דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

שם השואל: ג'רמי היימן | הקטגוריה: כושר גופני | תאריך: 22/05/2016

שילוב בין ריצה וכדורגל

השאלה:

בני בן 12.5 משחק כדורגל בליגה וגם מתחרה מדי פעם בריצות 5 ק"מ באירועי ריצה שונים. בשתי הריצות האחרונות שלו השיג תוצאות בטווח 19:00-19:30 דקות (אחת מהם במסלול המאתגר של מרתון ירושלים). אני קצת מודאג שמא הוא מתאמן יותר מדי שכן בנוסף לאימונים ומשחקים בכדורגל הוא גם מתאמן פעם בשבוע בקבוצת ריצה ואשמח לשמוע מה דעתכם. בנוסף רציתי לברר האם לאור תוצאות הריצה שלו כדאי לו להשקיע באתלטיקה.

בתודה מראש.

התשובה:

לתוצאות בריצת 5 ק"מ בגיל 12.5 אני לא מייחס שום משמעות. אימונים מסודרים בריצות ארוכות אין צורך להתחיל לפני גיל 16-15. עד הגיל הזה כדאי שהילד שימשיך לעסוק בכדורגל ואז הוא יצטרך לקבל החלטה אם להמשיך בכדורגל או לעבור לאימון מסודרים בריצות למרחקים ארוכים.

קשה לדעת  ממה שאתה מתאר אם העומס עליו גדול מדי. העובדה שהוא מתאמן בקבוצת ריצה קצת מדאיגה אותי כי בקבוצות כאלה נוטים להעמיס על הילדים יותר מדי, בגיל צעיר מדי, אבל קשה לי לשפוט בלי לדעת מה הוא עושה באימוני הכדורגל ומה הוא עושה באימוני הריצה. לדעתי, אפשר בהחלט לוותר כרגע על האימונים בקבוצת הריצה ולא להיות מוטרדים מהתוצאות שלו במירוצי 5 ק"מ. אם הוא מרגיש את הצורך לצאת לריצות, בנוסף על אימוני הכדורגל, צריך לעודד אותו להמשיך בכך.

גם מי שלא עסק כלל באימוני ריצה מסודרים, אך עסק בפעילות ספורטיבית אחרת כמו משחקי כדור, יוכל להגיע להישגים טובים מאד בריצות למרחקים ארוכים אם יתחיל להתאמן בצורה מסודרת אחרי גיל 16.

אם יש לילד ימים פנויים מאימוני כדורגל הייתי ממליץ שיתאמן דווקא בקבוצת אתלטיקה בה שמים את הדגש על אימוני מהירות, קפיצות ומשוכות. אלה יכולים לתרום לו הרבה יותר כרגע.


יש לך שאלה למומחים של המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)? אין צורך להתבייש, רק ללחוץ כאן.