דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
מתעניינים בלימודים?

הכשרת מדריכות למחול מזרחי

רקע קורס הכשרת מדריכות למחול מזרחי:

המחול המזרחי מהווה מסורת עתיקה ומרתקת. מקורותיו הרבים שאובים מפולחנים קדומים וממאפיינים חברתיים, שחברו יחדיו והפכו ברבות הימים לריקוד חילוני, המייצג תרבות ואורח חיים. עם הזמן התפתח ערב רב של סגנונות הקשורים בתקופות שונות, אביזרים, אזורים גיאוגרפיים ומטרות מגוונות. מסלול הלימוד: הכשרת מדריכות למחול מזרחי.

סגל המגמה לקורס הכשרת מדריכות למחול מזרחי:

אלינא פיצ'רסקי וצוות מורים מקצועי.

מרכזת קורס הכשרת מדריכות למחול מזרחי:

גב‘ אלינא פיצ‘רסקי - בעלת .M.A בטיפול בתנועה ומחול (אוניברסיטת לסלי - בוסטון); רקדנית, כוריאוגרפית ומורה מקצועית, אשר פיתחה שיטה הוליסטית ייחודית ללימוד ולטיפול באמצעות ריקוד הבטן, המייצג תרבות עתיקה ועכשווית וכלי לחוויה והכרה נשית. אלינא מלמדת במרכזי מחול בכל הארץ, ומנהלת את מסלולי הלימוד במחול מזרחי של בתי הספר ללימודי תעודה ולהשתלמויות במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט), כמו כן משמשת כמנהלת אמנותית לפרויקטים של מחול מזרחי במרכז סוזן-דלל. אלינא מופיעה מזה שנים ומייצגת את ישראל בכנסים ופסטיבלים ברחבי הארץ והעולם ונחשבת חלוצה בתחום העלאת המחול המזרחי על במות אמנותיות. ב2003 הגתה ובנתה את הפורמט המקורי לקורס להכשרת מדריכות למחול מזרחי, המתקיים מאז.    

קורס הכשרת מדריכות למחול מזרחי מיועד:

לבעלות רקע ונסיון של 3 שנים לפחות בתחום ריקוד מזרחי (מומלץ למדריכות בפועל לריקוד מזרחי), גיל 23 ומעלה, בעלות 12 שנות לימוד לפחות.
הנרשמות יוזמנו לריאיון אישי ולמבחן תנועה.

תכנית הלימודים בקורס הכשרת מדריכות למחול מזרחי:

שעורים עיוניים ומעשיים בתחום המדעים: אנטומיה, פיזיולוגיה של המאמץ, מבוא לפסיכולוגיה והנחיית קבוצות  ופציעות ספורט ומחול עזרה ראשונה, מתודיקה וטכניקה של המחול המזרחי, מוסיקה ושפה במחול המזרחי (כולל שיעורי נגינה), תולדות המחול המזרחי בהקשר היסטורי, תרבותי  והתפתחותו: מזרחנות וביוגרפיות של יוצרים , סגנונות במחול המזרחי, צפייה וניתוח סגנונות אישיים, פיתוח האלתור וחיבור כוריאוגרפי והתנסות מעשית בהדרכת קבוצות ריקוד.        

היקף הלימודים:

300 שעות.

תעודות:

לעומדות בדרישות הקורס ולמסיימות בהצלחה את המסלול תוענק תעודת “מדריכה למחול מזרחי“ מטעם המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט).

למה אצלנו:

הקורס להכשרת מדריכות למחול מזרחי מלווה בהעשרה בנושאי לימוד מגוונים ,מעניינים ומקיפים את תחומי החיים הרלוונטיים למחול המזרחי , יש הרבה אדמה, רוח ואש. התוכנית נושאת על דגלה את הקניית הכלים למורה המיועדת, לעידוד ופיתוח סגנון ודרך הוראה משלה. הפורמט הייחודי והמקורי של הקורס להכשרת מדריכות למחול מזרחי על תכניו ומבנהו נוצר ב 2003 ע"י אלינא פיצ'רסקי, והוא הולך ומתפתח כולל מסלולי לימוד וכיוונים חדשים. הקורס הפך להצלחה ולמודל. בוגרי ובוגרות הקורס שלנו מבוקשים להדרכה על ידי מוסדות מחול וספורט מקצועיים.

קורס זה מתקיים ביחידות ללימודי חוץ הבאות:

למידע והרשמה לחצו כאן