דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

שם השואל: חיים זינו | הקטגוריה: אתלטיקה | תאריך: 04/03/2018

אגודות אתלטיקה בצפון

השאלה:

שלום,

אני מחפש תוכנית עבור בני כפיר שנמצא בכיתה י׳ ושבר את כל שיאי בית הספר: בקפיצה לרוחק -  5.95, קבפיצה לגובה -  1.65, 39 עליות מתח ועוד כמה שיאים בריצה... ללא אימונים מסודרים במסגרת כלשה. אשמח לדעת היכן בצפון או בכלל ניתן לשפר את יכולותיו הטבעיות בתחום האתלטיקה.

בברכה,

חיים זינו

התשובה:

באתר איגוד האתלטיקה בישראל אתה יכול לראות את "ספר האתלטיקה 2018" ולקראת סופו מופיעה רשימת כתובות של כל אגודות האתלטיקה  בארץ, כולל מספרי הטלפון של האחראים באגודה. אמנם אין הרבה אגודות בצפון ובכל זאת, ברשימה מופיעה אגודות מכבי חיפה כרמל, הפועל עמק הירדן, אתלטיקה גלילית, מכבי עירוני נצרת/נצרת עלית, אס"א טכניון, הפועל עירוני עראבה, הפועל עפולה והפועל בועיינה נוג'ידאת.

בנך מצוי בגיל בו רצוי מאד שיצטרף לאימונים מסודרים באגודת אתלטיקה. בניגוד להרבה ענפי ספורט אחרים, אימוני אתלטיקה מסודרים אפשר  בהחלט להתחיל בגיל 16 ואף להגיע להישגים מעולים כבוגר. רצוי מאד שבנך יצטרף לאימונים באחת האגודות בצפון או אפילו במרכז הארץ. קשה מאד להגיע להישגים טובים באתלטיקה ללא הדרכת מאמן שיבחן את כישורי בנך, ייתן לו הדרכה בסיסית בטכניקה של מקצועות האתלטיקה השונים וינתב אותו למקצועות בהם  הוא יראה שיש לו את הסיכוי הגדול ביותר להצליח בהם, אחרי תקופת הכשרה בסיסית בה הוא ילמד טכניקה של מגוון מקצועות: ריצות למרחקים קצרים, ריצות למרחקים בינוניים, ריצות משוכות, קפיצות (גובה, רוחק, משולשת ומוט) ואולי גם במקצועות הזריקה (כדור ברזיל, דיסקוס, כידון פטיש).

פרטים נוספים תוכל לקבל באיגוד האתלטיקה:

איגוד האתלטיקה בישראל

רח' שיטרית 10 תל-אביב

טל. 03-6486256

פקס. 03-6486255

דואר אלקטרוני orlyiaa@zahav.net.il 


יש לך שאלה למומחים של המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)? אין צורך להתבייש, רק ללחוץ כאן.