דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

שם השואל: דן כהן | הקטגוריה: כושר גופני | תאריך: 09/08/2019

אימונים לבן 12

השאלה:

שלום,

  אני בן 12 עם עודף משקל קל (143 ס''מ ו-44 ק''ג ).  רציתי לשאול אם תוכל לייעץ לי תכנית אימונים רק לדעת כמה אימוני כוח וכמה אימוני אירובי , עד עכשיו אני עושה כל יום פעילות אירובית ללא אימוני כוח ומשתדל לאכול בריא המטרה : להוריד אחוזי שומן ולשמור על השריר.

תודה רבה

התשובה:

לפי הנתונים שהבאת אתה לא סובל מעודף משקל.  משקל הגוף לא צריך להדאיג אותך.  אי אפשר לדעת מהנתונים שהבאת כמובן מהו אחוז השומן אצלך אבל כאמור, כרגע המשקל לא צריך להדאיג אותך. 
לא כתבת מה אתה עושה באימונים האירוביים אבל בדרך כלל אין צורך להתאמן כל יום ומספיקים שניים עד שלושה אימונים בשבוע, אלא אם כן מדובר באימונים בעוצמה נמוכה מאד כמו הליכה או רכיבה איטית מאד על אופני כושר.
 אני מייעץ לך לפנות למאמן כושר כדי שיעריך את הישגיך, יבנה לך תוכנית המתאימה לך אישית ויעקוב אחרי ההתקדמות שלך.
 בגיל 12 לא צריך להגזים באימוני כוח והדגש בהם צריך להיות על למידת הטכניקה הנכונה שלהם ורק אחר כך על הגברה הדרגתית של העומס. את אימוני הכוח אפשר לעשות אחרי האימון האירובי או בימים בהם לא מתבצע אימון אירובי כלל.
לפי הנתונים שהבאת המטרה שלך באימונים צריכה להיות שיפור הישגים ולא ירידה באחוזי השומן. קיימים מגוון מבחנים להערכת הכושר הגופני ונורמות הישגיות מארצות שונות במבחני כושר וסבולת, המותאמות לגילאים השונים.


יש לך שאלה למומחים של המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)? אין צורך להתבייש, רק ללחוץ כאן.