דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

שם השואל: מריאנה צ. | הקטגוריה: כושר גופני | תאריך: 23/02/2016

חוג ספורט נוסף לילד

השאלה:

שלום רב,

בני בן 6.5. פעמיים בשבוע יש לו אימון ג'ודו. האימון נמשך כשעה, אימון ממש אינטנסיבי ורציני. בנוסף לכך, פעם אחת בשבוע יש לו שיעור ג'ודו בבית הספר (לא כזה אינטנסיבי כמו אימון רגיל אבל עדין...) .מדי פעם הוא הולך עם אבא לבריכה אבל זה לא אימון אלא לשחות,  לשחק ולהוציא אנרגיה. אבא שלו,ספורטאי בעצמו, רוצה לרשום אותו גם לאימון אקרובטיקה פעמיים בשבוע. לדעתי, זו הגזמה. מה אתם חושבים? האם זה מזיק לילד בגיל כזה כמות כזאת של ספורט?  בני ילד עם הרבה אנרגיה , לא היפר אקטיבי אבל מאוד אקטיבי.

תודה מראש.

התשובה:

קשה לדעת אם האימונים הנוספים יהוו עומס גדול מדי על הילד.  חשוב מאד ליידע את מאמני הג'ודו והאקרובטיקה על כך שהילד מתאמן בענף נוסף. עקרונית, זה בהחלט טוב שהילדים יחשפו לכמה ענפי ספורט ולא יתמקדו מגיל צעיר מאד בענף ספורט אחד. יש חשיבות גדולה מאד למומחיות של המאמנים. אימונים לילדים בגיל צעיר לא צריכים להיות אינטנסיביים וצריכים להכיל הרבה הפסקות כדי שהילדים יתאוששו מהמאמצים. האימונים צריכים להיות מהנים, ולהדגיש פעילויות משחקיות ולימוד טכניקות. אתם כהורים צריכים לעקוב אחרי הילד ולראות אם האימונים בשני ענפי ספורט אינם מהווים עומס גדול מדי. בקבוצות ספורט של ילדים יש לפעמים אפשרות שהילדים יגיעו רק לחלק מהאימונים ואז השילוב הוא קל יותר. לדוגמה: יש ילדים המתאמנים פעמיים בשבוע בחוג כדורגל ופעם אחת בחוג אתלטיקה, למרות שהפעילות בחוג האתלטיקה מתקיימת גם היא פעמיים בשבוע.

לפני כמה עשרות שנים היו הרבה פחות חוגי ספורט לילדים אבל הילדים שיחקו הרבה עם חברים בשכונה. הילדים שיחקו שעות רבות והם בעצמם ויסתו את כמות המאמצים ועוצמתם. כיום, משחקי השכונה הולכים ונעלמים ויש יותר חוגים. זה בהחלט אפשרי ורצוי שילדים יהיו פעילים מדי יום ואתם כהורים צריכים לעקוב ולראות שהילדים נהנים מהפעילות ורוצים להמשיך בהן. לא כדאי להחליף יותר מדי חוגים במהלך שנה אחת אבל בהחלט אפשר לנסות כל שנה חוגים אחרים עד שמוצאים את ענף הספורט שהילד מעדיף ורוצה להתמקד בו. התהליך הזה עשוי להמשך מספר שנים. 


יש לך שאלה למומחים של המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)? אין צורך להתבייש, רק ללחוץ כאן.