דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

שם השואל: יוני קורט | הקטגוריה: כושר גופני | תאריך: 17/06/2020

כושר גופני גבוה בהכנה לצבא

השאלה:

שלום, אני מתאמן לצבא ויש לי כבר בסיס טוב מאוד (אני מתאמן כבר יותר משנה). רציתי לקבל המלצה איך אני יכול להגיע תוך שנה וחצי עם שילוב של כוח סיבולת שריר מירבית עם כושר גופני גבוה מאוד. (הכוח שאני מחפש הוא בעיקר היכולת לסחוב משקלים כבדים. הסיבולת היא בכיוון של סיבולת שריר בכל הגוף הדגש רגליים. וכושר של ריצה זה בעיקר ל2000-3000 וספרינטים בדיונה). אשמח לפירוט עד כמה שניתן.

תודה מראש!

התשובה:

אימוני כושר בהכנה לשירות הצבאי צריכים להיות שונים באופן מהותי מאימונים לספורט תחרותי. ספורטאים תחרותיים רוצים להגיע לכושר גבוה ככל האפשר ולכן עובדים לפעמים בעומסים גבוהים מאד ולוקחים בחשבון שהם מעלים את הסיכון שלהם לפגיעות באימונים.

חשוב מאד שתגיע לשירות הצבאי בכושר טוב, אך חשוב עוד יותר שתגיע בריא וללא פציעות ולכן אין צורך שתדחוף את עצמך באימונים אלה עד הקצה אלא רק תבנה בהדרגה את כושרך הגופני, בלי להסתכן בפציעות.  ראיתי בעבר מקרים של נערים שהגיעו לטירונות עם שברי מאמץ מאחר שעומס האימונים שלהם בהכנה היה גבוה מדי וזה כמובן מצב מאד לא רצוי. אין צורך להגיע באימונים לריצות  או מסעות הליכה ארוכים מדי. אם אתה מסוגל לרוץ באופן נינוח 5 ק"מ, 3 פעמים בשבוע, בזמן של 30-25 דקות אתה "מסודר" מבחינת הסבולת האירובית. גם בתרגילי הכוח אין צורך להעמיס יותר מדי. ריצה עם תוספת משקל (תרמיל גב, ווסט וכו') הוא דבר שאפשר להתנסות בו, אך לא צריך להפוך לשגרה. אתה רק בונה באימונים את הבסיס לשירות הצבאי ולא צריך להתייסר באימונים, אלא להנות מהם.

אם בכל זאת אתה מרגיש לא בטוח במצב כושרך הגופני, רצוי שתפנה למדריך כושר העוסק בהכנת נערים לצבא שיפגוש אותך ויוכל לייעץ לך לגבי תכנית אימונים אישית על סמך הכרות אתך.


יש לך שאלה למומחים של המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)? אין צורך להתבייש, רק ללחוץ כאן.