דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
מתעניינים בלימודים?
קורס מדריכי מחול

מדריכי מחול

רקע לקורס מדריכי מחול

הכשרת מדריכים והסמכתם להדרכת אומנות המחול.

להרחיב את השכלתו של הלומד באמצעות חשיפה לסגנונות מחול מקובלים שונים.

לפתח הבנה ליכולת התנועה וביצועה תוך אימון והתנסות פעילה בדרך של חוויה.

להקנות כלים מקצועיים בתחום הוראת אמנות המחול ובקשר שבין המחול לבין אמנויות אחרות.

בלימודים המעשיים יודגשו פיתוח היכולת האישית, הבנת התנועה, פיתוח היצירתיות והחיבור הכוראוגרפי. 

לפרטים נוספים אצל מרכזות הקורס.

שרון הללי- אסא: 0587784800

הדר שפירא: 0544633069

סגל המגמה מדריכי מחול

שרון הללי אסא, הדר שפירא, ענת שרון, מיכאל רייצ'ס והילית כהן.

רכזת הקורס מדריכי מחול

הקורס מדריכי מחול  מיועד

לבעלי רקע מתאים במחול ולאחר ריאיון אישי.

מועמדים שאינם מורים לחינוך הגופני או מדריכים מוסמכים בספורט יידרשו להשלמה בנושאים אלו: אנטומיה, פיזיולוגיה, בהיקף 60 שעות  וקורס עזרה ראשונה בהיקף 28 שעות.

תכנית הלימודים בקורס מדריכי מחול

הקורס עוסק באימון היכולת האישית ובשיפורה, בהבנת התנועה ובפיתוח היצירתיות וכן בהכשרה להדרכה. בשיעורים המעשיים ייחשפו התלמידים לסגנונות האלה: הבלט הקלאסי, המחול המודרני, המחול העכשווי, ולסדנאות באימפרוביזציה ובקומפוזיציה וכן לחיבור הכוראוגרפי.

היקף הלימודים

300 שעות (10 ש"ש) יתקיימו מספר מפגשים מרוכזים בחופשות הסמסטר.

תעודות

למסיימים בהצלחה תוענק תעודת מדריך למחול מטעם המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט). התעודה מוכרת על ידי הפקוח על המחול במשרד החינוך והתרבות

למה אצלנו

המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט) הנו מוסד מוכר להשכלה גבוהה. הלימודים בקמפוס מעניקים הכשרה אקדמית המשולבת בהכשרות מקצועיות בתחומי התנועה, האימון, השיקום, הספורט וההוראה. הלימודים בקמפוס וינגייט הם חוויה אקדמית ומקצועית. פעולות חברה ותרבות, אירועים חגיגיים וטקסים בעלי אופי חינוכי ולאומי הם חלק בלתי נפרד מחיי הקמפוס.

 

מיקום

תאריך פתיחה

יום

שעה

רישום מקוון

מדריכי מחול

המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)

15-10-23

א'

8:00-16:45

רישום מקוון (or-bit.net)

מדריכות מחול מקצועי (נשים בלבד)

סטודיו "שרון שדה"- פתח תקווה

01/11/2023

ה'

8:00-16:45

רישום מקוון (or-bit.net)

 

משתתפות קורס מדריכי מחול 2023 מספרות על החוויה

צוף פלומבו
יום סופשנה, הוראת המחול בוינגייט 2023, מניחה שעבור כולנו, זהו יום  ספיגה...
אני קוראת ומביטה ברגעים שלנו יחד, מוצפת בכי של שמחה. שמחה שלא תלויה בדבר.
שמחה מלהיות. שמחה מלחיות.
זה מה שהמחול עושה לי...כל כך מתחברת למילים המדוייקות שלכן..שאיזה כיף שהריקוד בחר בנו..וגם, איזה כיף שאנחנו בחרנו בריקוד!
כי זה דורש, איזשהו מצפן-מצפון פנימי כזה שאומר, די...הגעתי לסטודיו המדהים הזה מתוך עולם של חזרה בתשובה, מתוך תפילה, מתוך נס, שחזרתי לרקוד והחלטתי לקחת את זה צעד קדימה. 

חשוב לי לכתוב כאן, שלמרות כל החששות, כאישה בכלל וכאישה דתייה בפרט, הרגשתי שיש לי מקום!
מקום למפגש אמיתי עם העצמי, עם הסביבה שלי. הרגשתי בנוח, הרגשתי מוגנת, הרגשתי חופשייה לבטא, לחקור וליצור מתוך חיפוש אמיתי, בתוך המיכל הזה, שמאפשר....
מחול הוא הגאולה. 

כשאני רוקדת...אני מבינה שזה הכלי הכי חזק שבי להרגיש... את הנשגב. העבודה שאנחנו מנסים לעשות בלהוריד רוח לכאן, לאדמה, המחול מביא מהאדמה, מהגוף, מעלה את החומר למעלה.
נשים מדהימות, זו היתה זכות מטורפת לרקוד את השנה הזו אתכן.

תודה גדולה ועצומה לך שרון, על הלימוד העמוק של החקירה בתוך העצמי והחיבור הכל כך חזק לאלמנטים של החיים..ואיך לא לפחד ולהשתמש בחומרים וללוש את כל הקיים ליצירה בתוכנו החוצה, מתוך אהבה אינסוף... והכל בכזו נעימות וקבלה... נתת לנו מרחב של חופש וזמן שהוא רצף של רגעים יקרים מאוד עבורי.

תודה ענקית לך הדר, על ההכוונה וההדרכה, הדיוק הפנימי והכנות שבך שעוברת דרכך אלינו..את פתחת לי עולם של אפשרויות שלא חשבתי עליהן. איך ללמד ולהעביר מחול לדור הבא, כמו גם לנשים, כאן ועכשיו, וכמה שזה נותן ערך לחיים ולחינוך של עצמנו והסובבים אותנו, שהוא גם הרבה מעבר למה שקורה בסטודיו.

תודה לך הילית , המורה המופלאה לבלט, הכי מדהימה שאי פעם אפגוש. לימדת אותי משמעת ומשמעות מתוך יופי ואצילות אמיתית
תודה לך ענת על הלימוד הרחב של עולם המחול, על הרצון והלב הטוב להעביר לנו אוצרות, ללמד מחול ומאיפה הוא בא ולייצר לנו את המרחב לחשיבה עצמאית על מחול, ואיך לנתח אותו.
תודה למיכאל על הפסנתר המדהים וכל המוסיקה שבעולם..
תודה לקדוש ברוך הוא על כל הטוב והחסד.
אז יאללה, שיתחולל בנו! המון אהבה, צוף.

טל ברוך
ביום ראשון האחרון סיימתי שנת לימודי הוראת מחול בוינגייט. 
קורס שהענקתי לעצמי במתנה אחרי עשור שבו הייתי כולי למען משפחה וילדים, הגיע הרגע להשקיע שוב בעצמי. הכל התאפשר בזכות בן זוג אוהב ותומך.

זו הייתה שנה מרגשת ועוצמתית בה זכיתי לרקוד ולחולל, לחקור, להתחבר ולשוב הביתה אל הגוף ואל הריקוד שהם באמת ובתמים העוגן שלי ואהבת חיי. 

הייתה לי זכות לרקוד לצד בנות מרגשות. נוצרה קבוצה עם לב פתוח, עיניים טובות ומכילות. כל אחת יכלה להביא עצמה בפשטות כפי שהיא על כל מנעד תחושותיה ורגשותיה.

המורות הנפלאות שרון, הדר והילית ליוו והדריכו אותנו בתוך המסע המופלא הזה ברגישות ותבונת אין קץ. ועל כך הערכתי הגדולה מאחלת לעצמי להמשיך לחולל ולרקוד בלב פתוח ולהעביר אהבה זו הלאה לנפשות נוספות. 
ואם את/ה קוראים את זה עכשיו וחושבים על לימודי הוראת מחול, אני בהחלט ממליצה מאוד לשוחח עם שרון ולהגיע ליום פתוח ולהתרשם.

שרון שפריר
אני יוצאת מהקורס הזה עם לב פתוח ומלאת הודיה! מרגישה ברת מזל שהמחול בחר בי ואני בו. השנה הזו חידדה לי עוד יותר את מקומי בעולם. זכיתי לרקוד עם נשים מיוחדות, לחקור יחד, להינות, להיות אחת בשביל השנייה עם כל רגש שעולה - מצחוק מתפקע ועד בכי של הנשמה. כל אחת בקבוצה בצבע שונה ומיוחד ומספיק ריקוד אחד כדי ליצור קשת בענן...
הקורס איפשר לי לקדש את הגוף הטהור שלי, נתן למחול לחולל מהפנים אל החוץ והעניק לי מתנה של להמשיך את השרשרת האינסופית הזו של תנועה בעולם!

תודה ענקית למורות המדהימות - שרון, הדר, הילית, ענת ומיכאל שזכיתי ללמוד מיכן, להינגע בעושר התנועתי שלכן והידע ההדרכתי..

גילי לסקוב
שרון, רציתי לסכם את החוויה ולהגיד תודה! 
תודה על הזכות ללמוד איתך את באמת פלא ואור לכל מי שנתקל בך, תמיד מרגיעה ותמיד מתחשבת, נותנת שלווה ונחת בכל השיעורים והתחברת לאני הפנימי שבתוכי (שהרבה פעמים בקורס הייתי צריכה את זה).

את ככ נעימה לסביבה וזו אחת התכונות המופלאות שיכולות להיות בבן אדם.אני מאחלת לך רק להמשיך ולהתפתח עם המחול כי הוא טמון בתוכך לעד ולנצח. אז פשוט תודה 
הדר, רציתי לומר לך תודה רבה על הכל! על היכולת להתפתח ולהרגיש חופשייה ופשוט להיות.. גם אם זה אומר רגע לקחת נשימה ולהתגבר על הפחדים שטמונים בי ואני מרגישה שלאט לאט אני מיישמת את הגישה הזו ומתקדמת. תודה על כל השיעורים איתך והרעיונות המופלאים שלקחתי להמשך הדרך (ולקחתי המון).

תודה על הזכות ללמוד ממך ולצידך 

נעמה יצחק
כשהתשוקה למחול בוערת והגעגוע לריקוד, שליווה אותי בכל צעד התגבר, ללכת ללמוד הוראת מחול היה צעד מתבקש עבורי. הדרך שלי אל עבר הקורס הייתה רצופת הפתעות אבל אני מרגישה שאיזו יד מכוונת הביאה אותי למקום שהיה הכי מדויק, נכון ועוטף עבורי. 
כי מעבר למתודיקה ולהוראה אני מרגישה שבזכות הליווי והתמיכה של המורות והקבוצה העוטפת שנתנה לי קרקע בטוחה- עברתי תהליך אישי שבוא ירדו לי מגננות, חלחלה בי הרוח ומשהו שהיה כבוי בתוכי הרבה זמן לאט לאט החל לבעור שוב. לאט לאט  אסימונים חשובים נפלו בדרך, אסימונים שנראים מובן מאליו, אבל עם ההדרכה וההכוונה הנכונה מתבהר כמה הם משמעותיים: 
תשוקה למחול כשאת במרכז הבמה זה טוב ויפה, אבל עכשיו צריך לתעל את התשוקה למקום קצת אחר, עכשיו אני בצד הנותן ולא המקבל. לתת גם אם עבר יום קשה. לתת גם כשהצד השני לא רואה את המשמעות ולפעמים לא מפגין הערכה. לתת משמעת וחינוך, לתת משמעות, להעביר את חדוות המחול -זו לא משימה פשוטה. זו אחריות.

הגעתי לקורס עם הרבה חששות וספקות. בעיקר בעצמי, אחרי הרבה זמן שלא רקדתי באמת.

אבל במהלך הקורס הרגשתי שרואים אותי, שרואים את הנשמה הרוקדת שלי ונותנים לה מקום. נותנים לה קרקע פורייה ללבלב בה, להתבלבל בה, לטעות, לתקן ובעיקר לצמוח וללמוד. הרגשתי שלא מוותרים לי, שרוצים שרק אלך ואשתפר אבל בעיקר רוצים שאהיה שלמה ובטוחה בעצמי ובתהליך. הריקוד הוא השפה הסודית של הנפש, אמרה מרתה גראהם. גוף ונפש - חיבור שלא ניתן להסביר. כי כשרוקדים הנפש מדברת והגוף זז.

כי ריקוד הוא ריפוי, ש-כך למדתי על בשרי בווינגייט, מגיע בעיקר מתוך הרפייה אמיתית. 
שחלום מגיע מהחלמה, ותוך כדי המחול אנחנו מחוללים עולם חדש.

אני לוקחת איתי אבני דרך חשובות שניתנו לי בזכות מורות מוכשרות שהעצימו, פתחו וחיזקו גם את הטכניקה אבל גם את הנפש. כי יש מורים שמעבירים שיעור ויש מורים שבאו לתת פיסה מעצמם ובתשוקה רבה, ללמד ולפתח. כזו מורה אני שואפת להיות.  אז אני מקלילה את הנאום הארוך ובאמת אומרת שזכיתי ללמוד מאותן מורות. שברור לי שהתקשורת וההסתייעות בן לא נגמרת בסוף הקורס. כי הדרך האמיתית, רק מתחילה.

רון מן
קורס מחול מרתק וממלא את הגוף ונפש ❤️
מתחילתו ועד סופו הוא הרפתקה לעצמך. לחקור, ללמוד, להתפתח וללמוד להקשיב.
נותן כלים מדהימים איך להתפתח בתוך עצמך ולהוציא את האור המדהים שלך לעולם!
קבוצה מדהימה שכל אחת נותנת המון מקום לעצמה ולקבוצה, ללא שפיטה אלא בחיבוק גדול שמקבל כל אחת ואחד עם הסיפור המיוחד שלו, מה שחסר בדור של היום.

מצאתי מפלט במחול! ממליצה בחום רב! מדריכות הקורס מקצועיות, מחבקות ועם המון משמעת בכדי שנלמד להעביר זו לדור הבא אוהבת רון מן 

בוגרות של  קורסים קודמים מספרות

ראומה זוהר 2020- 2019 קורס מדריכי מחול

הבחירה בקורס מדריכי מחול בקמפוס וינגייט מוצלחת הרבה מעבר למה שיכולתי לדמיין או לאחל לעצמי. תמהיל של תוכן עשיר מגוון, מעודכן ומדוייק, הניתן ליישום מעשי ומיידי. 

מורות נפלאות מכל בחינה.

מקצועיות, מנוסות, מעמיקות ויסודיות מאד.

הקורס מאפשר מודעות להתפתחות, כל אחת בכיוון ובדרך שלה. מומלץ בחום רב!

הקורס בקמפוס וינגייט נותן הרבה מאוד כלים ועבודה נכונה ומקצועית ! חוויתי מעשיר מלא אנרגיה ותנועה , המרצות מעולות ומקסימות,

אישית יצא לי לקחת חלק בקורס הזה במסגרת התואר ונהנתי מכל שנייה !

איילת השחר 2019- 2018

מומלץ ביותר.