דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

שם השואל: שי עבו | הקטגוריה: אתלטיקה | תאריך: 12/08/2018

12.20 שניות בריצת 100 מטר

השאלה:

אם עשיתי בריצת 100 מטר 12.20 שניות ואני מרגיש שאני יכול יותר, ואני בן 16 יש מצב שאני יכול לשבור שיא ישראלי בריצת 100 מטר?

התשובה:

קבעת תוצאה יפה בריצת 100 מטר וכדאי שתתחיל להתאמן באגודת אתלטיקה. אי אפשר לדעת היום אם תצליח לשבור את השיא הישראלי העומד 10.20 שניות אך ללא אימונים מסודרים בהדרכת מאמן לא תוכל להשתפר הרבה. אל תצפה לשפר את השיא כבר בשנה הבאה. תהליך האימון הוא ממושך ורק אחרי כמה שנים  תוכל להתרשם לאן אתה מסוגל להגיע.

 בריצות הקצרות יש חשיבות גדולה מאד לשיטת המדידה.  באתלטיקה מקובל לרשום את התוצאה בדיוק של מאיות רק אם המדידה הייתה אוטומטית. אם נמדדה לך תוצאה במדידה ידנית, אפילו אם שעו העצר (הסטופר) הראה זמן של 12.20 יש לרשום את התוצאה בדיוק של עשירית אחת, במקרה שלך – 12.2. זה לא סתם עניין של נוהל. תוצאות במדידה אוטומטיות "איטיות יותר" מתוצאות במדידה ידנית וזאת בעיקר בשל זמן התגובה של המודד בזינוק ואולי גם בשל העדר בקרה על זינוק תקין. בימים אלה מתקיימת אליפות אירופה באתלטיקה ואפשר היה לראות בשידורים כי לפעמים העין לא הבחינה בזינוק  בו אחד הרצים יצא לפני  יריית המזניק אך החיישנים המורכבים על אדני הזינוק קלטו זאת והזינוק נפסל.


יש לך שאלה למומחים של המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)? אין צורך להתבייש, רק ללחוץ כאן.