה לריצת 600 מטרים וייתן לך גם את הבסיס לעיסוק במקצועות אתלטיקה אחרים: ריצות קצרות, ריצות משוכות, ריצות שליחים, קפיצה לגובה, קפיצה לרוחק ומקצועות הזריקה.

אם האפשרות הזו לא קיימת עבורך את יכולה להתאמן בעצמך ולבקש מהמורה לחינוך גופני שלך תוכנית אימונים.

לדעתי, אין צורך להתאמן יותר מאשר פעמיים בשבוע בריצה בגיל 11. הריצות צריכות להיות בקצבים משתנים. רוב הריצה צריכות להיות בקצב קל ונוח אך לפרקי זמן קצרים צריך לשלב בהן גם קטעים מהירים יותר. לא כדאי לעבור מרחקים גדולים מדי באימונים. אין שום תועלת בגיל שלך מריצות של יותר מאשר שני קילומטרים. חשוב גם שתעסקי מדי יום בפעילות גופנית מגוונת בהתאם להעדפות שלך ולאפשרויות הזמינות לך: הליכה, רכיבה על אופניים, התעמלות, שחייה, ריקוד, משחקי כדור, משחקי מחבט, אומנוית לחימה, קפיצה בחבל וכדומה.

בכל מקרה, חשוב שתהיי בקשר עם איש מקצוע שיעקוב אחרי התקדמותך, מאמן באגודה או מורה לחינוך גופני.


יש לך שאלה למומחים של המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)? אין צורך להתבייש, רק ללחוץ כאן.