דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
מתעניינים בלימודים?

קורס קינזיוגה

רקע:

הפופולריות של יוגה כפעילות גופנית בריאותית עולה משנה לשנה. אלפי מתרגלים ומאות מורים מתמודדים עם מספר אתגרים כמו הנגשה של המסורת העתיקה לאנשים בעלי מנטליות מערבית, מניעת פציעות הנובעות מתרגול עצים מדי או לא מאוזן, התאמת התרגול לאנשים עם מגבלות במערכת התנועה. יש חשיבות לחבר בין המסורת העתיקה של היוגה לידע הקיים במקצועות מתוך עולם התנועה כמו קינזיולוגיה, ביומכניקה ולמידה מוטורית. את חיבור הידע של מקצועות אלו חשוב לעשות בצורה  נגישה וידידותית למורה ולמתרגלים. בקורס זה המטרה היא ליישם  את הידע הנלמד ואת העקרונות בתרגול על המזרן.

סגל:

פיליפ הלפרט. בוגר תואר שני למדעי הספוט, מרצה, מאמן, מטפל בתנועה ומתרגל יוגה וותיק.

קורס קניזיוגה  מיועד:

למורים ליוגה, מתרגלים וותיקים שמעוניינים להעמיק את הבנתם במבנה ותפקוד גוף האדם*. מורים לפילאטיס עם רקע מתאים. מורים לחינוך גופני שמתרגלים יוגה.

תכנית הלימודים בקורס קיניזיוגה כוללת:

ביומכניקה של מערכת הנשימה וניתוח קינזיולוגי של סוגי נשימה. ניתוח שיטתי של תנוחות היוגה תוך העמקת הידע באנטומיה.  מושגי "כוח" ו-"גמישות" מנקודת מבט "יוגית" מחד ומדעית מאידך. יישום עקרונות האימון האוניברסאליים לטיפול "בחוליות החלשות" בשרשרת התנועתית. תנוחות היוגה ו-"רכבות אנטומיות". טיפוח היציבה בעזרת האסאנות. מערכות גוף האדם הקשורות לתנוחות של שיווי משקל. השוואה בין גרסאות שונות של תנוחות היוגה כדי להתאים את התנוחות לצרכים האישיים של המתרגל. תפקיד שרירי הליבה בתנוחות היוגה ,תרגול יוגה במצבים אורתופדיים שונים כמו בעיות כתפיים, ברכיים, גב תחתון ועוד...

היקף הלימודים קורס קניזיוגה:

60 שעות (2 ש"ש)

למה ללמוד קיניזיוגה אצלנו?

מדובר בקורס ייחודי שלא נלמד כרגע בשום מסגרת אחרת. כמו כן, המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט) הינו מוסד מוכר להשכלה גבוהה. הלימודים בקמפוס וינגייט מעניקים הכשרה אקדמית המשולבת בהכשרות מקצועיות בתחומי התנועה, האימון, השיקום, הספורט וההוראה.  הלימודים במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט הם חוויה אקדמית ומקצועית. פעולות חברה ותרבות, אירועים חגיגיים וטקסים בעלי אופי חינוכי ולאומי הם חלק בלתי נפרד מחיי הקמפוס.