דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

שם השואל: דוד עראמי | הקטגוריה: אתלטיקה | תאריך: 28/02/2021

אימונים לריצות 400 ו-800 מטרים ללא מגרש

השאלה:

אני בן 16 וחודש. שיחקתי כדורגל מקצועי הרבה שנים ומאמנים בכירים המליצו לי לעבור לאתלטיקה ועברתי לזה בגלל הפוטנציאל שיש לי אבל אני חדש בתחום ורציתי לשאול אם אני יכול להתמודד בריצת 400 ו-800 מטר בלי מגרש אתלטיקה ורק בעזרת אימונים כאלה ללכת לתחרות עוד כחצי שנה ורק אז לעבור לאגודת אתלטיקה.

התשובה:

עקרונית ניתן להתאמן בריצה גם שלא במסלולי אתלטיקה אבל אני לא מבין את ההיגיון שבכך. כדי להשתתף בתחרויות אתלטיקה המוכרות על ידי איגוד האתלטיקה  בישראל עליך להיות רשום באגודה. אני מציע לך כבר עכשיו להתחיל לחפש אגודה אליה תוכל להירשם ולהתאמן בה בהדרכת מאמן אתלטיקה.
אימונים לריצות 400 ו-800 הם אימונים שחלקם מבוצעים בעצימות גבוהה מאד ולכן לא מומלץ לעשות אותם ללא הכוונה והשגחה של מאמן. לדוגמה: אם באימון אתה רוצה לעשות 8 חזרות של 400 מטר בזמן ממוצע של 1:10 שניות אבל את החזרה הראשונה אתה עושה מהר בהרבה, נניח ב-58 שניות, סביר מאד שלא תוכל להמשיך באימון כי ההתאוששות מריצה כזו עלולה להיות ארוכה מאד. לעומת זאת אם תעשה אימון כזה בהשגחת מאמן הוא יראה מיד כי אתה רץ מהר מדי וינחה אותך לרוץ בקצב המתאים וכך תוכל להשלים את האימון כמתוכנן.


יש לך שאלה למומחים של המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)? אין צורך להתבייש, רק ללחוץ כאן.