דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
מתעניינים בלימודים?
קורס מדריכים בכירים לרכבי שטח ו4X4

קורס מדריכים בכירים להובלת רכבי שטח

רקע לקורס הכשרת מדריכים בכירים להובלת רכבי שטח 4X4

קורס מדריכים בכירים לרכבי שטח נועד להכשיר מדריכים מקצועיים לרכבי שטח להדרכה ברמה מתקדמת יותר. במסגרת הקורס ישפרו המשתתפים את מיומנויות נהיגת השטח בתנאי שטח שונים ומגוונים, יכירו מסלולי טיול לרכבי שטח ויתנסו בהובלת שיירות של רכבי שטח ויתנסו בארגון וניהול של סדרות שטח הכוללות לינה.

הקורס מיועד ל:

בוגרי קורס מדריכים לרכבי שטח במוסד מוכר בעלי תעודה תקפה של מדריך לרכבי שטח, נהגים מנוסים וותיקים ברכבי שטח ללא תעודה בעלי ניסיון מוכח של לפחות 10 שנים בהדרכת נהיגת שטח לאחר ראיון קבלה ומבחן מעשי באישור מרכז הקורס,  בעלי בריאות תקינה, כושר גופני סביר, ראיון אישי עם רכז הקורס.

הערה: יש להגיע לפעילות בקורס עם רכב שטח שבבעלותכם. רוב הלימוד הוא התנסותי ולכן מצריך נהיגה עצמית ברכב השטח שבבעלותכם. ההגעה למקומות המפגש בשטח באחריות המשתתפים באופן עצמאי. בתחילת כל קורס מתבקש המשתתף להציג במשרדי בית הספר את רישיונות הרכב שברשותו, אישורי בעלות על הרכב וכן אישורי ביטוחים תקפים ורישיון נהיגה כנדרש בחוק.

מרכז הקורס:

מרכז הקורס: משה חיון 

מדריך ראשי: מוקי פרחיה  מדריך בכיר: שלומי אשכנזי

מדריכים מקצועיים נוספים לפי הצורך

היקף הקורס:

70 שעות (שני ימי לימוד בכיתה ועוד שתי סדנאות של שלושה ימים רצופים בשטח, סה"כ 8 מפגשי לימוד)

סדנאות שטח: הקורס יכלול שתי סדרות שטח למשך שלושה ימים רצופים כל אחת. הפעילות תתחיל ביום רביעי בשעות הבוקר ותמשך שלושה ימים ברציפות כולל פעילות לילה ולינת שטח. הפעילות תסתיים ביום שישי בשעות הצהריים ותאפשר חזרה הביתה לפני כניסת שבת.

נושאי הלימוד העיקריים:

  1.  נהיגת שטח מתקדמת, תרגול של מעברים ומעלות עם עבירות קשה במיוחד
  2. תכנון מסלול והובלת שיירה ברמה מתקדמת. תכנון מסלולים, זמנים, נתיבי חילוץ ומילוט
  3. ארגון וניהול מסעות ג'יפים הכוללים לוגיסטיקה, לינה וארוחות בשטח, תיאום שטחי אש ושמורות טבע
  4. טיפול בתקלות בשטח והכרות עם אמצעי חילוץ מתקדמים
  5. ניתוח מצבים ואירועים
  6. בניית מסלול: התאמה לקבוצה, לעונות השנה, וכו'
  7. ניהול קבוצה: שיחת פתיחה, קצב, הובלה, הפסקות,

אפשרויות תעסוקה:

בוגרי הקורס יוכלו לעבוד כמדריכים לנהיגת שטח במסגרת חברות הפועלות בתחום כמו גם להדריך, לארגן ולהוציא אל הפועל טיולים ברכבי שטח באופן עצמאי בארץ ובחו"ל. חלק מבוגרי הקורס הקימו חברות טיולים ו/ או חברות לטיולי שטח והם מארגנים פעילויות ברכבי שטח לגופים שונים.

תעודה:

לבוגרי הקורס שיעמדו בכל המטלות תוענק תעודת "מדריך בכיר להובלת רכבי שטח 4X4" מטעם המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט.

למה אצלנו:

קורס מדריכים לרכבי שטח פותח לראשונה על ידי צוות ההוראה המקצועי והמיומן של המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט) והוא מועבר בקמפוס שנים רבות. קורס מדריכים בכירים נולד מתוך רצון של בוגרי הקורס הבסיסי לרכוש ידע מתקדם ולשפר את המיומנויות המקצועיות שלהם בתחום רכבי השטח. התוכנית הייחודית שלנו מאפשרת לתלמידי הקורס למידה מעשית בקבוצות קטנות תוך לווי של צוות מדריכים מקצועי ומיומן.

* הקורס מיועד לבעלי רכבי שטח