דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

שם השואל: טום | הקטגוריה: אתלטיקה | תאריך: 29/04/2016

טבלאות ניקוד ביום ספורט בבית ספר

השאלה:

בבית ספר שלי יש יום ספורט עם ניקוד בתחרויות קרב-6 גם לבנים וגם לבנות. איך קובעים את הניקוד הזה? ראיתי שאצלנו השתמשו ברוב המקצועות באותן הטבלאות חוץ מבריצת 800 מטר בהן הבנות צברו יותר נקודות על אותם הישגים.

התשובה:

 ישנן הרבה טבלאות ניקוד שאפשר להשתמש בהן. אתה צריך לפנות למורים שלך ולבדוק  באילו טבלאות הם השתמשו. אחת הבעיות בעריכת קרב-רב בבית ספר היא שלא תמיד יש ניקוד בטבלה לכל המקצועות. בעיה נוספת היא שחלק מהטבלאות נוצרו עבור אוכלוסיות אחרות (למשל, ספורטאים מבוגרים שרמתם גבוהה מאד) והטבלאות לא משקפות את רמת ההישגים בבית הספר (לדוגמה, חלק מהמשתתפים לא מצליחים לצבור אפילו נקודה אחת במקצועות מסוימים). אחת הדרכים להתגבר על הבעיה היא על ידי איסוף נתונים במקצועות בהם יתקיים יום הספורט (תוצאות שהושגו בימי ספורט בשנים הקודמות או תוצאות שנמדדו בשיעורים לפני יום הספורט). אחרי שיש בסיס נתונים גדול אפשר בעזרתו לבנות טבלאות לבנות וטבלאות לבנים שישקפו את כל תחום ההישגים של תלמידי אותו בית ספר, במקצועות בהם יתחרו התלמידים ביום הספורט.

אם אתה מתעניין בנושא תוכל למצוא עוד מידע במאמרן של ד"ר מיכל ארנון וד"ר אורלי פוקס מהמרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט).


יש לך שאלה למומחים של המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)? אין צורך להתבייש, רק ללחוץ כאן.