דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
מתעניינים בלימודים?

מחול משולב כמנוע להתפתחות אישית ופיתוח מיומנויות הקשבה

ורטיגו- כוח האיזון

מנחים: טלי ורטהיים וחי כהן            

ורטיגו כח האיזון מפגיש אנשים עם יכולות פיזיות שונות, עם וללא מוגבלות, בתנועה, מגע ואלתור. המרכז מקיים סדנאות קונטקט, תכניות שנתיות והופעות בארץ ובעולם. פועל משנת 2000, ייחודי מסוגו ומנוהל על ידי חי כהן וטלי ורטהיים – רקדנים, יוצרים ומורים למחול.

במרכז פועלת תוכנית הכשרה במחול משולב המהווה בסיס ליצירת עתודה של מנחים ורקדנים המובילים את המשך הפעילות והרחבתה לקהלים נוספים, תוך התמקצעות בתחום ההנחיה והיצירה. השתלבות הבוגרים בעבודה והיקף הפעילות בשנים האחרונות מלמדים על הצלחת התוכנית ועל חשיבותה לפיתוח המחול המשולב בארץ וליצירת אפשרויות תעסוקה לרקדנים ומנחים, עם וללא מוגבלות.

קונטקט אימפרוביזציה משולב הוא מחול ספונטני שנעשה באמצעות תקשורת פיזית בין רוקדים. חוקר ומחבר גופים שונים, עם יכולות פיזיות שונות, בתנועה זורמת תוך כדי מגע ואלתור. במהות הריקוד קיימת הקשבה לעצמי ולאַחֵר דרך נקודות מפגש משותפות. הסדנה מתאימה לכל אחד ולכל סוג של מגבלה.

על המנחים:

חי כהן וטלי ורטהיים, עובדים במודל ייחודי בו צוות המנחים הוא צוות משולב ומובילים פעילויות רבות בתחום המחול המשולב, הכוללות מגוון סדנאות בפורמטים שונים, תוכנית הכשרה ויצירה של מופעים עם קבוצות משולבות בארץ ובחו"ל.