דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

שם השואל: אנונימי אנונימי | הקטגוריה: אתלטיקה | תאריך: 10/04/2017

אימונים לריצות בינוניות בגיל 12

השאלה:

שלום,

1) האם ילד בן 12 יצטרך לעסוק בתחילת קריירתו האתלטית בריצות בינוניות?

2) אם כן באיזה ריצות ואפשר בבקשה דוגמא לתוכנית אימונים למרחקים כאלה. אין באינטרנט מידע על תוכניות אימונים לנוער למרחקים הללו.

התשובה:

בגיל 12 לא מומלץ להתחיל להתמחות בשום מקצוע באתלטיקה אלא לעסוק במגוון מקצועות. אין כל סיבה שהילד לא ירוץ כמה מאות מטרים כחלק מהאימון ורצוי אפילו שיהיה מסוגל לסיים בהצלחה ריצה של 3-2 ק"מ, אבל בוודאי שלא בכל אימון.

בגיל כזה עוברים בדרך כלל עם הילדים על יסודות האתלטיקה: ריצות קצרות, מרוצי שליחים, ריצת משוכות, קפיצה לרוחק ולגובה ויסודות מקצועות הזריקה.  כמו כן אפשר ורצוי לשלב באימונים הרבה משחקים ותרגילים לפיתוח מרכיבי כושר כמו מהירות, זריזות, שווי משקל, גמישות וגם, בלי להגזים, קצת סבולת

יש הרבה אתלטים בוגרים מצטיינים שבגיל 12 לא עסקו כלל באתלטיקה אלא בענפי ספורט אחרים כמו משחקי כדור, משחקי מחבט, מקצועות קרב, שחייה, התעמלות וכו' והגיעו לעיסוק באתלטיקה רק אחרי גיל 16. זו הסיבה שלא מצאת תכניות אימון לילדים בני 12. חשוב מאד שהילדים יהיו פעילים אבל אין דרך אחת מומלצת כיצד להכינם להצטיינות בגיל מבוגר יותר. רק מגיל 16 בערך רצוי מאד שהנערים כבר יעסקו באימוני אתלטיקה אם ברצונם להצליח כבוגרים אך יש גם דוגמאות לאתלטים מצטיינים שעשו את ההסבה לאתלטיקה ממקצוע ספורט אחר אפילו בגיל מבוגר יותר.

מאד לא רצוי שילדים בגיל 12 יתחילו להתמחות בריצות בינוניות, אבל כאמור, רצוי שיפתחו בהדרגה את היכולת לרוץ ברציפות עד 3-2 ק"מ בלי מטרות הישגיות כלשהן.


יש לך שאלה למומחים של המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)? אין צורך להתבייש, רק ללחוץ כאן.