דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
מתעניינים בלימודים?
קורס מדריכים לרכבי שטח

מדריכים מקצועיים להובלת רכבי שטח וטיולי ג'יפים

לפרטים על הקורס הקרוב ולהרשמה מקוונת לחץ כאן

רקע מדריכים מקצועיים לרכבי שטח Off Road Guide  4X4:

נהיגת השטח מהווה פעילות ספורטיבית ואתגרית מועדפת בקרב נהגים ומטיילים רבים. קורס מדריכים מקצועיים לרכבי שטח נועד להכשיר מדריכים מקצועיים ומיומנים לארגון ולהובלה של רכבי שטח בטיולים, תוך שמירה על בטיחות הנוסעים והרכב. תלמידי הקורס ילמדו להכיר את רכבי השטח שברשותם, את הפוטנציאל שלהם לצד מגבלותיהם, ישפרו את מיומנויות נהיגת השטח בתנאי שטח שונים ומגוונים, יכירו מסלולי טיול לרכבי שטח ויתנסו בהובלת שיירות של רכבי שטח. הקורס משלב למידה עיונית ומעשית ומתנהל ברובו בשטח במסלולי טיול מאתגרים ומגוונים ברחבי הארץ.

הקורס מיועד ל:

בעלי רישיון נהיגה תקף שברשותם רכבי שטח. לא נדרש ניסיון קודם בנהיגת שטח.

יש להגיע לפעילות בקורס עם רכב שטח שבבעלותכם. חלק מהלימוד הוא התנסותי ולכן מצריך נהיגה עצמית ברכב השטח שבבעלותכם. ההגעה למקומות המפגש בשטח באחריות המשתתפים באופן עצמאי. בתחילת כל קורס מתבקש המשתתף להציג במשרדי בית הספר את רישיונות הרכב שברשותו, אישורי בעלות על הרכב וכן אישורי ביטוחים תקפים ורישיון נהיגה כנדרש בחוק.

מרכז הקורס:

משה חיון מדריך בכיר, רכבי שטח ורכבי 4X4

מדריכים נוספים בקורס: דן אמיר, מוקי פרחיה, ושלומי אשכנזי.

היקף הקורס:

כ- 200 שעות לימוד (22 מפגשים) בימי שישי.

משך הקורס כשישה חודשים, במסגרת הקורס ייצאו המשתתפים לסדנאות שטח למשך יומיים או שלושה רצופים הכוללות לינת שטח.

נושאי הלימוד העיקריים:

הכרות עם רכבי השטח ומערכות מרכזיות ברכב, עולם הצמיגים, מכונאות רכב ותיקון תקלות בשטח, הכרות עם שיטות חילוץ. טופוגרפיה ונווט באמצעות מכשירי G.P.S. תכנון מסלולי טיול ברכבי שטח, ארגון המסע ותרבות הפנאי בשטח, כללי התנהגות בשמורות טבע ובשטחים פתוחים.
 

לימוד מעשי: שיפור מיומנויות נהיגת שטח ועבירות בסוגי שטח שונים, טיפול בתקלות בשטח והכרות עם אמצעי חילוץ, ניווט ושימוש בתוכנות ניווט ממוחשבות, הכרה ותכנון מסלולים לרכבי שטח, התנסות מבוקרת בהובלת שיירות ג'יפים, ידע טכני, ציוד, טיפול ותחזוקה, תיקוני דרך, פציעות והטיפול בהן, התנסות בהדרכה בשטח.

אפשרויות תעסוקה:

בוגרי הקורס יוכלו לעבוד כמדריכים לנהיגת שטח במסגרת חברות הפועלות בתחום כמו גם להדריך, לארגן ולהוציא אל הפועל טיולים ברכבי שטח באופן עצמאי בארץ ובחו"ל. חלק מבוגרי הקורס הקימו חברות טיולים ו/ או חברות לטיולי שטח והם מארגנים פעילויות ברכבי שטח לגופים שונים.

תעודה:

לבוגרי הקורס שיעמדו בכל המטלות תוענק תעודת "מדריך מקצועי לרכבי שטח 4x4" מטעם המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט.

למה אצלנו:

קורס מדריכים לרכבי שטח פותח לראשונה על ידי צוות ההוראה המקצועי והמיומן של המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט) והוא מועבר בקמפוס שנים רבות. התוכנית הייחודית שלנו מאפשרת לתלמידי הקורס למידה מעשית בקבוצות קטנות תוך לווי של צוות מדריכים מקצועי ומיומן. התעודה המוענקת של Off road guide מוכרת ברחבי העולם ומאפשרת לבוגרינו גם לעסוק בהדרכת טיולי ג'יפים בחו"ל.

* הקורס מיועד לבעלי רכבי שטח