דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
מתעניינים בלימודים?
לימודי הנחיית קבוצות

הנחיית קבוצות

המסלול האינטגרטיבי להכשרת מנחי קבוצות

לצפייה בפלייר

רקע לימודי הנחיית קבוצות:

התכנית האינטגרטיבית להכשרת מנחי קבוצות הינה מסלול הדגל של המרכז הישראלי להנחייה אינטגרטיבית בקבוצות במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט). בשנתיים אינטנסיביות של לימודים, אנו עוסקים וחוקרים הנחיית קבוצות מהי. העבודה עם קבוצת אנשים מאפיינת מקצועות רבים ובכל זאת למנחי הקבוצות ייחוד ויתרון משמעותיים – הקבוצה היא המדיום להתפתחות הנפש והתרת קשיי-חיים. 

הקורס לימודי הנחיית קבוצות מיועד:

המסלול מיועד לאנשים העובדים עם קבוצות, או מחפשים להתפתח ולפנות לעבודה קבוצתית. בעלי הכשרה בסיסית בהנחיית קבוצות מוזמנים גם כן לרכוש ולשכלל מיומנויות הנחיה ולהעמיק את הידע הפורמאלי והמעשי באסכולות הנחיה שונות. 

היקף הלימודים לימודי הנחיית קבוצות:

תכנית דו-שנתית הכוללת 759 שעות אקדמאיות לאורך ארבעה סמסטרים של מפגשים אחת לשבוע ובסמסטר הראשון, פעמיים בשבוע וכן סדנאות מרוכזות (חנוכה וקיץ). הסמסטר האחרון ממוקד לפרקטיקום אישי תחת ליווי קבוצתי ופרטני. סה"כ, המסלול כולל  440 שעות אקדמאיות בשנה הראשונה ו- 319 שעות בשנה השנייה.

תעודות לימודי הנחיית קבוצות:

תעודת הסמכה כ"מנחה מוסמך בהנחיית קבוצות בגישה האינטגרטיבית הולסטית" תינתן לעומדים בדרישות  מסלול ההכשרה והפרקטיקום. תעודת הסמכה הינה מטעם המרכז הישראלי להנחייה אינטגרטיבית בקבוצות והמרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט).

למה ללמוד אצלנו לימודי הנחיית קבוצות:

ייחודו של המסלול ההוליסטי-אינטגרטיבי טמון בשילוב המושכל של גישות שונות מתחומי הרוח, הטיפול וההתפתחות. אנו מאמינים שהנחיית קבוצות מעולה מקורה במנחה בעל/ת תפיסת עולם מגובשת ושלמה איתה היא מזדהה. לכן אנו לא מלמדים הנחייה בגישתנו האישית, אלא עוזרים לתלמידינו להגדיר גישתם שלהם - את תפיסת העולם – ה"אני מאמין", שלהם.
אנו עושים זאת מתוך חשיפה לגישות שונות ומגוונות העוסקות ברבדים השונים המתקיימים במרחב הקבוצתי, החל מרובד ההקשבה והשיח הפשוט, דרך קול ותנועה בחלל, וכלה בהשלכות הסמויות הממלאות את הקשרים הבינאישיים. אלו כוללים גם את הדינאמיקה הקבוצתית הקלאסית, תהליכי התפתחות ויצירה הבעתית כמו גם הפסיכולוגיה האישית של כל משתתף וכמובן תהליכים והתפתחות רוחניים.

אפשרויות תעסוקה:

את בוגרי המסלול ניתן למצוא בכל ארגון העוסק בחינוך, בריאות ורווחה ובכל התארגנות קבוצתית הקשורה לטובות העצמת הפרט, הקהילה והמשפחה.
 

  • רישום מקוון שנה א' במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט) לחצו כאן

נשמח לשמוע מכם ולענות על כל שאלה בעניין ובסבלנות:

לפרטים נוספים ניתן לפנות לרכזת הסטודנטים

יעל שפרינגר 054-4424104