דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

| | 29/01/2023

הכשרת מאמנים בשיטת ורדי לקידום התפתחות פסיכומוטורית ולהתמודדות עם לקויות למידה, קשב וריכוז

רקע לקורס הכשרת מאמנים בשיטת ורדי לקידום התפתחות פסיכומוטורית ולהתמודדות עם לקויות למידה, קשב וריכוז

שיטת ורדי (1996)שבסיסה נוירו-פיזיולוגיה מתמקדת בהפעלה מוטורית מתקנת דרך הקשר בין המוח לתפקודי הגוף. האימון שם דגש בבניית בסיס גופני מיטבי כפלטפורמה לפיתוח כישורי חיים והתמודדות עם קשיים (תפקודיים/קוגניטיביים/רגשיים) כגון: קשב וריכוז, לקויות למידה, מסורבלות, יציבה, התארגנות, הרטבת לילה, איזון טונוס שריר, שיפור זיכרון ושליפה, איזון וויסות חושי, התפרצויות זעם, דימוי עצמי נמוך, בעיות חברתיות, דיספרקציה, דיסגרפיה. דיסקלקוליה, קידום בחינוך מיוחד, חיזוק ביטחון, סדר והתארגנות ועוד.

מול קשיים אלו ניתן לתת מענה ע"י בניית תוכנית אימון מקדמת באופן מותאם אישית ע"פ גיל ורמת תפקוד וכל זאת באופן חוויתי, מעצים ומשנה חיים.

משנת 2016 נכנסו פרוטוקולי שיטת ורדי  למחלקת תא הלחץ בבי"ח אסף הרופא ומאז משמשים בטיפולי שיקום פעוטות, ילדים ונוער.

סגל הקורס הכשרת מאמנים בשיטת ורדי לקידום התפתחות פסיכומוטורית ולהתמודדות עם לקויות למידה, קשב וריכוז

מיכל כרמי- בוגרת תואר מדעי ההתנהגות, בעברה עסקה בתפקידי משאבי אנוש בשטראוס עלית, במהלך 13 השנים האחרונות בעלת קליניקה פרטית , מאבחנת ומטפלת בשיטת ורדי, שיטת אלבאום, NLP , הדרכת הורים, מנחה צוותים חינוכיים וטיפוליים בתהליכי שיטת ורדי והטמעתם.

הרצאות חיצוניות בנושאים מקצועיים ילוו את הקורס.

נושאי הלימוד בקורס שיטת ורדי

הלימוד משלב תאוריה ועבודה מעשית בטכניקות תרגול מגוונות וייחודיות לשיטה המותאמות לגילאי 4 ועד הגיל השלישי

  • הכרות, העמקה תוך כדי התנסות ויישום של מערכות הקאורדינציה (מודעות גוף, עמוד שדרה, מערכת ההצלבה, תפיסה מרחבית, מערכת שיווי משקל, מערכת המעגלים, הפרדות, רצפים וזיכרון, המערכת הטקטילית והסנסומוטורית, היפוטוניה, טונוס שריר, קשר עין יד/רגל). הלומדים יבינו מה המפתח למיצוי פוטנציאל אישי תוך כדי התנסות שוטפת לאורך כל הקורס.
  • איך מאבחנים בשיטה(בניית אינטק, שאלון אבחון, כלי עבודה)
  • בניית מערך טיפול עם מטרות ושלבים
  • התנסות מעשית לאורך כל הקורס תוך כדי קבלת משוב שוטף.
  • הגשת דוחות על מתאמנים מהקורס ובנוסף 8 מתאמנים חיצוניים.
  • במהלך הקורס ילמדו הנושאים הבאים: מבוא הריון לידה ותינוקות, מערכת עצבים סימפטטית/פרה סימפטטית, מעכבי התפתחות, סוגי קלט, מערכות הקאורדינציה, הכנה לכיתה א', דמיון מודרך, פריקת מתחים, HDHD,CP, אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים, תאוריית האבחון הייחודית לשיטה, אבחונים מעשיים, בניית מערך טיפול, ציוד ואמצעי עזר, הקמת קליניקה, שווק פעילות, ביטוחים נדרשים ועוד.
  • במקביל ללימודים הפרונטילים במרכז האקדמאי לוינסקי-וינגייט תעמוד לרשות הלומדים ספריית סרטונים עשירה של שיטת ורדי אשר  תהווה בסיס ידע תאורטי עם מגוון דוגמאות בכל הנושאים הנלמדים בסרטונים, שישרת את הנרשמים במהלך הלימודים וכן ימשיך ללוותם בסיום הלימודים.
     

היקף הלימודים

180שעות אקדמאיות במשך שנה אחת, מפגשים אחת לשבוע בשעות 9:00-14:00

למי מיועד הקורס

לעוסקים או אלו שמעוניינים להשתלב בתחומי החינוך, מורים לחינוך גופני, מאמנים בתחומי הספורט והבריאות, מורות, גננות, סייעות, פיזיותרפיסטים, פסיכותרפיסטים, הוראה מתקנת, ריפוי בעיסוק, מדריכי הורים, בעלי עסקים בתחום תנועה וספורט שרוצים להרחיב את סל הכלים וליצור בידול, מטפלים רגשיים(מוזיקה, אומנות, תנועה) , הורים שרוצים להכיר טוב יותר את הצרכים של ילדיהם ולרכוש כלים ומיומנויות ליישום בבית, בני הגיל השלישי לשיפור ושימור ביצועים, למי שמחפש הסבה מקצועית, לאנשים סקרנים שרוצים להרחיב ידע שישפר את איכות חייהם כי קאורדינציה גבוהה= איכות חיים גבוהה!

תנאי קבלה

ראיון אישי

פרטים נוספים

תכנית לימודים משלבת לימודים של התיאוריה הייחודית של שיטת ורדי עם התנסות מעשית. התרגול המעשי ישולב לאורך כל השנה ויהיה חלק בלתי נפרד בכל מפגש שבועי. חלק מהלימוד הוא אסינכרוני על בסיס הסרטונים והמטלות

תעודה

לעומדים בדרישות הקורס תוענק תעודה "מאמן מוסמך בשיטת ורדי"

למה אצלנו

שיתוף הפעולה של המרכז האקדמאי לוינסקי-וינגייט  ומרכז ורדי מאפשר כיום עוד יותר את המטרה שהצבנו לנו- להכשיר את המטפלים הטובים ביותר בארץ בתחומי התפתחות, לקויות למידה ולקויות התפקוד השונות בכל הגילאים. תזכו להכשרה מעמיקה, מקיפה ואיכותית בהבנתם של מקורות הליקויים השונים ואת דרכי הטיפול הייחודיות שסודן בפשטותן.

להרשמה מקוונת לחצו כאן

למידע על שיטת ורדי www.vardicenter.co.Il

לפרטים נוספים

מיכל כרמי 054-5772223

Michalcarmy@gmail.com 

הכרות עם שיטת ורדי

המלצות לקורס הכשרת מאמנים בשיטת ורדי לקידום התפתחות פסיכומוטורית ולהתמודדות עם לקויות למידה, קשב וריכוז

קרן וולף שנבל, מאבחנת ומטפלת ע"פ שיטת ורדי מדריכה לרכיבה אולימפית על סוסים. מפתחת התוכנית "ורדי על הסוס". מרצה ומרכזת קורסים להכשרת מדריכים ומורה ליוגה. -מהי שיטת ורדי בשבילי?
את שיטת ורדי הלכתי ללמוד אחרי שעבדתי מספר שנים כמדריכה לרכיבה טיפולית. הרגשתי שהגיע הזמן לרכוש עוד כלים ולהתפתח. ושם מצאתי את החלק של הפאזל שחיפשתי. כשהגעתי ללימודים כבר היה לי ניסיון עם מטופלים מגוונים, בזמן הלימודים נדהמתי לגלות פרספקטיבה חדשה והבנה עמוקה יותר אודות מטופלים אלה. זה בדיוק מה שחיפשתי. הידע הזה מלווה אותי כבר עשור, בגידול הילדים הפרטיים שלי, בעבודה עם המטופלים שלי ובעבודה עם הסטודנטים. אלה כלים לחיים.

איריס שני, פיזיותרפיסטית משנת 1988, קריית אונו

התוודעתי לשיטת ורדי במקרה, דרך אמא של מטופל. הבנתי מייד שזו השיטה שאני רוצה ללמוד ומשנת 2003 אני מאבחנת ומטפלת בשיטה.

שיטת ורדי מסייעת לתינוקות ולילדים לממש את הפוטנציאל המוטורי, הקוגניטיבי והרגשי הטמון בהם. טיפול בשיטה מתחיל באבחון מדויק של התינוק או הילד, בשיתוף מלא של ההורים ובהסבר מפורט של הממצאים. תוכן האבחון נקבע על פי גיל המאובחן.

בעזרת שיטת ורדי אני מסייעת לתינוקות וילדים להשיג את אבני הדרך ההתפתחותיות. לילדים אני מסייעת במגוון תחומים כגון, סרבול מוטורי, קושי בהשגת קפיצה וריצה, קושי בהתארגנות במרחב והתארגנות בכלל, קשיי קשב וריכוז, קשיים חברתיים, לימודיים ועוד. ההורים שותפים לטיפול ומקבלים מידע לכל אורך הדרך.  שיטת ורדי משלימה את הידע שלי כפיזיותרפיסטית.

הסקרנות לדעת, הובילה אותי ללמוד, לפתח מבט הוליסטי ולטפל בקשיים שונים, מוטוריים, התנהגותיים וקוגניטיביים, דרך תרגילים ומשחקים מוטוריים, קואורדינטיביים.

מימי לקס, עוסקת באבחון וטיפול בשיטת ורדי מאז 2013, מרימונים. בעלת עסק "נעים להצלחה".

אני עובדת בעיקר עם ילדים, בחוגי הכנה לכיתה א', קשיי למידה, סרבול מוטורי, טיפול מוטורי בהרטבות לילה, והדרכה למטפלות בשיטת ורדי.

לאחרונה הצטרפתי כמדריכה לצמצום פערים התפתחותיים בתוכנית אור השחר בגני ירושלים.

שיטת ורדי בעיני היא הזדמנות להעניק למטופל חוויה מתקנת ומעצימה. דרך משחק ופעילות מותאמת אישית - מאתגרת ומהנה - אנו מאפשרים יצירת תיאומי מח-גוף אפקטיביים, המשפיעים על מיומנויות ויכולות רבות אשר משפיעות על טיב איכות התפקוד, כושר הלמידה ותחושת מסוגלות.

שיטת ורדי העניקה לי ברמה האישית, ידע מקיף על מערכות הקואורדינציה, יכולת להתאים מרחב התפתחות מותאם לכל גיל תוך הנאה והעצמה פנימית.

היכולת להתאים לכל ילד את האתגר שיעניק לו הנאה וסיפוק מצד אחד ותאום מחדש של מערכות מח-גוף תוך חיזוק תחושת המסוגלות ובניית האמון מחדש בגוף, ביכולת הלמידה מאפשרת לשינוי מהותי בתפקוד, בכישורי למידה ובתחושת מסוגלות תוך פרק זמן קצר יחסית. זכיתי לסייע בטיפולים בהרטבות לילה, מסורבלות מוטורית, ילדים שאימצו אופי נמנע בשל שרשרת חוויות מתסכלות, ניהול מיומניות קשב וריכוז, קשיים ברכישת מיומנות הקריאה ושטף הקריאה.

סיגלה גולדפרב, את שיטת ורדי למדתי לפני 16 שנים וכיום אני משלבת אותה באימונים שאני מעבירה לילדים ולמבוגרים בשיטת Balance Auditory Vision eXercises.
 זוהי עבודה עם כדורים ייעודיים לאימון המטפל בקשב וריכוז, זיכרון, שליפה, קואורדינציה ועוד... השילוב של שיטת ורדי באימונים מעולה ומניב תוצאות טובות. ללא ספק - מאחורי שיטת ורדי יש המון חוכמה וידע שרותמים את הגוף והמוח לשיפור תפקודים והעצמת היכולות האישיות של כל מטופל, בהתאם למקום בו הוא נמצא ולהתמודדויות שלו.
את מיכל כרמי פגשתי בחודשים האחרונים והתרשמתי מאוד, מיכל מביאה יכולות יוצאות דופן של מקצועיות ביחד עם הבנה עמוקה של ילדים ואנשים ויכולת לאבחן אותם ולהתאים להם את הטיפול הנכון. כאשר לומדים, כל תחום ועל אחת כמה וכמה תחום טיפולי, חשוב כי מי שמוביל את הלימוד יהיה אדם משכמו ומעלה, דמות להשראה לצד המקצוענות שלו, מישהו שאפשר לסמוך עליו - ומיכל היא בדיוק האדם הזה. אני ממליצה בחום להתמסר ללימודי שיטת ורדי ולרכוש כלי נהדר לעבודה עם אנשים.

רותם דה פז, מטפלת בשיטת ורדי 2013
״אל השיטה הגעתי בשביל להעמיק ולהגדיל אתסל  הכלים שלי בתור הידרותרפיסטית ומטפלתביציבה נכונה 
וכך היה . הטיפולים נהיו טובים יותר , מוצלחיםיותר וקיבלתי  תמונה ברורה מה חסר לכל מטופלואיך אני יכולה לעזור לו. 
לאחר כמה שנים הלכתי ללמוד לעומק את גוףהאדם בלימודי אוסטאופתיה ולאורך השנים ככלשהעמקתי הבנתי כמה שיטת ורדי מדעית ועדכניתוכמה היא יכולה לעזור ״.