דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

שם השואל: חנין גמאל | הקטגוריה: כושר גופני | תאריך: 29/10/2019

זמנים טובים לתלמידות במרוצי שדה

השאלה:

עליי לאמן את הבנות בבית הספר לתחרות לריצת שדה שמתקיימת בחודש הבא. מהו זמן  טב  לריצת 2000 לכיתה ט' וזמן טוב לריצת 1500  מטר לכיתות ז'-ח'?

אשמח לקבל תשובה מפורטת. 

התשובה:

במרוצי שדה המארגנים לא מתחייבים למרחקים מדויקים. ייתכן בהחלט שבתחרות אחת הריצה ל-2000 מטר תהיה ל-1900 מ' ובמקום אחר הריצה תהיה למשל למרחק 2050 מטר. בנוסף לכך המסלולים הם בעלי אופי משתנה מבחינת הקרקע (חול, בוץ, אדמה קשה וכו') והמסלול עשוי לכלול גם קטעי עליה. לפעמים הרצים נכנסים זמן קצר אחרי הזינוק לדרך צרה ולכן  צריך לאמן את אותם הרצים השואפים לנסות ולתפוס את המקומות הראשונים בתחרות, לפתוח מהר את הריצה כדי שלא ייאלצו  להיתקע אחרי רצים רבים אחרים בלי יכולת ממשית לעקוף אותם.
תלמידות המתאמנות באופן קבוע בקבוצות אתלטיקה עשויות לקבוע זמן של פחות מ-6 דקות בריצת 1500 מטר. עבור תלמידות שאינן מתאמנות באופן קבוע בריצה, גם הישג של 7 דקות יהיה הישג יפה.
בריצת 2000 מטר  עשויות תלמידות בכיתה ט' המתאמנות בריצה לקבוע הישג של פחות מ-7 דקות. השיא הארצי בריצת 2000 מטר על מסלול אתלטיקה לנערות עד גיל 15 הוא 6:36.52 דקות. עבור נערות שאינן מתאמנות באופן קבוע גם זמן של 9 דקות יהיה זמן טוב מאד אולם בהחלט ייתכן כי חלק מהמשתתפות בתחרות יקבעו גם זמנים של 10 דקות ומעלה.


יש לך שאלה למומחים של המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)? אין צורך להתבייש, רק ללחוץ כאן.