קורס מורי דרך

קורס מורי דרך מוסמכים באישור משרד התיירות
טופס הרשמה  לשנת תשע”ט

שאלון משרד התיירות

דף המידע קורס מורי דרך מוסמכים – באישור משרד התיירות

הרשמה מקוונת מורי דרך מוסמכים משרד התיירות

רקע
קורס מורי דרך נועד להכשיר מורי דרך מוסמכים מטעם משרד התיירות להדרכת תיירות נכנסת ותיירות פנים במדינת ישראל. הקורס נמצא תחת פיקוח של משרד התיירות ולעומדים בו בהצלחה תוענק תעודת מורה דרך ארצי מטעם משרד התיירות.  הקורס כולל כ-620 שעות הוראה בכיתה ו-82 ימי סיור ברחבי הארץ ונמשך שנתיים.

מרכזת הקורס
גילה זהר

צוות ההוראה    
בקורס מורי דרך של המכללה האקדמית  בוינגייט מלמדים מיטב המרצים והמדריכים המומחים בתחומם. אנשי אקדמיה, חוקרים ומורי דרך עתירי ניסיון המשלבים הוראה והדרכה בשטח.

קהל היעד
אוהבי ארץ ישראל המעוניינים ללמוד מקצוע מאתגר המשלב מנהיגות, הדרכה בשטח ועבודה עם קבוצות. דוברי שפות זרות המעוניינים לעבוד עם תיירות נכנסת ממדינות שונות בעולם.

נושאי הלימוד העיקריים
קורס מורי דרך כולל כ- 620 שעות לימוד בכתה ו- 82 ימי סיור ברחבי הארץ.

נושאי הלימוד העיוניים
גאוגרפיה, היסטוריה וארכיאולוגיה של ארץ ישראל בתקופות השונות, אקלים ומים, חי וצומח של ארץ ישראל. גאולוגיה וגאומורפולוגיה, יהדות, נצרות ואסלאם, אתנוגרפיה ופולקלור, אמנות ואדריכלות. מלחמות ישראל, משטר וחברה של מדינת ישראל, כלכלת ישראל, יחסי ישראל-ערב והסברה של מדינת ישראל. שמירת טבע ואיכות הסביבה, תיירות אקולוגית. מיומנויות מקצועיות: תקשורת בין-אישית, היבטים משפטיים בתיירות, הכרות עם ענף התיירות ועבודה מול גורמי תיירות, מדיניות משרד התיירות, תיירות לאנשים עם צרכים מיוחדים, מתודיקה של הדרכת טיולים, תכנון וארגון טיולים, הכנה ושימוש בעזרי הדרכה יצירתיים.

הסיורים בקורס
במהלך 82 ימי הסיור המתקיימים בקורס נבקר במרבית אתרי התיירות של מדינת ישראל, מהחרמון בצפון ועד אילת בדרום. התלמידים ילמדו להתמצא בארץ ויכירו מסלולי טיול ברחבי הארץ. בסיורים נבקר בשמורות טבע, גנים לאומיים, מוזאונים, אתרי מורשת והתיישבות, אתרי הנצחה ומורשת קרב. במהלך הסיורים יתנסו תלמידי הקורס בהדרכה כחלק מתהליך ההכשרה.

אפשרויות תעסוקה
הגידול המתמיד במספר התיירים המגיעים לארץ יוצר דרישה של מורי דרך מוסמכים. בית הספר לתיירות אתגרית נמצא בקשר מתמיד עם גורמי תיירות שונים ומסייע לבוגריו ביצירת הקשרים המתאימים למציאת עבודה.  בוגרי הקורס מועסקים על ידי חברות וגופים העוסקים בתיירות נכנסת ובתיירות פנים. כמו כן חלק מהבוגרים עובדים כעצמאיים ומדריכים טיולים במסגרות שונות.

תעודת גמר
המכללה האקדמית בווינגייט תעניק תעודות  גמר לבוגרים שיעמדו בהצלחה בחובות הקורס. רישיון "מורה דרך ארצי" מטעם משרד התיירות יוענק לבוגר קורס מורי דרך שעמד בהצלחה בבחינות הרישוי של משרד התיירות בכתב ובעל פה.

למה אצלנו
המכללה האקדמית  בוינגייט מכשירה מורי דרך של משרד התיירות מזה 15 שנה וצברה ניסיון רב בתחום. בבית הספר לתיירות אתגרית מקפידים על רמה לימודית גבוהה, על צוות הוראה מקצועי ואיכותי ועל יחס אישי לכל תלמיד. למכללה בווינגייט, הממוקמת בלב השרון, קמפוס ירוק ותוסס, כתות לימוד מטופחות ומאובזרות במיטב הציוד, מגרשי חנייה, ספרייה וגם שמורת טבע צמודה. 

הכרה בקורס
הקורס מוכר לצורך מימוש פיקדון חיילים משוחררים, מוכר על ידי קרנות ההשתלמות לעובדי הוראה, על ידי מחלקות הפרישה של צה"ל ומשטרת ישראל, קרנות השוטרים, משרד הקליטה והביטוח הלאומי.

לפרטים נוספים על הקורס

קורס מורי דרך-  כל מה שרצית לדעת...

מורה הדרך הוא האדם שדרכו ניתן להכיר את משעולי הארץ ומסתוריה, הוא המדריך והמוסמך בידיעת הארץ. דרכו מבקש תייר הפנים או החוץ, להבין את הלך הרוח של המקום, את האווירה, ההיסטוריה ותולדות המקום. הוא המתווך בין הארץ לבין המבקר בה. 

מורה דרך בישראל צריך לדעת לטפל בקבוצה מרגע קבלתו אותה בשדה התעופה, באנייה או בתחנת האוטובוס, על כל הכרוך בכך. קבוצות ההדרכה הן מגוונות ויכולות להיות ועדי עובדים, עובדי הוראה, פורשים ממערכת הביטחון, קבוצות של צליינים, ראשי קהילות יהודיות ופדרציות בעולם, קבוצות של "תגלית" ותיירים באשר הם.
 
קורס מורי דרך | וינגייט המכללה האקדמיתקורס מורי דרך באישור משרד התיירות פותח צוהר לעולם תיירות הולך וגדל. הקורס מציע לימודי תעודה הנמשכים קרוב לשנתיים, במהלכן רוכשים המשתתפים ידע בכל הקשור לארץ ישראל על שלל מרכיביה, ונחשפים למכלול ידע עצום. הקורס מיועד לאוהבים את הארץ, לאלו הרוצים להעביר את הידע שלהם, ולאלו המעוניינים לרכוש מקצוע לשם קריירה ראשונה או שניה.
 
ב קורס מורי דרך לומדים בצורה כרונולוגית על כל תקופותיה של ארץ ישראל, החל מפרה-היסטוריה, דרך תקופת בית שני וכלה בהיסטוריה בת זמננו מקום מדינת ישראל. במהלך הקורס, ניתן מידע מקיף בכל הקשור לתחומי עניין אחרים הקשורים בארץ ישראל כגון בוטניקה, זואולוגיה, גיאולוגיה, כלכלה ופוליטיקה בישראל. כמו כן, מורה הדרך לעתיד ילמד על אמנות יהודית נוצרית ומוסלמית, סגנונות אדריכליים מתקופות קדומות, דרך הרנסאנס ועד לאמנות בת זמננו.
 
במסגרת הקורס, מחויבים מורי דרך ב 82  סיורים לימודיים ברחבי הארץ הכוללים מידי פעם גם קמפוסים לימודיים של למעלה מיום, בהם ישנה למידה אינטנסיבית של האזור הנבחר על כל מרכיביו. הלימוד העיוני בכיתה מורכב מכ-620 שעות המועברות על ידי טובים המרצים בתחום לימודי ארץ ישראל. פורמט הקורס משתנה ממקום לימודים אחד למשנהו, וכל אחד מהמעניינים בוחר את המסלול הטוב עבורו, כאשר כל בתי הספר המוסמכים להעביר קורס מורי דרך, כפופים לפיקוחו של משרד התיירות.
 
חלק בלתי נפרד וחשוב בקורס הוא צורת העברת החומר הנלמד ורכישת טכניקות הדרכה מגוונות. קיים דגש חזק על מתודיקה של העברת חומרים לימודיים והתלמידים בקורס מתנסים  בהדרכות אוטובוס וכאלו שהן באתרים התיירותיים עצמם.
 
יתרון רב קיים למי שדובר שפה זרה נוספת מלבד עברית, ואשר מעוניין לעסוק בתיירות נכנסת. משרד התיירות מעודד דוברי שפות זרות כגון הולנדית, איטלקית, פורטוגזית, סינית יפנית ועוד רבות, ומעניק מעת לעת מלגות לאלו העומדים בדרישות ומבקשים להצטרף לקורס ולהדריך תיירים.
תמונת גלריה מורי דרך תמונת גלריה טיול מורי דרך תמונת גלריה תמונת גלריה
[x] סגור
כפתור צור קשר

accessibility