דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
מתעניינים בלימודים?
הכשרת מאבחנים ומטפלים בתפקודי למידה ויסות חושי ומוטוריקה

הכשרת מאבחנים ומטפלים בתפקודי למידה ויסות חושי ומוטוריקה

קורס להכשרת מאבחנים ומטפלים בתפקודי למידה ויסות חושי ומוטוריקה בשיטת ד"ר אורלי יזדי-עוגב-בזום

אורלי יזדי

רקע לקורס

ילדים, כמו מבוגרים, נאלצים לתפקד בעולם עמוס בגירויים כגון קולות, ריחות, תנועה ועוד.

המידע או הקלט החושי מהסביבה נקלט באמצעות מערכות התחושה השונות שבדרך כלל מוכרות לנו והן: חוש הראיה, השמיעה, הטעם, הריח והמגע.  בנוסף, קיימות מערכות תחושה שהן פחות מוכרות כמו המערכת הווסטיבולרית (תנועתית) (-מערכת הרגישה לתנועתיות של הגוף, שיווי משקל, מתח השרירים ועוד) והמערכת הפרופריוספטיבית-קינסטתית (זו שמספקת תחושה תנועתית פנימית). 

בכל פעולה או תנועה שאנו מבצעים, המידע החושי החיצוני מהסביבה והפנימי מהגוף, עובר תהליך של עיבוד במערכת העצבים המרכזית.

זאת, כדי שנקבל את 'התמונה השלמה' והאינטגראטיבית של המתרחש . בהתבסס על תהליך העיבוד החושי, אנו מקבלים החלטות ומתנהגים בהתאם למצופה. חוסר תפקוד של מערכות אלו יוצר קשיים בתחומים רבים ומקשה על הלמידה והתפקוד. כדי להתמודד עם קשיים במערכות אלו נדרש ידע, כלי אבחון ודרכי טיפול.

בנוסף הקורס מקנה ידע וכלי אבחוני עבור ילדים עם קשיים במוטוריקה גסה, סרבול וקשיי קואורדינציה, במוטוריקה עדינה והמוכנות לכתב יד (גראפומוטוריקה). מומחיות בביצוע מוטורי בגיל הילדוּת והנערוּת מהווה גורם מרכזי בביצוע מיומנויות הנדרשות בחיי היום-יום, בלמידה, במשחקים ופעילות גופנית בשיעורי החינוך הגופני, בחוגים, בחצר המשחקים ועוד. קשיים מוטוריים שאינם מאובחנים ומטפלים בזמן עלולים להביא לא רק להחמרה בתפקוד המוטורי אלא גם להתפתחות של קשיים נלווים בתפקודי היום-יום ובתחום הרגשי-חברתי, ההתנהגותי והלימודי. 

במסגרת הקורס אנו מאפשרים רכישת ידע מעמיק וכלים ייחודיים לטיפולים פרטניים ובקבוצות קטנות ולעבודה בחוגים טיפוליים עם ילדים המאופיינים בעיכוב התפתחותי, לקויות למידה, הפרעת קשב והיפראקטיביות (ADHD), ליקויי תקשורת (ASD) ועוד.

סגל

ד"ר יזדי-עוגב, מרצה בכירה במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט) ומכשירה מורים לחינוך גופני בחינוך המיוחד, אנשי מקצוע, אנשי חינוך ומשתלמים המעוניינים בהסבה  בתחום האבחון והטיפול למעלה מ 35 שנים.

החלוצה בארץ בהקמת מרכזים לאבחון ולטיפול בתחום המוטורי, מאבחנת דידקטית מוסמכת.  wמשמשת כראש המגמה לחינוך מיוחד ולתרפיה בספורט במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט), מרצה בכינוסים בין-לאומיים ובארץ. 

*צוות המרצים האורחים בקורס הוא איכותי, מיומן עם ניסיון רב-שנים בעבודה עם אוכלוסיות מגוונות.

קהל היעד:

אנשי מקצוע, אנשי חינוך, לעוסקים בתחום התנועה, ספורט טיפולי, מנתחי התנהגות, הרפואה המשלימה, הורים ולמעוניינים בהסבה מקצועית.

נושאי הלימוד לקורס תפקודי למידה ויסות חושי ומוטוריקה

היקף התכנית

הקורס בהיקף של 130 שעות (112 שעות לימוד ו - 18 שעות התנסות מעשית(.

הכשרת מאבחנים ומטפלים בתפקודי למידה ויסות חושי ומוטוריקה

תנאי קבלה:

תנאי הקבלה לקורס הכשרת מאבחנים ומטפלים בתפקודי למידה ויסות חושי ומוטוריקה הם: רקע באחד מהתחומים הבאים: חינוך, תנועה, טיפול או בהדרכה; יש להעביר קורות חיים.

פרטיים נוספים:

הלימודים במסגרת המכללה מוכרים לעובדי הוראה היוצאים לשבתון
מורים יוכלו לפנות בבקשה להכרה לאופק חדש במסלול אישי.
אפשרות להלוואה עם החזר של 60-תשלומים בתנאים נוחים.
ניתן ללמוד במספר מקומות בארץ
קבוצות נפרדות לנשים חרדיות 

 

תעודה:

לעומדים בדרישות הקורס תוענק תעודת מאבחן/ת ומטפל/ת בשיטת ד“ר אורלי  יזדי-עוגב מטעם ד“ר יזדי-עוגב והמרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט.
 

להרשמה מקוונת לחצו כאן
 

למה אצלנו

המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט) הנו מוסד מוכר להשכלה גבוהה. הלימודים בקמפוס מעניקים הכשרה אקדמית המשולבת בהכשרות מקצועיות בתחומי התנועה, האימון, השיקום, הספורט וההוראה. הלימודים בקמפוס וינגייט הם חוויה אקדמית ומקצועית. פעולות חברה ותרבות, אירועים חגיגיים וטקסים בעלי אופי חינוכי ולאומי הם חלק בלתי נפרד מחיי הקמפוס.

לצפייה בפלייר לחצו כאן
 

שימו לב! קבוצות הלמידה קטנות ומספר המשתתפים מוגבל! הבטיחו השתתפותכם.

לפרטים נוספים: 

נא לפנות לד"ר אורלי יזדי-עוגב:; 050-5382160; 050-56930972

  orlyazdi@gmail.com

 

המלצות על הקורס להכשרת מאבחנים ומטפלים בשיטת ד"ר אורלי יזדי-עוגב

במסגרת עבודתי עם ילדים, בבתי ספר, מעונות, גנים ובחוגים אחה"צ נוכחתי לגלות שבכל מסגרת משולבים ילדים עם קשיים שונים :  התפתחותיים, מוטוריים , תחושתיים ,  התנהגותיים ועוד.... לאחר בדיקה מעמיקה בחרתי ללמוד אצל ד"ר אורלי יזדי-עוגב, הנחשבת לחלוצה בתחום. אורלי כתבה אינספור מחקרים מדעיים בנושא ואף הוציאה לאור מספר ספרים מקצועיים בתחום.

הלימודים במסגרת הקורס היו מקצועיים, מרתקים  עם מגוון דוגמאות מהשטח, ותמיכה אישית לאורך כל הדרך. אורלי הקפידה ללמד כל נושא לעומק, בדקדקנות ומכל הלב! מעבר לידע העצום והיקר מפז שאורלי הקנתה לנו בקורס גיליתי אנושיות יוצאת מן הכלל, אורלי שימשה מודל אישי לאהבת האדם באשר הוא, קבלת האחר ונתינה ללא תנאי.

מיד עם סיום הלימודים בעזרתה הרבה ובתמיכתה של אורלי פתחתי קליניקה לטיפול פרטני ובמקביל שילבתי את כל מה שלמדתי בכל מסגרות החינוך, שדרגתי משמעותית את עבודתי אין ספק שהקורס הקנה לי ידע מקצועי חשוב שבלעדיו לא יכולתי להתקדם ,לעסוק ולעזור לילדים כפי שאני יודעת היום. 

אני ממליצה בחום ללמוד אצל אורלי , בעלת ניסיון עצום וחכמת לב שלא תמצאו באף מקום!

רויטל קליין לב – בוגרת קורס מרץ 2011

 כשראיתי מודעה בפייס על הקורס הזה אמרתי לעצמי את זה בדיוק אני רוצה וצריכה. בדיוק את מה שמפורט שם. בסיום הקורס אני יכולה לומר שקיבלתי את מה שרציתי. אני מרגישה שקבלתי אוצר ממש ויש הרבה כיוונים לאן לפתח אותו או להשתמש בו. קיבלתי הרבה מאוד כלים להמשך דרכי המקצועית ואולי לא רק מקצועית. וגם זכיתי להכיר אותך אורלי. אישיות מיוחדת שאני מרגישה שאת נושמת את מה שאת עושה. את זורחת מבפנים כאשר את מדברת או עושה דברים שקשורים למקצוע שלך. ואני חושבת... אדם שכל כך אוהב את עבודתו נשאר צעיר. יחד עם חוכמת חיים. וזה שילוב נהדר לדעתי. אז תודה על קבלת פנים מאירה, על האכפתיות שלך, זה שהיה לך חשוב שכל אחד באמת יבין כדי להתקדם הלאה. התרשמתי מהמקצועיות שלך, הידע הרב, והמון רעיונות שאת שולפת בכזאת טבעיות. וגם התרשמתי מהפשטות שבך.. קצת קשה להסביר את זה אבל פשטות זה דבר כזה שהוא מחבר בין אנשים, פותח לבבות. ולכן גם אפשר לומר שלמדתי הרבה לא רק מהקורס אלה גם ממך בתור אישיות מיוחדת. על כל אלה תודה מכל הלב.

נטלי גונצרוב – בוגרת קורס נובמבר 2015

אורלי יקרה!

נתחיל מזה שכבר דיברתי אתך לפני שנה וחצי לגבי הלימודים, שמעתי מבנות שלמדו אצלך שהקורס מאד תרם להם. והנה אנחנו כבר בסוף.... לפני הכל מבחינה אישית היתה לי את הזכות להכיר אישיות כמוך. יש לך לב רחב ועין טובה. לא בכל יום פוגשים אשת מקצוע שהאישיות שלה קורנת לפני הכל. מבחינה מקצועית חידדת לי וקודדת לי הרבה דברים שהייתי צריכה ובאמת היום הם יותר ברורים לי. הדרך שאת מעבירה את החומר מאד ברורה וחיה, רואים שאת כ"כ חיה את התחום אוהבת ומאמינה בו.

הדבר המרכזי שהקורס נתן לי הוא הביטחון לבנות תכניות טיפוליות. אני מרגישה שהיום אני עושה את זה בצורה יותר מכוונת מטרה ומקצועית.

רוית עמירה – בוגרת קורס פברואר 2016

לאורלי שלום,

אני רוצה להודות לך לא רק על הקורס, אלה גם על אפשרות לחזור ללימודים דבר שאני מאוד אוהב. הקורס הזה עשה לי חשק להמשיך לצבור ידע, כך שבאוקטובר אני מתחיל את לימודי לתואר שני.

שוב תודה על חומר לימודי מסודר וברור, נושאי לימוד מענייניים ועל תרגילים ודוגמאות יצירתיים מאוד לאבחון.

אבי קרמפץ – בוגר קורס ספטמבר 2017


אורלי היקרה! בסוף החודש אני מסיימת ללמוד את התואר שלי  שהחל לפני ארבע וחצי שנים.  אם יש מרצה שאני לא אשכח זו אותך אורלי ניתרמתי ממך מכל הידע העצום שיש לך שיעזור לי לאבחן בהקדם ולהסב לתשומת לב ההורים.  הקורסים שלך בוויסות חושי וויסות תנועתי תרמו לי רבות לעבודה המקצועית שלי. ישר כח!.

בהערכה רבה,

סיגל נתנאל – בוגרת התואר הראשון במכללת תלפיות


מאמרים מקצועיים בתחום ויסות חושי ומוטוריקה