דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

שם השואל: לייה בר זהבי | הקטגוריה: כושר גופני | תאריך: 31/03/2022

אימונים למבחן ביפ

השאלה:

שלום,

יש לי מבחן ביפים בקרוב ורציתי לדעת מהי הדרך היעילה ביותר להתאמן לקראתו.

התשובה:

במבחן ביפ רצים הלוך ושוב בין שני קווים המרוחקים 20 מטר זה מזה. מהירות הריצה בתחילת המבחן היא איטית, 8.5 קמ"ש (בגרסאות מסוימות – 8.0 קמ"ש) וכל דקה בערך עולה מהירות הריצה בחצי קמ"ש. מהירות הריצה מוכתבת על ידי אותות קוליים (ביפים). על הנבדקים להגיע לקו לפני השמע הביפ. הנבחנים ממשיכים במבחן עד שהם לא מצליחים לעמוד בקצב. בסיום המבחן נרשם לכל הנבחן מספר הקטעים של 20 מטר שהוא השלים בהצלחה.
את היישומון (אפליקציה) של המבחן ניתן להוריד לטלפון (רשמי בחנות היישומונים beep test)  וכך אפשר להתאמן אליו. עלייך למדוד במדויק מרחק של 20 מטר, להפעיל את היישומון ולהתנסות במבחן. קרוב לוודאי שתזדקקי לחבר את הטלפון לרמקול כדי לשמוע היטב את הביפים.
אפשר לנסות לעשות את המבחן אחת לכמה ימים וכך להתנסות בו. יש חשיבות גדולה ללמוד את הקצבים בשלבים השונים של המבחן כדי לא לרוץ מהר מדי בשלבים הראשונים של המבחן.
אני לא יודע מהו כושרך הנוכחי ומהי שגרת האימונים שלך. רצוי מאד מלבד ההתנסויות במבחן ביפ לקיים גם שגרת אימוני ריצה, כלומר לרוץ 3-2 פעמים בשבוע למשך 30-15 דקות.
אני לא יודע מהו ההישג שאת נדרשת להגיע אליו כדי לעבור את המבחן בהצלחה. אם לדוגמה, ההישג הנדרש הוא 40 קטעים את תוכלי לראות באימונים אם את מצליחה להגיע להישג הזה.


יש לך שאלה למומחים של המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)? אין צורך להתבייש, רק ללחוץ כאן.