דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

שם השואל: אביגיל אטינגר | הקטגוריה: כללי | תאריך: 04/07/2018

פעילות גופנית ומבנה הפנים

השאלה:

שלום,

רציתי לברר האם ריצה מזיקה למראה הפנים, למבנה הפנים בכלל, ולמי שמזריקה רסטילן לפנים בפרט?

אודה על תשובה מנומקת ומפורטת

התשובה:

 אני מציע לך להתעניין בנושא אצל הרופאים המתאימים.

מחיפוש קצר שערכתי נראה שיש כמה מחקרים על הקשר בין בריאות העור ופעילות גופנית כמו:

Oxidative Stress and Skin Diseases: Possible Role of Physical Activity.  Joanna Kruk, Ewa Duchnik. Asian Pac J Cancer Prev, 15 (2), 561-568

במאמר הזה  נטען  כי פעילות גופנית מאומצת מדי או לא סדירה עלולה לפגוע בבריאות העור ומצד שני פעילות גופנית סדירה עשויה לתרום לבריאות העור. המלצה זו מצטרפת להמלצה הכללית לעשות את הפעילות הגופנית הרגל של קבע ולהשתדל להימנע ממאמצים חריגים ללא צורך. יש הרבה חומר על התועלת הבריאותית של פעילות גופנית סדירה המתבצעת במינון הנכון.  מי שעוסק בריצה ועובר באימוניו יותר מ-5 ק"מ, חמש פעמים בשבוע, לא עושה זאת בשביל הבריאות. מספיק גם לרוץ 3-2 פעמים בשבוע ויש אנשים שמתאים להם יותר לעסוק בפעילויות גופניות אירוביות  אחרות כמו הליכה, שחייה או רכיבה  על אופניים.

לא מצאתי מאמרים על הקשר בין רסטילן ופעילות גופנית בקשר למבנה הפנים אך קיים מאמר שהראה כי הזרקת חומצה הילארונית למפרקים של אנשים הסובלים מכאבי מפרקים בשילוב עם פעילות גופנית, סייעה להפחתת הכאבים של המטופלים.

כאמור, עלייך להתייעץ עם הרופא המטפל שלך או עם רופאים מומחים על הקשר בין פעילות גופנית והזרקת רסטילן.

The effectiveness of intra-articular injections of Hyalubrix®combined with exercise therapy in the treatment of hip osteoarthritis

Giulia Letizia Mauro, Antonino Sanfilippo, and Dalila Scaturro. Clin Cases Miner Bone Metab. 2017 May-Aug; 14(2): 146–152.

Published online 2017 Oct 25. doi:  10.11138/ccmbm/2017.14.1.146


יש לך שאלה למומחים של המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)? אין צורך להתבייש, רק ללחוץ כאן.