דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

שם השואל: אבינועם שפרכר | הקטגוריה: כושר גופני | תאריך: 29/02/2020

פיתוח מהירות הוא לא דבר פשוט

השאלה:

שלום,

אני בן 15 ומשחק כדורגל מקצועי. אני חייב לשפר את הספרינטים שלי ואני לא יודע איך חוץ מהדרך של פשוט לרוץ ספרינט. אתם יכולים בבקשה להראות כמה תרגילים ליציאה מהמקום, מהירות תגובה, האצה וספרינטים?

התשובה:

פיתוח מהירות הוא לא דבר פשוט. אתה כמובן יכול לצפות ביוטיוב או במקומות אחרים במגוון תרגילים המיועדים לפיתוח מהירות אך רצוי מאד שתתאמן, לפחות לתקופה מסוימת בהדרכת מאמן אתלטיקה המתמחה בפיתוח מהירות.
הדבר הראשון שצריך לעשות הוא כמובן להעריך מה מצבך כיום מבחינת ההישגים ומבחינת סגנון הריצה. עד כמה  שמדידת הישגים נשמע דבר פשוט, רבים  לא מודעים לשגיאות המדידה הגדולות שקורות לעתים קרובות במדידת הישגים בריצה למרחקים קצרים.
אחרי שהמאמן יבצע הערכה ראשונה של מצבך הוא יוכל להציע לך תוכנית לשיפור המהירות. סביר להניח שהוא יתחיל בתרגילים לשיפור סגנון הריצה, אחר כך  הוא ישלב תרגילים לפיתוח כוח ותגובה ואולי יוסיף בסוף, במידת הצורך, גם תרגילים לשיפור סבולת המהירות. אתה יכול לקרוא באתר זה את סדרת המאמרים של ד"ר פטר דוידוביץ על הריצה למרחקים קצרים (חלקים א'  עד ה') כדי לקבל מושג כללי על שיפור היכולות בריצות הקצרות אבל בכל מקרה מומלץ להתאמן בהדרכת מאמן אתלטיקה.


יש לך שאלה למומחים של המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)? אין צורך להתבייש, רק ללחוץ כאן.