דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
מתעניינים בלימודים?
קורס מורי דרך מוסמכים – בפיקוח משרד התיירות

קורס מורי דרך מוסמכים – בפיקוח משרד התיירות

מפגש מתעניינים בקורס מורי דרך יתקיים בזום

ביום שני 19/8/2024 17:00

 

מצ"ב זימון / קישור לפגישה

Topic: מפגש מתעניינים בקורס מורי דרך

Time: Aug 19, 2024 05:00 PM Jerusalem

Join Zoom Meeting

https://l-w-ac-il.zoom.us/j/8180720630?omn=84873559661

Meeting ID: 818 072 0630

 

סרטון אודות קורס מורי דרך

מטרת הקורס מורי דרך מוסמכים

קורס מורי דרך בפיקוח ובאישור משרד התיירות נועד להכשיר מורי דרך מוסמכים מטעם משרד התיירות להדרכת תיירות נכנסת ותיירות פנים במדינת ישראל. לעומדים בו בהצלחה תוענק תעודת מורה דרך ארצי מטעם משרד התיירות.  

היקף הלימוד: הקורס כולל כ-400 שעות לימוד עיוני בכיתה ו-60 ימי סיור ברחבי הארץ

משך הקורס: 12 חודשים + כחודשיים הכנה למבחני הרישוי של משרד התיירות

צוות ההוראה

מרכזת הקורס: רעות רז בירן

בקורס מורי דרך של המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט) מלמדים מיטב המרצים והמדריכים המומחים בתחומם. אנשי אקדמיה, חוקרים ומורי דרך עתירי ניסיון המשלבים הוראה והדרכה בשטח.

קהל היעד לקורס מורי דרך מוסמכים

אוהבי ארץ ישראל המעוניינים ללמוד מקצוע מאתגר המשלב מנהיגות, הדרכה בשטח ועבודה עם קבוצות. דוברי שפות זרות המעוניינים לעבוד עם תיירות נכנסת ממדינות שונות בעולם.

נושאי הלימוד העיוניים בקורס מורי דרך מוסמכים

גאוגרפיה, היסטוריה וארכיאולוגיה של ארץ ישראל בתקופות השונות, אקלים ומים, חי וצומח של ארץ ישראל. גאולוגיה וגאומורפולוגיה, יהדות, נצרות ואסלאם, אתנוגרפיה ופולקלור, אמנות ואדריכלות. מלחמות ישראל, משטר וחברה של מדינת ישראל, כלכלת ישראל, יחסי ישראל-ערב והסברה של מדינת ישראל. שמירת טבע ואיכות הסביבה, תיירות אקולוגית.

מיומנויות מקצועיות: תקשורת בין-אישית, היבטים משפטיים בתיירות, הכרות עם ענף התיירות, עבודה מול גורמי תיירות, תיירות לאנשים עם צרכים מיוחדים, מתודיקה של הדרכת טיולים, תכנון וארגון טיולים, עמידה מול קהל ויצירת הדרכה חווייתית תוך שימוש בעזרי הדרכה ובטכנולוגיות ייעודיות לענף.

הסיורים בקורס

הקורס כולל כ- 60 ימי הסיור בהם נבקר במרבית אתרי התיירות של מדינת ישראל, מהחרמון בצפון ועד אילת בדרום. התלמידים ילמדו להתמצא בארץ ויכירו מסלולי טיול ברחבי הארץ. בסיורים נבקר בשמורות טבע, גנים לאומיים, מוזאונים, אתרי מורשת והתיישבות, אתרי הנצחה ומורשת קרב. במהלך הסיורים יתנסו תלמידי הקורס בהדרכה כחלק מתהליך ההכשרה.

אפשרויות תעסוקה

הגידול המתמיד במספר התיירים המגיעים לארץ מוביל לביקוש של מורי דרך מוסמכים. בית הספר לתיירות ולפנאי אתגרי נמצא בקשר מתמיד עם גורמי תיירות שונים ומסייע לבוגריו ביצירת הקשרים המתאימים להשתלבות קלה ומהירה בשוק העבודה.  בוגרי הקורס מועסקים על ידי חברות וגופים העוסקים בתיירות נכנסת ובתיירות פנים. כמו כן חלק מהבוגרים עובדים כעצמאיים ומדריכים טיולים במסגרות שונות. הקורס יקנה גם כלים בתחום של עבודה כעצמאי, בניית עסק ושיווק עצמי.

למה אצלנו

המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט) מכשיר מורי דרך של משרד התיירות למעלה מ- 20 שנה וצברה ניסיון רב בתחום. אנו מקפידים על: מקצועיות ומצוינות, רמה לימודית גבוהה, צוות הוראה איכותי ועל יחס אישי לכל תלמיד. למרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט), הממוקמת בלב השרון, קמפוס אקדמי ירוק ותוסס, כתות לימוד מטופחות ומאובזרות במיטב הציוד, מגרשי חנייה, ספרייה וגם שמורת טבע צמודה.

 

מורה הדרך הוא איש המקצוע שבאמצעותו ניתן להכיר את משעולי הארץ ומסתוריה, את ההיסטוריה והמורשת, מורה הדרך הוא מי שמסוגל להוביל קבוצות ולהיות שגריר של מדינת ישראל בפני התייר המגיע מחו"ל.

דרך מורה הדרך מבקש התייר להבין את הלך הרוח של המקום, את האווירה, המורשת ותולדות המקום. מורה הדרך הוא המתווך בין הארץ לבין המבקר בה ובידיו להעניק לתייר חוויה בלתי נשכחת.

מורה דרך בישראל צריך לדעת לטפל בתייר הבודד או בקבוצת תיירים מרגע הגעתם לארץ בשדה התעופה, באנייה או באוטובוס ולאורך כל שהייתם בארץ. קבוצות ההדרכה הן מגוונות ויכולות להיות ועדי עובדים, עובדי הוראה, אנשי מערכת הביטחון, צליינים, קהילות יהודיות מהעולם, קבוצות של "תגלית" ותיירים באשר הם.
 
קורס מורי דרך באישור משרד התיירות פותח צוהר לעולם תיירות. הקורס מציע הכשרה מקצועית שמהלכה רוכשים המשתתפים ידע בכל הקשור לארץ ישראל על שלל מרכיביה, ומיומנויות מקצועיות. הקורס מיועד לאוהבים את הארץ וכל מי שרוצה להעביר אהבה זו גם לאחרים. 
לדוברי שפות זרות יתרון בעולם התיירות משום שיוכלו להדריך בשפה אותה הם דוברים.

לימודי מורה דרך


 


 

 

 

קורס מורי דרך שאלות ותשובות

מה לומדים בקורס מורי דרך?

הקורס משלב לימוד עיוני בתחומי הכרת ארץ ישראל ומדינת ישראל עם 60 סיורים ברחבי הארץ.

נושאי הלימוד העיקריים בקורס מורי דרך:

גיאוגרפיה, היסטוריה, ארכיאולוגיה, דתות, פולקלור, גיאופוליטיקה ועוד

הקורס כולל גם הקניית מיומנויות הדרכה, עמידה מול קהל, יצירת חוויה לתייר, הובלת קבוצה ועבודה בענף התיירות.

משך קורס מורי דרך:

שנה (12 חודשים)

למי מתאים קורס מורי דרך

לחובבי טיולים וידיעת הארץ, למי שאוהב להדריך, לעבוד עם אנשים, להוביל קבוצות ורוצה להתמקצע בעבודה בענף התיירות

למי שמעונין ללמוד מקצוע מאתגר ולהיות שגריר של מדינת ישראל בפני התייר המגיע מחו"ל.

תנאי הקבלה לקורס מורי דרך:

תושב ישראל, תעודת בגרות / תעודת 12 שנות לימוד, ראיון קבלה