דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

שם השואל: דוד כהן | הקטגוריה: אתלטיקה | תאריך: 30/01/2018

תרגילים ללימוד נחיתה בקפיצה לרוחק

השאלה:

רציתי לבקש תרגילים לשיפור הנחיתה בקפיצה לרוחק. אני מורה לחינוך גופני בוגר  מכללת וינגגיט העובד עם בנים בגיל 14-12.

התשובה:

נחיתה בקפיצה לרוחק

התרגיל הראשון ללימוד הנחיתה יהיה קפיצה לרוחק מהמקום. עומדים עם שתי כפות רגליים מקבילות בפיסוק קטן מחוץ לבור הנחיתה, כופפים ברכיים ונתרים בשתי רגליים.  הנחיתה צריכה להיות כאשר שתי כפות רגליים באותו הקו והברכיים כפופות. חשוב ללמד בשלב זה את התלמידים ללכת קדימה אחרי הנחיתה. אפשר לשים חבל בבור  הנחיתה ולהרחיק אותו בהדרגה בכל תור.

התלמידים עומדים במספר תורים לרוחב הבור (במקום שזה ניתן) . מבצעים 5-3 צעדי  ריצה קלה. אחרי הניתור ברגל אחת מניפים גבוה את הברך של הרגל השנייה ומצרפים את הרגל המנתרת ממש לפני הנחיתה.

 התלמידים מסודרים לפני מזרן קפיצה לגובה, מבצעים מספר צעדי הרצה וצריכים לנחות על המזרן עם העקבים תחילה ואחר כך יכולים להתיישב על המזרן.

מניחים בבור החול שני חישוקים הנשענים זה על זה או משוכה מפלסטיק. לאחר מספר צעדי ריצה קלה התלמידים צריכים לנחות מעבר למשוכה.

מניחים  משוכת פלסטיק על שפת הבור ומשוכה נוספת בתוך הבור והתלמידים צריכים לנחות מעבר למשוכה הנמצאת בבור. אפשר במקום משוכות להציב שני זוגות עמודים שביניהם מתוח חוט גומי.  ההרצה הפעם צריכה להיות מהירה והחלטית של 5 צעדים. יש להקפיד על הנפה נכונה של רגל  התנופה (סגנון צעד). את רגל הניתור מצרפים אחרי מעבר המשוכה הראשונה. המורה יכול לקרב או להרחיק את המשוכה השנייה, בהתאם ליכולות של התלמידים השונים.

הנחת מספר חבלים על החול לרוחב הבור וניסיון לקפוץ ולנחות רחוק ככל האפשר.

ד"ר פטר דוידוביץ'


יש לך שאלה למומחים של המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)? אין צורך להתבייש, רק ללחוץ כאן.