דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

שם השואל: שי-לי גוטסמן | הקטגוריה: כושר גופני | תאריך: 16/11/2020

שיפור בריצת 3000 מטר ב-3 שבועות

השאלה:

ערב טוב ושלום רב, ברצוני להתייעץ לגבי שיפור משמעותי בריצת 3000 מטר. אני לוחמת ובחודש הקרוב יש לי ריצת 3000 בוחן בראור, אותה אני מבצעת ב16:20 דקות. ברצוני לדעת איך אני אוכל לשפר את זמן הריצה ל14 דקות? אני מבצעת אימונים 3-5 פעמים בשבוע, אילו אימונים יוכלו לשפר לי את זמן הריצה ? הבוחן עוד כשלושה שבועות.

התשובה:

אם את כבר ממילא מתאמנת בריצה 5-3 פעמים בשבוע וההישג שלך בריצת 3000 מטר הוא 16:30 דקות אני לא  חושב שיש לך סיכוי גדול להגיע בתוך 3 שבועות להישג של 14:00 דקות. לא כתבת מה את עושה באימוני הריצה ויכול להיות שהם מתבצעים כמעט כולם במהירות נמוכה מזו שאת שואפת להגיע אליה במבחן. הקצב שאת צריכה לתרגל הוא 4:40 דקות לק"מ. את צריכה לבחון את עצמך ולראות מהו המרחק הכי גדול שאת יכולה לעבור במהירות הזו. נסי עכשיו להתחיל בריצת קילומטר אחד וראי אם הצלחת. אם הצלחת, נסי כעבור מספר ימים לראות אם את מצליחה לרוץ 2000 מטר ב-9:20 דקות. 

כדי להגיע למטרת הישג בריצה צריך, לפחות בחלק מהאימונים, לתרגל את הקצב הנדרש לשם השגת המטרה. אם יש מרחק גדול בין ההישג הנוכחי  להישג המצופה, נדרש הרבה זמן כדי להצליח, במיוחד עבור מי שממילא מתאמן באופן סדיר.

אין תוכנית אימון אחת המתאימה לכל אחד. רצוי מאד שתתאמני בפיקוח של מדריך מיומן באימוני ריצה שיבנה לך תוכנית המתאימה ליכולתך הנוכחית ולמטרות שלך.


יש לך שאלה למומחים של המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)? אין צורך להתבייש, רק ללחוץ כאן.