דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

שם השואל: ניצן שורק | הקטגוריה: אתלטיקה | תאריך: 30/03/2014

חוג ריצה לילדים בגיל 12-10

השאלה:

שלום,

קוראים לי ניצן ואני מדריכה בבית נוער של ילדים בגילאי 12-8. לאחרונה חשבנו לפתוח נבחרת ריצה לילדים הגדולים יותר (12-10). רציתי לדעת האם ממומלץ לילדים בגלאים אלה לרוץ מרחקים גדולים? אם כן, מהם המרחקים ואילו הנחיות יש לגבי זה?

תודה ויום טוב!

התשובה:

חוג ריצה לילדים בגיל 12-10

ריצה היא אחד המקצועות בענף האתלטיקה.  בענף האתלטיקה לא כדאי להתמחות במקצועות מסוימים אתלטיקה: ריצה למרחקים קצרים, ריצה למרחקים בינוניים, ריצת משוכות, ריצות שליחים, קפיצות (גובה, רוחק, משולשת) ומקצועות הזריקה (לילדים – זריקת כדור הוקי או כדוריד והדיפת כדור ברזל). הדגש בגיל הזה לא צריך להיות על הישגים אלא על משחקים והנאה. אפשר בהחלט למדוד הישגים לילדים ולעקוב אחרי התקדמותם בלי להשוות בין הילדים אלא בהדגשת שיפור ההישגים של כל ילד יחסית לעצמו לכן,  כדאי לפתוח לילדים חוג אתלטיקה אותו יעביר מאמן אתלטיקה מוסמך. מאד לא רצוי שהחוג יעסוק בריצות בלבד.

 ילדים עד גיל 12 יכולים לרוץ מרחקים עד 1 – 2  ק"מ, אך יש לפתח את היכולת הזו אצלם בהדרגה. לעיתים מדווח בתקשורת על ילדים שרצו מרחקים גדולים בהרבה: 5 ק"מ, 10 ק"מ ואפילו מרתון. יש כיום תמימות דעים בין רוב המומחים כי דבר זה אינו מומלץ.

  במסגרת חוג אתלטיקה הילדים יכולים לבצע גם אימוני "ריצה טיול" בו הם עוברים מספר קילומטרים בשילוב של ריצה והליכה אך בתחרויות  אין להשתתף במרחקים מעל 2 ק"מ ואפשר להסתפק גם בפחות מזה (600 – 1000 מטרים).


יש לך שאלה למומחים של המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)? אין צורך להתבייש, רק ללחוץ כאן.