דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
מתעניינים בלימודים?
אימון מנטלי - קורס ייחודי להכשרת מאמנים מנטליים

אימון מנטלי - קורס ייחודי להכשרת מאמנים מנטליים

רקע על קורס אימון מנטלי

תמיד חשבתם שבאמת אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה? שלא ניתן להגיע לתהליכים אישיים שיהיו גם איכותיים ועמוקים וגם מהירים במיוחד? כדאי שתחשבו שוב.

במיוחד אם נתקלתם במונחים כמו "חוסן מנטלי", "הצד המנטלי" ו-"מאמן מנטלי" - אבל לא באמת הבנתם את המשמעות. בקורס להכשרת מאמנים מנטליים מטעם וינגייט, נעסוק בחשיבות ובייעוד של מאמן מנטלי כחלק בלתי נפרד מהצלחתם של ספורטאים, אנשי עסקים ומנהלים.

אימון מנטלי הוא מתודולוגיה שפותחה בספורט המקצועני והתחרותי, שם הפערים הפיזיים בין ספורטאי העילית הם זניחים. אולם, הפער המנטלי משחק תפקיד דומיננטי בדרך לניצחון. לעיתים בתחרויות, מה שמכריע את הכף הוא הפער המנטלי בלבד. בעולם תובעני שכזה אין זמן לתהליכים ארוכים. אינטנסיביות האירועים מחייבת שינויים מהירים.

לכן פיתחו את האימון המנטלי כפי שהוא: תהליך עוצמתי, אינטנסיבי ומהיר המאפשר זיהוי מחסומים תודעתיים, בחירה ודיוק של מטרת המאומן ובניית תוכנית פעולה בזמן הקצר יותר האפשרי - ללא התפשרות על איכות הביצועים.

כמו ספורטאים, גם מנהלים, אנשי עסקים ולמעשה כולנו, נתונים למערכת לחצים אדירה הבאה לידי ביטוי בציפיות גבוהות של הסביבה. על מנת שיעמדו בלחץ המופעל עליהם ויצליחו להפגין ביצועים התואמים את יכולותיהם, הם חייבים להתאמן על הצד המנטלי ולפתח חוסן מנטלי.

בעידן זה של שגשוג בשיטות אימון וטיפול, לצד עולם דינמי המשתנה בכל זמן, עלינו להשתמש בכלים מתקדמים ומדויקים המאפשרים לנו לפעול ולנוע ישר אל עבר השגת המטרה שלנו ולא ללכת סחור סחור.

קורס להכשרת מאמנים מנטליים בוינגייט מיועד למדריכי ומאמני ספורט, מנהלים, ספורטאים, מנהלים, אנשי חינוך, יועצים,מטפלים, אנשים הרוצים להתפתח במקצוע הנוכחי שלהם, לדייק יותר את היחס היומיומי שלהם לאנשים מולם הם עובדים, ואף לפתח קריירה של מאמנים מנטליים.

ייחודו של הקורס הוא בעובדה כי הוא שואב את מקורותיו והשראתו מעולם הספורט המקצועני ומזקק מתוכו כלים פרקטיים תוך התאמה לעולמות תוכן נוספים כגון: ניהול, חינוך, עסקים, קריירה ועוד. 

במסגרת הקורס בשלב הראשון כל אחד ממשתתפי הקורס יעבור תהליך אימון מנטלי על עצמו. בשלב השני נלמד את המתודולוגיה מאחורי התהליך אותו עברו כך שיוכלו ליישם אותו על המתאמנים העתידיים שלהם. בשלב השלישי נצא לסטאז' - כל תלמיד בקורס יעביר שני אימונים מנטליים פרטניים בהיקף כולל של 30 שעות. 

סרטון אודות קורס אימון מנטלי

סגל

אורי אלמוזנינו

אורי אלמוזנינו

מרצה ראשי כשלוש שנים בקורס אימון מנטלי באוניברסיטה הפתוחה. הכשרתי עשרות רבות של של מאמנים מנטליים בתחומי ספורט, קריירה ועסקים. אימנתי וליוויתי ספורטאים מקצועיים, אנשי עסקים ומנהלים בכירים בחברות מובילות. מעביר סדנאות להנהלות בכירות של חברות וארגונים.

בעל הכרות מעמיקה עם עולם הספורט כאיש ברזל, כמדריך טריאתלון, וכמאמן מנטלי לספורטאים מקצועיים.

כ-30 שנות ניסיון עם העולם העסקי כבעלים של חברה, רואה חשבון, יועץ עסקי לחברות ועסקים ודירקטור לשעבר בשוק ההון.

נושאי  הלימוד -אימון מנטלי- קורס ייחודי להכשרת מאמנים מנטליים

הבנת העולם המנטלי הפנימי והתודעה שמנהלת אותנו ומשפיעה על הביצועים שלנו בתחומי חיים רבים כגון: ספורט, עסקים, ניהול ועוד. איך זה משפיע עלי? וכיצד זה משפיע על אחרים? כיצד לעצב את התודעה כך שתקדם אותי ואוכל להפיק ביצועים טובים יותר מאותם נתוני פתיחה?

הצבת מטרות מתוחכמת - ממטרה בספורט מקצועני ועד למטרה בניהול קריירה. מתודולוגיה מתקדמת בהצבת מטרות מדויקת עבורי, שתסייע לי להגשים את התוכנית שלי ולוודא הצלחה בשיעור גבוה. תוכנית שתייצר מיקוד ודבקות במטרה, מבלי לסטות מהציר שבחרתי.

אימון מנטלי - את מי מותר ונכון לי לאמן, כיצד אוכל להוביל מתאמן בלי להביא את האג'נדה האישית שלי, כיצד להניע מתאמנים לפעולה במיוחד במקומות שקשה להם כגון פריצה בעולם העסקי או בספורט תחרותי, מי אחראי על התהליך וכיצד להישאר מאמן מנטלי ולא להיכנס לפוזיציה של בוס או יועץ.

כלי אימון מקדמים - בהם משתמשים מיטב הספורטאים ואנשי העסקים הבכירים בעולם : שימוש בהדמיות, כלים להעלאת אנרגיה, נשימות ככלי אפקטיבי לניהול אנרגטי, תרגול העברה של מסר חזק במינימום זמן, איך להניע אנשים דרך שאלה, המידע "שמסתתר" בשפת הגוף שלי ושל אחרים, שינוי תודעה דרך מילים ושפת גוף.  

אימון קבוצה - כיצד מובילים תהליך אימון מנטלי עם רווח אישי בקבוצה מרובת משתתפים? בין אם זו קבוצת ספורט, קבוצת עובדים או מנהלים.

תכנית הלימודים -אימון מנטלי- קורס ייחודי להכשרת מאמנים מנטליים

25 מפגשים  היקף 125 שעות

חלק א'

 

חלק ב'

 

פרטים נוספים

הקורס משלב דרכי  למידה מגוונות:

*הקורס יתקיים בקמפוס לוינסקי בתל אביב
 

תנאי קבלה

הליך הקבלה כרוך בהגשת קורות חיים וראיון אישי.

תעודה

לעומדים בדרישות הקורס תוענק תעודה  מטעם המרכז האקדמי לוינסקי וינגייט

למה אצלנו

הקורס נותן לבוגריו שיטת אימון פרקטית, שמעבירה את המתאמן תהליך אימון מהיר במיוחד מבלי להתפשר על איכותו ועומקו .

הבוגרים יוצאים לעולם האימון המנטלי חדים ובקיאים באימון מנטלי לאחר שעברו תהליך אימון אישי על עצמם, התנסו בתרגול אימונים מנטליים על חברי הכיתה וכן התנסו בסטאז' של שני מתאמנים .

כך שמה שמבדיל את בוגרינו ממאמנים נוספים בשוק הוא ההכנה הפרקטית העמוקה אותה הם עוברים. כל שלב שצוין לעיל מעשיר את הידע ומכין את הקרקע ליום האמת, מעצם ההתנסות עצמה, אך גם בעקבות ניתוח ודיוק הממצאים מכל התנסות.

כמו כן, התלמידים בקורס נכנסים ממש ל״עולם המנטלי״ מהשיעור הראשון. הם מקבלים מטלות להגשה ובכך נחשפים לתכנים מנטליים ושיח מנטלי ברמה יום-יומית. למעשה הקורס מתרחש בכל יום לכל תקופת הקורס, ולא רק במפגשים הפרונטליים המתקיימים פעם בשבוע. אנו מאמינים שכדי להיות מאמן מנטלי טוב - צריך לחיות ולנהוג כמו שמאמנים מנטליים עושים בחיים שלהם. וכך נעשה גם בקורס.

המשתתפים פוגשים במהלך הקורס אנשים מתחומי עיסוק מגוונים המיישמים את כלי האימון המנטלי בעיסוקם כגון: מנהלים, אנשי חינוך, יזמים וכן מאמנים מנטליים העוסקים באימון מנטלי בפרקטיקה. 

להרשמה מקוונת לחצו כאן

המלצות של תלמידים לקורס אימון מנטלי

פולי אלימלך

פולי

שלום לכולם, שמי פולי אלימלך וגם אני זכיתי ללמוד אצל אורי אלמוזנינו באוניברסיטה הפתוחה. אורי הוא מורה לחיים! לכל החיים! התמורות המתקבלות באימון אצלו מהדהדות עוד הרבה שנים אחרי... לפני הכל, הוא אנושי, מכיל,חבר אמיתי! אורי מקצועי,אכפתי,רגיש ומרגש. הלימודים עם אורי הם ההצגה הכי טובה בעיר! הוא מצחיק,שנון ומלא כרימון. החיים אחרי הלימודים עם אורי הם לא אותם חיים. אני אישית חוויתי התפתחות מקצועית וכללית בחיי בהמון תחומים בזכות אורי,ועל כך אני אהיה אסירת תודה כל חיי. זהו קורס מעצים,משנה תודעה וחיים ועם אורי זו חוויה מקצועית מיוחדת במינה. אורי ללא ספק מאמן מנטלי מספר 1.

קארין איינס

קארין

שמי קארין אינס ואני כותבת את המלצתי כסטודנטית שזכתה ללמוד אצל אורי בקורס מאמנים מנטאליים באוניברסיטה הפתוחה בו היה המרצה הראשי והעיקרי.
כבר מהיום הראשון של הקורס היה ברור שיש לאורי תשוקה אמיתית לנושא האימון המנטאלי.
ההתלהבות שלו הייתה מדבקת ומיד הציתה את סקרנות כל הנוכחים. במהלך הקורס הפגין מקצועיות, עומק ידע מרשים, והסביר ללא מאמץ מושגים בבהירות ובדוגמאות.
מה שמייחד את אורי הוא היכולת יוצאת הדופן שלו לשתף את התלמידים בתהליך הלמידה. הוא יוצר סביב ה לימודית דינמית ומכילה המעודדת השתתפות פעילה והתנסות. סגנון ההוראה שלו
לא דומה להרצאות מסורתיות, ומשלב דיונים אינטראקטיביים, פעילויות קבוצתיות ומשאבי מולטימדיה כדי לשפר את ההבנה שלנו. משבוע לשבוע חיכיתי לשיעורים שלו, בידיעה שאצא עם
הבנה עמוקה יותר של הנושא.
בנוסף ליכולת ההוראה של אורי, הוא הפגין אכפתיות אמיתית ודאגה להצלחת הסטודנטים כדי שיצאו מהקורס עם מירב הכלים האפשריים להצליח. הערכתי מאוד את הנגישות והנכונות לענות
על שאלות או להבהיר ספקות בתוך הכיתה ומחוצה לה.
מבחינה אישיותיות, אורי הינו אישיות כריזמטית אשר יודע לסחוף אחריו את הסטודנטים בזכות האינטליגנציה הרגשית הגבוהה, הידע הבלתי נגמר, ניסיון החיים שלו וההומור המשובח אשר
מאפשר תהליך למידה נעים ומועיל.
מניסיוני האישי, אני ממליצה בלב שלם על אורי כמרצה. הוא ניחן בשילוב הנדיר של מומחיות בנושא, כישורי הוראה יוצאי דופן, מסירות אמיתית להצלחת הסטודנטים ואישיות כובשת.
בכבוד רב,
קארין אינס, בוגרת קורס מאמנים מנטאליים, MBA ניהול ספורט, דוקטורנטית לקידום
בריאות, לשעבר מנכ"לית מאמאנט ליגת אימהות בכדורשת וחברת מועצת העיר גבעתיים.