דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

שם השואל: רנתה קרסונסקי | הקטגוריה: אתלטיקה | תאריך: 06/09/2019

איך משתתפים בתחרויות אתלטיקה?

השאלה:

אני גרה בעיר שאין בה אגודת אתלטיקה (אילת) ואין בה קבוצות ריצה וכדומה. אני רוצה לרוץ באופן רציני ולהשתתף בתחרויות. אני לא יודעת מה לעשות מכיוון שבאילת גם אין מאמנים לריצה. איך אני יכולה להתחיל להתחרות? איך אני יכולה לדעת מתי מתקיימות תחרויות? איזה תוצאה אני צריכה בשביל 60 מטר ריצה?

התשובה:

את מעלה בעיה לא פשוטה. כדי להתחרות באתלטיקה צריך להירשם באגודת אתלטיקה. אפילו אם תרשמי באגודה אין הרבה טעם להתחרות אם אין לא תהיה לך הדרכה של מאמן. קיימת כמובן האפשרות לנסות בינתיים להתאמן בענף ספורט אחר ובגיל מאוחר יותר לעבור לגור במקום בו  יש אגודת אתלטיקה.
בענף האתלטיקה אפשר להתחיל לעסוק גם אחרי גיל 18. יש לא מעט דוגמאות של אתלטים בארץ ובעולם שבצעירותם עסקו בענפי ספורט אחרים, החלו לעסוק באתלטיקה אחרי גיל 18 והגיעו להישגים טובים מאד.
ריצת 60 מטר מקובלת בתחרויות לילדים עד גיל 12. בוגרים מתחרים בריצה זו בדרך כלל רק בעונת החורף ובעונת הקיץ מרחק הריצה הקצר ביותר הוא 100 מטר. בתחרויות בתי הספר לחטיבות הביניים מקובלת כיום ריצה למרחק 80 מטר.
השיא הישראלי בריצת 60 מטר לילדות מתחת לגיל 16 הוא 7.76 שניות אבל כמובן שבתחרויות יכולות להשתתף גם ילדות עם הישגים פחות טובים. לדוגמה, בתחרות שנערכה השנה במסגרת הליגה ל"מרכזי מצוינות" קבעה המנצחת זמן של 8.40 שניות, הרצה במקום השני קבעה זמן של 8.49 והשלישית 8.50 שניות. השתתפו בתחרות גם בנות שקבעו זמנים של יותר מ-9.00 שניות.
לוח התחרויות מפורסם כל שנה באתר האינטרנט של איגוד האתלטיקה אבל כאמור, כדי להשתתף בתחרויות את צריכה קודם כל להיות רשומה באגודת אתלטיקה. האגודה הקרובה ביותר לאילת היא אגודת אתלטי הנגב שמרכזה בבאר שבע. 


יש לך שאלה למומחים של המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)? אין צורך להתבייש, רק ללחוץ כאן.