דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

שם השואל: מוחמד קיס | הקטגוריה: אתלטיקה | תאריך: 02/06/2017

חוג ספורט לילדה בכתה א'

השאלה:

שלום רב ,

אני מאמן, יש לי ילדה בכיתה א'. הילדה אתלטית בצורה בלתי רגילה (פצצת אנרגיה), לא רק ממה שראיתי ושמתי לב, אלא גם מדברי המורה לחינוך הגופני שלה שאמר לי שהיא הכי מהירה בכיתות א',ב',ג' (הכיתות שהמורה מלמד). שילבתי אותה בקבוצת הקט סל בנות שאני מאמן (גיל ה'-ו') ,ואז הופתעתי לגלות שהיא מתחרה גם עם בנות הקט-סל באימוני המהירות ואף לפעמים עולה עליהן  ולדעתי היא פוטנציאל אדיר לאתלטיקה. רציתי לרשום אותה לחוג אתלטיקה (מכבי חיפה) אך המאמן אומר לי שמתחילים מכיתה ד' והוא המליץ לי על חוג התעלמות עד כיתה ד'.

 השאלה איזה חוג מומלץ לה בגיל הזה.

תודה רבה,

התשובה:

הגישה המקובלת כיום בקשר להתפתחות אתלטים היא שאין טעם באימוני אתלטיקה ספציפיים מגיל צעיר מאד אך מצד שני רצוי מאד שהילדים יעסקו בפעילות גופנית מסוגים שונים. אנחנו יודעים מתוך לימוד הביוגרפיות של אתלטים מצליחים שרובם עסקו כילדים בספורט או שהיו מאד פעילים גופנית אך לאימוני אתלטיקה הם הגיעו בגיל מאוחר יותר.

לדעתי צריך להפנות את הילדה לקבוצה בה יש מאמן טוב ואין זה חשוב במיוחד באיזה ענף מדובר. זה יכול להיות חוג לריקוד, חוג התעמלות, חוג שחייה, משחקי כדור, אומנויות לחימה (ג'ודו, למשל), משחקי מחבט (טניס, למשל) ואולי כדאי אפילו שהילדה תתאמן אם זה אפשרי ביותר מחוג אחד אך צריך להקפיד שהעומס עליה לא יהיה גדול מדי.


יש לך שאלה למומחים של המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)? אין צורך להתבייש, רק ללחוץ כאן.