דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

שם השואל: טל דקל | הקטגוריה: כושר גופני | תאריך: 07/12/2017

שילוב אימוני כוח בתוכנית אימוני ריצה

השאלה:

שלום,

אני רץ כ-3 פעמים במשך השבוע, כל פעם ריצה אחרת (נפח,פרטלק,ספרינטים...). אני רוצה לשלב אימוני כוח לחיזוק הרגליים בתכנית האימונים שלי אך אני לא יודע באיזה יום כדאי לבצע אותם. האם עדיף לבצע אותם ביום המנוחה או לשלב אותם עם אימון ריצה ועם איזה אימון רצוי לשלב את אימון הכוח?

תודה מראש!

טל

התשובה:

שילוב אימוני כוח עם אימוני ריצה

לפני שדנים בשילוב של אימוני כוח עם אימוני ריצה צריך לברר מהי מטרת האימונים ומהו הכושר בו נמצא המתאמן.   אם המטרה שלך רק לשמור על כושר גופני טוב ואינך משתתף במרוצים, אין סיבה שתרוץ למעלה מ-5 ק"מ , שלוש פעמים בשבוע ואין לך ממש צורך לבצע אימוני פרטלק ואימוני מהירות. אם זו מטרת האימונים שלך לא תהיה בעיה לשלב אימוני כוח עם אימוני הריצה. אפשר בהחלט לרוץ 30-25 דקות ולעשות אחר כך תרגילי כוח ואפשר גם לעשות את אימוני הכוח בימים בהם אתה לא רץ.

 אם אתה מתאמן לתחרויות, חשוב לדעת מהו מרחק הריצה בו אתה מתכוון להתחרות ומהם הישגיך עד עכשיו.  בבניית תכנית אימונים רצוי מאד להסתייע במאמן אתלטיקה המתמחה באימון ריצות למרחקים ארוכים. התכנית לא צריכה סתם לשלב סוגי אימונים שונים והיא לא צריכה להיות זהה בכל אחד מהשבועות לאורך השנה.

אימוני כוח עצימים עלולים להקשות על הרצים לבצע אימוני ריצה איכותיים כמו ריצות בקצב תחרות, אימוני הפוגות ואימוני עליות,  באותו היום ואפילו ביום המחרת, ולכן אם אתה יכול להתאמן פעמיים ביום רצוי שאימון הריצה יהיה בבוקר ואימון הכוח יהיה בשעות אחר הצהריים. היום שלאחר מכן יכול להיות יום מנוחה מאימונים או יום בו מבוצעת ריצה קלה. אם אתה לא יכול לבצע שני אימונים ביום רצוי לא לתכנן  אימון ריצה עצים ביום שאחרי אימון הכוח.


יש לך שאלה למומחים של המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)? אין צורך להתבייש, רק ללחוץ כאן.