דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

שם השואל: עומר בוודיר | הקטגוריה: כושר גופני | תאריך: 24/12/2018

להיכנס לכושר בגיל 17

השאלה:

שלום,

שמי עומר ואני בן 17. תלמיד כתה יא. אני מעוניין להתחיל להכנס לכושר: גם בריצה, תרגילי בטן ובשכיבות סמיכה, אבל לעשות את זה בהדרגתיות בלי לגרום נזקים לגוף. אמשח לשמוע מכם.

תודה

התשובה:

אם מטרתך היא רק להיות בכושר, אתה צריך להגדיר לך לעצמך רמת כושר אליה תשאף להגיע וכאשר תושג המטרה, להתמיד ולבצע את הפעילות הגופנית המתאימה כדי לשמר את אותה רמה של כושר. יעד סביר הוא להיות לרוץ ללא קושי 30-25 דקות, פעמיים עד 3 בשבוע ולבצע אחר כך תרגילי כוח כך שתהיה מסוגל למשל לעשות מעל 30 שכיבות סמיכה ברצף.

אתה צריך להתאמן פעמיים עד שלוש בשבוע. אני לא יודע מה רמת הכושר שלך כרגע אבל אפשר לנסות להתחיל מריצות של כ-10 דקות ולעלות בהדרגה במשך כ-12 שבועות עד ל-30 דקות. אין ממש צורך ביותר מזה. בתרגילי הכוח אפשר לעבוד בשיטת הסטים ולהתחיל ממספר חזרות בהן אתה מסוגל להשלים 3 סטים, למשל, 3 סטים של 15 שכיבות סמיכה ובהמשך השבועות להעלות את מספר החזרות בהתאם ליכולת. אפשר לבדוק את מידת ההתקדמות לא רק לפי רמת הקושי שלך בביצוע התרגילים אלא גם בעזרת מבחנים בהם תעריך את כושרך הגופני. יעד סביר  יכול להיות לרוץ 5 ק"מ ב-25 דקות. חשוב מאד להתמיד בשגרת האימונים ולבצע לפחות שני אימונים בשבוע. זה לא כל כך נורא אם בשבוע אחד לא תתאמן אבל רצוי מאד לא ליצור רצף של מספר שבועות ללא אימונים כי אז תרד רמת הכושר.


יש לך שאלה למומחים של המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)? אין צורך להתבייש, רק ללחוץ כאן.