דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
מתעניינים בלימודים?
קורס מדריכי פילאטיס

קורס מדריכי פילאטיס (בשיטת דליה מנטבר)

רקע על קורס מדריכי פילאטיס במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט):

קורס מדריכי פילאטיס - שיטת פילאטיס הומצאה בתחילת המאה הקודמת בידי ג'וזף פילאטיס, גרמני אשר עסק בלימוד שיטות תנועה ומדעים הקשורים אליהן כמו יוגה, אנטומיה ופיזיולוגיה.

השם הראשון של השיטה היה  קונטרולוגי (contrology), ג'וזף פילאטיס תיאר אותה כ"שליטת המוח על השריר" וקיווה שהיא תיושם בחיי היום יום ,מטרתו הייתה ללמד את הגוף לפעול ביעילות.  

במהלך מלחמת העולם הראשונה עבד פילאטיס עם פצועי מלחמה, כדי לשפר את מצבם ולזרז את תהליך השיקום . בתחילה אימן אותם כנגד משקל גופו  ובהמשך  פרק מזרנים וחבר את קפיצי המזרן לעמודי המיטות מהסדינים עשה רצועות וכך המציא את מכשירי הפילאטיס.

מאוחר יותר הוסבה השיטה לטיפול בפציעות אצל רקדנים, סייעה לחיזוק הגוף וייצובו , תוך שיפור טווח התנועה של השרירים . בהמשך הוצאו מכשירים שונים כדי להשיג ביעילות את המטרות השיקומיות. מכשירים כמו הקדילאק, ה"רפורמר", "הכסא" הפועלים על התנגדות של קפיצים, תנועות מפעילות את השרירים המייצבים שנותנים תמיכה לגוף.

הפילאטיס זו לא אופנה חולפת. זו דרך חיים. במשך למעלה מארבעים שנה, דליה מנטבר שוקדת על הפצת הפילאטיס בישראל. דליה מתמקדת בפיתוח וגיוון השיטה, תוך הרחבת רפרטואר התרגילים והתאמתם לקהלים שונים ולצרכי החיים המודרניים.

שיטת הפילאטיס הגיעה לישראל בשנת 1975 עבור ביה”ס למחול “בת דור”. שנה לאחר מכן, רכשה דליה מנטבר את הזכויות לשימוש בטכניקה. היא הוסמכה כמאסטר בפילאטיס ע”י Alan Hardman, מי שנחשב לאחד המורים המובילים בעולם, והפכה לבעלת מכון הפילאטיס הראשון בישראל והשלישי בעולם.

סגל קורס מדריכי פילאטיס:

המורים המלמדים בקורסים הסמכת מדריכי פילאטיס הם מורים מנוסים עם רקע בתחום התנועה המחול והחינוך הגופני , אלו מקבלים הכשרה מיוחדת כדי ליצור תכנית הדרכה אחידה ומקצועית מצוות מנטבר פילאטיס. 

רישום מקוון קורס מדריכי פילאטיס (בשיטת דליה מנטבר) לקורסים שנפתחים בקרוב


רישום לקורס מדעים מבנה גוף האדם במנוחה ובמאמץ 60 שעות – קורס מקוון

 

קהל היעד לקורס מדריכי פילאטיס

כל אלו מעוניינים להדריך יחידים וקבוצות בשיטה ייחודית. בעלי רקע בתחום תנועה מחול וספורט, ניסיון בשיטת פילאטיס.

למה ללמוד אצלנו קורס מדריכי פילאטיס

הייחודיות של קורס מדריכי פילאטיס על פי דליה מנטבר היא בהתמקדות באדם באשר הוא, תוך התאמה לגילו, אורח חייו, יכולתו הגופנית, ואפילו למצבו האנרגטי באותו יום. דליה מאמינה שכאשר שיטת פילאטיס מותאמת בדיוק לחייך, היא הופכת עבורך לדרך חיים אנרגטית, בריאה וחיונית, המשפיעה על כל רובד באורח החיים שלך. זה מאפשר לך להגיע לקצה גבול יכולתך, ואפילו למתוח אותו קצת יותר. זו הדרך “להתפתח בדרך שלך״.

רבים מתלמידיה של דליה, התפתחו והפכו להיות מפיצי השיטה והם כיום מורי פילאטיס עצמאיים וחלקם בעלי מכונים.

שילוב הידע המקצועי של המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט) בתחום הדרכת התנועה המחול והספורט הניסיון רב השנים של מנטבר פילאטיס בתחום הדרכת פילאטיס והכשרת מדריכים, יוצר עבורכם את האפשרות ללמוד בצורה מיטבית, כדי להפוך למדריכים מקצועיים בפילאטיס

אפשרויות תעסוקה לבוגרי קורס מדריכי פילאטיס

הבוגרים /ות  בהצלחה יוכלו לעבוד במכוני ספורט פרטיים , מתנס"ים מרכזי ספורט פרטיים ועירונים.

קורסי פילאטיס מזרן פילאטיס מכשירים מתקיימים במכללה וביחידות ללימודי חוץ.

דף מידע קובץ pdf קורס מדריכי פילאטיס

דף מידע כחוברת דיגיטלית

דף מידע קובץ word קורס מדריכי פילאטיס

 

קורס מדריכי פילאטיס בשיטת דליה מנטבר  מתקיים גם ביחידות ללימודי חוץ הבאות: