דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
מתעניינים בלימודים?
מטפלים בשיטת ג'הארה

תרפיה סומטית במים

רקע מטפלים בתרפיה סומאטית במים

Aqua Somatics - תרפיה מבוססת חוויה גופנית המאפשרת לכל אדם לחוות את עצמו בשלמותו כשהוא עטוף במים חמים. בתרפיה הסומאטית במים מטפלים במגוון מצבים בריאותיים בהקשבה, עם הידיים והלב ומגיבים למתרחש בגוף ממקום פתוח ובטוח.

השיטה משלבת את עקרונות הטיפול ההידרותרפי (Aquatic Therapy)  עם הגישה הסומאטית(Somatic Approach)  ומאפשרת שחרור גופני-רגשי והתעוררות העצמי.

הטיפול הסומאטי במים עדין ואפקטיבי ומאפשר יצירת מגע עם התחושות וחיבור לתודעת הגוף, כמו גם מסייע להפחתת הלחץ מעמוד השדרה והמפרקים ומאפשר התרחבות ובתוך כך משתפרת תחושת היציבה הטבעית של הגוף ו ה "well-being".

התרפיה משלבת רבדים של גוף, תודעה ומים ע"פ עקרונות טיפול כגון: עדינות ותמיכה, נשימה והתרחבות, נוכחות והתבוננות. ההקשבה ל"גוף השלם" מעוררת תחושות ובעקבותיהם רגשות ואלו מעודדים את כוחות הריפוי של הגוף ומגייסים משאבים גופניים, רגשיים ואחרים לצורך ריפוי והחלמה.

מטרת הקורס מטפלים בתרפיה סומאטית במים

  1. הכשרת מטפלים במים שיוכלו להעניק "טיפול סומאטי במים" לצרכי ריפוי והחלמה.
  2. הרחבת הידע ומתן כלים להעמקה, בטיפול בפתולוגיות, בשיקום ההידרותרפי.

מרכזת הקורס: טובה רוזן, M.A. בקניזיולוגיה עם התמחות בשיקום במים. מורה בכירה עם הכרה בינלאומית, בעלת ניסיון של מעל 20 שנה בטיפול והוראה. מרכזת את המסלול להכשרת מטפלים בהידרותרפיה ושחייה שיקומית במכללת תל חי. מעל 15 שנה הובילה והכשירה מורים ומטפלים בג'הארה בארץ ובעולם, וכיום היא יוצרת ומכשירה מטפלים בתרפיה "אקווה סומאטיקס".

היקף הקורס: הקורס בנוי מ 20 מפגשים אחת לשבוע וכולל סופ"ש מרוכז.  סה"כ 140 שע' אק'. במהלך הקורס יצאו התלמידים לפרקטיקום מודרך כולל טיפול למטופל/ת בעל/ת מצב רפואי מוגדר. (אפשרות כחלק משיקום הידרותרפי)

תכנית הקורס:  תרגילים שיותאמו למצבים פתולוגים שונים (יינתנו פרוטוקולים לטיפול פרטני וקבוצתי במים). •  טכניקות מגע ידניות לשחרור הפאשיה  • תרגילים להעלאת המודעות הגופנית ושיפור היציבה והWell Being   • עמדות וזרימה בדגש על תנועת המטפל/ת. • טכניקות לשחרור גופני –רגשי. • תרגילי הקשבה לתחושות הפנימיות. • טכניקות בציפה להארכה והתרחבות עמוד השדרה ולהפחתת הלחץ המפרקי. • תרגילי נשימה לוויסות חושי-רגשי לילדים ומבוגרים הכוללים גם תרגילי הצללה Under water  • שחרור גופני רגשי בהשראת שיטת קרניו סאקרל • תרגילי הרפיה, דמיון מודרך והתבוננות מבוססי גוף • ציפה מודעת (mindful Floating).

תנאי קבלה: הקורס מיועד להידרותרפיסטים המעוניינים לפגוש את ה"כוח העדין של המים" תוך כדי התייחסות לדפוסים ופתולוגיות. כמו כן, מוזמנים מטפלים מכל התחומים המעוניינים להכיר את כוחות הריפוי של המים ולחבר בין תחום הכשרתם לטיפול במים. ההרשמה מותנית בראיון אישי.

תעודה: תעודת "מטפל בתרפיה סומאטית במים" תוענק למסיימים בהצלחה מטעם Medi Win – בית הספר לרפואה משלימה במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט, קמפוס וינגייט.

מקום הקורס:  בריכה מחוממת במרכז הארץ

עלות הקורס: לבוגרי קורס בסיסי בתרפיה סומאטית במים/ ג'הארה בסיסי תינתן הנחה של 800 ₪.

ימי הלימוד: ימי שני.

שעות הלימוד: 9:00 – 15:00.

מחיר הקורס: 7,950 ש"ח + 350 ש"ח דמי הרשמה

מועד פתיחה: 16.10.2023

להרשמה מקוונת לחצו כאן