דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

שם השואל: דוד ישכיל | הקטגוריה: כדורגל | תאריך: 03/12/2017

ילד בן 8 בקבוצת כדורגל

השאלה:

שלום רב,

שמי דוד ואני אב לילד בן 8 שמשחק כדורגל זו השנה שלישית במועדון כדורגל מוביל בארץ. הילד מאוד אוהב את האימונים ונהנה לשחק בקבוצת הכדורגל. יכולתיו האתלטיות של בני בולטות מאד בהשוואה לחבריו לקבוצה  בעיקר במרכיבי הכח והמהירות. בכל תחרויות הריצה בקבוצה הוא מסיים ראשון, אך כאשר מתחיל האימון  הוא מבצע את פעולות הריצה באיטיות, וכשמשחקים משחקי אימון פנימיים הוא "מתנתק" ונראה כאילו הוא שומר כוחות ואינו ממצה את פוטנציאל המהירות שלו, אך כשהוא מחליט לבצע מהלך מסוים רואים תוצאות מיידיות. שאלתי: מה הסיבה לכך, והאם יש משהו שאוכל לעשות מצידי כהורה על מנת לשפר את המצב?

התשובה:

ציינת בפתיחת השאלה כי הילד נהנה באימונים וזה הדבר החשוב ביותר. אם הילד נהנה באימונים יש סיכוי גדול שהוא יתמיד בהם . אם אתה מרגיש שיש בעיה אני מציע שתקבע פגישה עם מאמן הקבוצה ותשוחח אתו על התרשמותך מהתנהגות הילד באימונים.  משחק הכדורגל הוא משחק של ניצול הזדמנויות ולעתים יש שחקנים שנראה  כי ברוב דקות המשחק הם פעילים מעט אך בכמה פעולות הם משנים את תוצאות המשחק. בשנות השבעים היה בגרמניה המערבית חלוץ בשם גרד מילר. השחקן הזה לא היה רץ הרבה על המגרש אבל היה לו הניסיון להיות הרבה פעמים במקום הנכון ברחבת היריב, לנצל  "חצאי מצבים" ולהבקיע הרבה שערים. יש שחקנים שרצים המון על המגרש "על ריק" ומתעייפים מהר ולעומתם שחקנים אחרים  נראים כאילו הם "שומרים כוחות" אך בכמה פעולות מהירות הם משפיעים על תוצאות המשחק.

כאמור, הכי חשוב שהילד יהנה מהאימונים ויתמיד בהם. תשאיר למאמנים של הילד את הדאגה לתחום המקצועי וכאמור, רצוי שתקבע פגישה עם המאמן.


יש לך שאלה למומחים של המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)? אין צורך להתבייש, רק ללחוץ כאן.