דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
מתעניינים בלימודים?
קורס סנפלינג

קורס מדריכי גלישה ממצוקים (סנפלינג) ומפעיל מתחם חבלים

רקע מדריכים לגלישה ממצוקים (סנפלינג)  - Rappeling Instructor
 

גלישה מצוקים היא פעילות אתגרית המאפשרת למטיילים להתגבר על מכשולים אנכיים כגון מצוקים, מדרגות סלע או נחלים שיש בהם מפלי מים באמצעות חבלים. טכניקות הגלישה הן מובנות ומתבססות על ציוד גלישה מקצועי והן מאפשרות ירידה במצוקים או מפלים באופן בטוח. קורס מדריכי גלישה מצוקים נועד להכשיר מדריכים להובלת פעילויות גלישה ממצוקים, להדריך גולשים מתחילים ולהוביל קבוצות במסלולים המשלבים גלישה ממצוקים. מדריך גלישה מוסמך יוכל גם לארגן ולהוביל פעילויות גלישה עבור קבוצות המשלבות פעילויות אלו כחלק מפעילות השטח שלהן.

קורס מדריכים לגלישה ממצוקים נמצא תחת פיקוח של מנהל הספורט ונלמד על פי הנדרש בחוק הספורט. תכנית הלימודים נקבעה על ידי מנהל הספורט.

מרכז הקורס

קובי בלין - רכז תחום גלישה, טיפוס וחילוץ במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט), מנהל התכנית להכשרת מומחים לפנאי אתגרי, מרכז קורס Outdoor Training, מנהל הכשרות מדריכי גלישה ממצוקים ומנהלי פארק חבלים אתגרי, ממקימי מדור טיפוס, גלישה וחילוץ בצה"ל וממובילי הענף בארץ.

קהל היעד

חובבי טיולים, מיטיבי לכת, אוהבי שטח ופעילות אתגרית, כל מי שמעוניין להדריך, להוביל קבוצות או להשתמש בגלישה ממצוקים כאמצעי לתנועה בשטח. בעלי כושר גופני סביר, בריאות תקינה ורוח ספורטיבית.

ניסיון קודם ורקע בגלישה: כתנאי כניסה לקורס מדריכים נדרש ניסיון בגלישה ממצוקים, הכרות בסיסית עם טכניקות הגלישה ועבודה עם חבל. כדי לקבוע אם המועמד עומד בתנאי הסף לקורס נדרש לעבור ראיון אישי עם מרכז הקורס.

לחסרי ניסיון ורקע בתחום יוצע קורס הכנה בהיקף של 16 שעות – שני ימי פעילות (בתשלום נוסף).

תעודה

הסמכה למדריך גלישה ממצוקים: בסיום הקורס יתקיימו שני מבחני גמר: עיוני ומעשי. רק מי שיעבור את המבחנים בהצלחה יוסמך כמדריך גלישה ממצוקים. המבחן המעשי יתקיים בשטח על ידי בוחן מקצועי שיקבע את רמתו המקצועית של הנבחן.

לבוגרים שיעמדו בהצלחה במטלות הקורס ובמבחן הסיום תוענק תעודת "מדריך לגלישה ממצוקים" מטעם המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט). הקורס והתעודה מאושרים על ידי  מנהל הספורט על פי חוק הספורט.

מבנה הקורס

תכנית הקורס מאושרת על ידי מנהל הספורט ועל פי חוק הספורט והיא כוללת שלושה חלקים:

לימוד מקצועי של גלישה מצוקים

בין הנושאים הנלמדים: תורת החבלים והקשרים, הכרת הציוד המקצועי, תורת העיגונים, בניית מערכות גלישה, גולש אחרון, שיטות אבטחה וניהול סיכונים בשטח.

לימוד עיוני של מדעי הספורט הרלוונטיים לענף הגלישה

בין הנושאים הנלמדים: מושגי יסוד במטאורולוגיה וגאולוגיה, פסיכולוגיה של ההדרכה והגלישה, מתודיקה של הדרכה, פיסיולוגיה של הגלישה ועוד, ביטוחים מקצועיים, שמירת טבע.

קורס מגישי עזרה ראשונה (28 שעות)

מדוע אצלנו

בית הספר לתיירות ולפנאי אתגרי צבר ניסיון רב בהכשרת מדריכים לפעילויות שטח ואתגר. המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט) היא גוף מוביל בתחום הספורט ופעילות אתגרית. בבית הספר מלמד צוות מקצועי של מרצים המובילים בתחום זה בארץ. קורס מדריכים לגלישה ממצוקים של המכללה האקדמית בוינגיט הוא הקורס המקצועי והאיכותי ביותר בארץ בתחום הגלישה ממצוקים.

בבית הספר לתיירות ולפנאי  אתגרי תקבלו יחס אישי וליווי צמוד בכל תהליך ההכשרה וכן סיוע והכוונה בהשתלבות בעבודה בתחום. בוגרי קורס מדריכים לגלישה ממצוקים של המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט) הם העובדים המועדפים בחברות המעסיקות מדריכי גלישה ממצוקים.