דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
מתעניינים בלימודים?
קורס מדריכי כדורגל לילדים עם צרכים מיוחדים

קורס מדריכי כדורגל לילדים עם צרכים מיוחדים

רקע לקורס מדריכי כדורגל לילדים עם צרכים מיוחדים

קורס מדריכי ענף הכדורגל לילדים עם צרכים מיוחדים, הוא הראשון מסוגו בארץ המעניק כלים וידע לבעלי תעודת הדרכה בתחום הספורט. הקורס נעשה בשיתוף פעולה עם ספיישל אולימפיקס והמרכז האקדמי לוינסקי וינגייט.

שילובם של ילדים ובוגרים עם צרכים מיוחדים בחברה באמצעות הספורט חשובה מאין כמוה, ומאפשרת להם העלאת הביטחון והדימוי העצמי, תחושת מסוגלות גבוהה, תחושת שייכות ואמונה עצמית אשר משנה חיים עבורם ועבור משפחתם.

הקורס מתקיים בשיתוף

ספיישל אולימפיקס ישראל ,זהו ארגון ספורט רב ענפי. שהינו חלק מתנועה עולמית, שנוסדה בשנת 1968 , במטרה לשים קץ לאפליית אנשים  עם מוגבלות קוגניטיבית  (תסמונת דאון, מוגבלות שכלית התפתחותית, אוטיזם ) והיא מטפחת קבלת כלל האנשים, באמצעות פעילות ספורט

תחרותית המאפשרות בין השאר שילוב חברתי, קידום בריאות, פיתוח מנהיגות והכול באמצעות תוכניות רבות ומגוונות

ספיישל אולימפיקס ישראל מספק הכשרות, קורסים ומוביל אתיקה מקצועית לצד תחרויות מונגשות, בארץ ובחו"ל, לאורך כל השנה, בענפים  האולימפיים שונים.

ספיישל אולימפיקס פעילה ביותר  מ 190- מדינות. התנועה מקיימת מעל ל- 100,000 משחקים ותחרויות בכל שנה ביותר מ- 30 ענפי ספורט אולימפיים. המטרה- שינוי חברתי !

ספיישל אולימפיקס דוגלת בספורט ככלי לליכוד חברתי ופיתוח ערכים. בספיישל אולימפיקס ישראל קיימים כיום כ- 3000 ספורטאים הארגון מקיים באופן שנתי שוטף עבור מאמני העמותות ומובילים הכשרות שנתיות על תוכניות חינוך חדשות בתחום, קורסים, כנסי אורח חיים בריא פיתוח אפליקציות חדשניות מותאמות לאוכלוסייה עם מוגבלויות ולמאמנים למעקב אחר פעילויות ספורט ותזונה וזאת בשוטף להוצאת משלחות ובניית מחנות אימונים לאורך כל השנה לאליפויות בחו"ל ולמשחקי העולם לייצוג מדינת ישראל במטרה להעלאת המודעות ויצירת חשיפה רחבה בחברה לכוחותיהם ושילובם באמצעות הספורט גם בשאר תחומי החיים.

מטרת הקורס מדריכי ענף הכדורגל לילדים עם צרכים מיוחדים

מטרת הקורס מדריכי ענף הכדורגל לילדים עם צרכים מיוחדים היא להעניק הכשרה מקיפה ומעמיקה בהבנת עולמם של ילדים עם צרכים מיוחדים, כך שמדריכים שמסיימים את הקורס יוכלו להדריך בתחום הכדורגל ילדים עם צרכים מיוחדים.   

בנוסף הלומדים  יפתחו את אישיות ה"המדריך" ויתפתחו כאנשי מקצוע מכילים ואמפטיים, במהלך הקורס יעברו תהליך המאפשר לחשוף את הכוחות ה  הפנימיים הטמונים בהם בלהוות מודל לחיקוי בעל ידע, לתת מענה לקשים רגשיים חברתיים-התנהגותיים ולימודיים

הקורס יתאפיין בלימודים עיוניים בתחום אוכלוסיות ילדים עם צרכים מיוחדים, ובלימודים מעשיים בהתאמה ושיטות עבודה עם קהל זה, בענפי הכדורגל.

רכז קורס מדריכי ענף הכדורגל לילדים עם צרכים מיוחדים

מורי טויק רכז וראש התוכנית – מייסד "לצמוח מחדש" מרכז העצמה - ספורט טיפולי, מפתח שיטת א.מ.ת גישה המשלבת את מודל ההתערבות, טיפול חוויתי ורגשי עם עבודה עם ילדים ובוגרים בעלי צרכים מיוחדים, ומדריך הורים לילדים ונוער עם הפרעת קשב וריכוז וויסות חושי.

קהל יעד

נושאי לימוד בקורס

*השיעורים מלווים בתרגול מעשי

*(התוכנית כפופה לשינויים).

תנאי קבלה לקורס

על המועמד לעמוד בהצלחה בראיון אישי ולהציג תעודות מתאימות . 

היקף לימודים בקורס

68 שעות אקדמיות

14 שעות התנסות מעשית (סטאז') 

תעודה

עומדים בדרישות הקורס, תוענק תעודת מדריך למשחקי כדורגל לילדים  עם צרכים מיוחדים, מטעם המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט וספיישל אולימפיקס..

*מורים לחינוך גופני יוכלו להגיש בקשה להכרה בשעות להתפתחות מקצועית במסלול אישי.
 

להרשמה מקוונת לחצו כאן

 

"תן לי את הכוח לנצח ואת האומץ לנסות"