דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

שם השואל: מג׳ד פארס | הקטגוריה: כושר גופני | תאריך: 17/10/2015

הדרכת פיזיותרפיסט בחדר כושר

השאלה:

שלום,

הנני בעל מכון כושר פרטי, הציוד נקנה לפני חצי שנה. הציוד כולל ששה מכשירים לפעילות אירובית: שני הליכונים, שני מכשירי אופניים סטטיים ושני מכשירי אליפטיקל. בנוסף לכך במכון יש עוד 8 תחנות אוטומציה,לחץ אוויר (תחנות כח). לגבי משקולות חופשיים הכי הרבה זה 2 קילו מקסימום. קהל יעד: נשים /בחורות בלבד ייעוד: הרזיה חיטוב עיצוב בריאות וספורט. ידוע לי שפיזיותרפיסט בעל הסמכה עם תואר ראשון מהאוניברסיטה רשאי לאמן ולהדריך בחדר כושר לצורך שיקום. השאלות: 1- כשמדובר בחדר כושר (לציבור הרחב ולא רק שיקומי) האם הפיזיותרפיסט יכול להיות תחליף למדריך מוסמך בחדר כושר? תשובתכם חשובה לי. אני תקוע עם ציוד יקר, מכון הכושר לא מקבל לקוחות בינתיים כי אין לי מדריך חדר כושר מוסמך אך יש לי פיזיותרפיסט עם תואר ראשון שבנוסף לכך עבר הסמכה להיות פיזיותרפיסט שמדריך מטופלים בחדר כושר. אשמח לקבל ייעוץ.

התשובה:

עפ"י חוק הספורט, תשמ"ח-1988 חיוב בתעודת הסמכה- מחייבת מעבר קורס הסמכה ע"י מוסד להשכלה גבוהה או בית הספר שהכיר בו השר לעניין זה.

ללא תעודה הסמכה בתחום לא ניתן להדריך עפ"י החוק במכון כושר כולל פסיכותרפיסט או כל אקדמאי אחר, ע"מ לחדד את הסוגיה, מורה לחינוך גופני שלומד 4 שנים בתחום החינוך הגופני והספורט לא רשאי להדריך בחדר כושר אם לא עבר בהצלחה את הקורס הנ"ל.

לסיכום: חל איסור מוחלט להדריך בחדר כושר ללא הסמכה ותעודה עפ"י חוק הספורט.

להלן לינק לחוק הספורט ותקנות חוק הספורט:

חוק הספורט

 

שלמה בן גל

מנכ"ל המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט


יש לך שאלה למומחים של המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)? אין צורך להתבייש, רק ללחוץ כאן.