facebook tracking pixel
חיפוש סגור
מתעניינים בלימודים?
קורס להכשרת מאבחנים ומטפלים בתפקודי למידה ויסות חושי ומוטוריקה

הכשרת מאבחנים ומטפלים בתפקודי למידה ויסות חושי ומוטוריקה

קורס להכשרת מאבחנים ומטפלים בתפקודי למידה ויסות חושי ומוטוריקה בשיטת ד"ר אורלי יזדי-עוגב

רקע לקורס להכשרת מאבחנים ומטפלים בתפקודי למידה ויסות חושי ומוטוריקה

לימודי תעודה - רכישת מקצוע מוביל ומבוקש להכשרת מאבחנים ומטפלים לעבודה עם ילדים, נוער ובוגרים עם וללא צרכים מיוחדים. שיטת יזדי-עוגב מתמקדת בהקניית ידע וכלים ייחודיים כדי להכשיר מאבחנים ומטפלים מהשורה הראשונה בקשיים בוויסות חושי (מצבים של יתר ותת-רגישות במערכות התחושה השונות- מגע, ווסטיבולרית, פרופריאוספטיבית, ריח, שמיעה, ראיה ) ובקשיים בקואורדינציה, בביצוע מיומנויות מוטוריות גסות, עדינות וגראפומוטוריות (ציור, העתקת צורות, צביעה ועוד), סרבול מוטורי והפרעה התפתחותית בקואורדינציה (DCD). 

ילדים עם בעיות בוויסות חושי ובמוטוריקה (DCD) שלא קבלו מענה טיפולי, עם הזמן הציגו קשיים  רגשיים, בכישורים חברתיים, בתפקוד היומיומי, בתחום הפעילות הגופנית, בדרישות המסגרת הגנית והבית-ספריות, דימוי עצמי נמוך ותחושת מסוגלות ירודה.  לכן, בקורס מודגשת החשיבות וניתנים הכלים להעצמת המטופלים בתחום הרגשי, החברתי, ההתנהגותי והלימודי.  מלבד רכישת מיומנויות אבחון, בקורס נלמדות גישות ושיטות מגוונות לטיפול תוך פיתוח התאמות ייחודיות לכל מטופל בהתאם לצרכיו הייחודיים.

בוגרי הקורס מצוידים בידע ובכלים לעבודה פרטנית ובקבוצות קטנות במסגרות שונות ובקליניקה פרטית, למתן ייעוץ להורים ובהנחיית סדנאות לאנשי מקצוע.

הקורס מוכר לאופק חדש במסלול אישי על בסיס אישור הפיקוח.

סגל

ד"ר יזדי-עוגב, מרצה בכירה במכללה האקדמית בוינגייט ומכשירה מורים לחינוך גופני בחינוך המיוחד, אנשי מקצוע, אנשי חינוך ומשתלמים המעוניינים בהסבה  בתחום האבחון והטיפול מעלה מ 35 שנים. החלוצה בארץ בהקמת מרכזים לאבחון ולטיפול בתחום המוטורי, מאבחנת דידקטית מוסמכת.  משמשת כראש המגמה לחינוך מיוחד ולתרפיה בספורט במכללה האקדמית בווינגייט, מרצה בכינוסים בין-לאומיים ובארץ.  ב- 1996: זכתה בפרס הוקרה מנשיא המדינה, על מצוינות אקדמית ותרומה משמעותית לחברה בישראל בתחום התמחותה;  ב- 2010: קיבלה את אות יקיר העמותה הישראלית לפעילות גופנית מותאמת על הנחת היסודות לפעילות  הגופנית המותאמת בארץ ועל תרומה וקידום התחום המקצועי. שיטת יזדי-עוגב  לאבחון ולטיפול בתפקודי למידה וויסות חושי ומוטוריקה מבוססת על עקרונות מדעיים מתחומי ידע מגוונים ועל ניסיון רב שנים בתחום והיא זוכה לשבחים מזה כמה כ – ארבעה עשורים מהורים, אנשי חינוך, אנשי מקצוע, רופאי ילדם ועוד.

צוות המרצים האורחים בקורס הוא איכותי, מיומן עם ניסיון רב-שנים בעבודה עם אוכלוסיות מגוונות.

למי מיועד הקורס

לאנשי חינוך, מדריכי תנועה לגיל הרך, מורים לחינוך גופני, אנשי מקצוע מתחום התנועה, ממקצועות טיפוליים כגון ספורט טיפולי, מטפלים באמנויות ובתנועה, בריפוי בעיסוק, בפיזיותרפיה, בבעלי חיים, בגינון, בהידרותרפיה, ברפואה משלימה, לגננות, מורים ואנשי חינוך, לפסיכולוגים, מנתחי התנהגות, אחיות בתחנות לאם ולילד.  הורים יכולים להצטרף לקורס לשם רכישת ידע וכלים (קבלת תעודת מאבחן/ת ומטפל/ת מותנית בהתאמת הרקע האקדמי והמקצועי של ההורים).

תכנית הלימודים בקורס להכשרת מאבחנים ומטפלים בתפקודי למידה ויסות חושי ומוטוריקה בשיטת ד"ר אורלי יזדי-עוגב

הלימודים מתקיימים באמצעות הרצאות מקוונות ופרונטליות (בהתאם להנחיות משרד החינוך), תוך שילוב התנסות מעשית במגוון רחב של סדנאות חווייתיות להעמקת הידע ורכישת כלים מעשיים בתחם הוויסות והמוטוריקה.  בנוסף, משולבים סרטים ותיאורי מקרים המייצגים קשיים ספציפיים בקרב ילדים עם קשיים בוויסות חושי וליקויים מוטוריים ובקרב אלה  שמאובחנים עם הפרעות נוספות כגון: לקויות למידה, הפרעת קשב והיפראקטיביות, הרצף האוטיסטי ועוד.

התכנים המרכזיים הנלמדים בקורס הם:

היקף התכנית ודרך ההנחיה בקורס

הקורס מתקיים אחת לשבוע במהלך 17 מפגשים בני 5 שעות אקדמאיות כל אחד. סה"כ 120 שעות כולל התנסות מעשית שנדרשת בהכנת עבודת הגמר.

תעודה בקורס להכשרת מאבחנים ומטפלים בתפקודי למידה ויסות חושי ומוטוריקה:

לעומדים בדרישות הקורס תוענק תעודת מאבחן/ת ומטפל/ת מטעם ד"ר יזדי-עוגב  והמכללה האקדמית בוינגייט.

למה אצלנו

המכללה האקדמית בוינגייט היא מוסד מוכר להשכלה גבוהה. הלימודים במכללה בוינגייט מעניקים הכשרה אקדמית המשולבת בהכשרות מקצועיות בתחומי התנועה, האימון, השיקום, הספורט וההוראה.  הלימודים במכללה הם חוויה אקדמית ומקצועית. פעולות חברה ותרבות, אירועים חגיגיים וטקסים בעלי אופי חינוכי ולאומי הם חלק בלתי נפרד מחיי הקמפוס

 

מאמרים מקצועיים בתחום

להרשמה מקוונת לחצו כאן

בימי שישי מהשעה 08:30  ועד לשעה 12:30  פתיחה:  22/5/2020

למידע ופרטים התקשרו: אורלי  050-5382160  גבי 050-6930972  04-6344476

 

מכתבי תודה מבוגרי הקורס של ד"ר אורלי יזדי-עוגב

במסגרת עבודתי עם ילדים, בבתי ספר, מעונות, גנים ובחוגים אחה"צ נוכחתי לגלות שבכל מסגרת משולבים ילדים עם קשיים שונים :  התפתחותיים, מוטוריים , תחושתיים ,  התנהגותיים ועוד.... לאחר בדיקה מעמיקה בחרתי ללמוד אצל ד"ר אורלי יזדי-עוגב, הנחשבת לחלוצה בתחום. אורלי כתבה אינספור מחקרים מדעיים בנושא ואף הוציאה לאור מספר ספרים מקצועיים בתחום.

הלימודים במסגרת הקורס היו מקצועיים, מרתקים  עם מגוון דוגמאות מהשטח, ותמיכה אישית לאורך כל הדרך. אורלי הקפידה ללמד כל נושא לעומק, בדקדקנות ומכל הלב! מעבר לידע העצום והיקר מפז שאורלי הקנתה לנו בקורס גיליתי אנושיות יוצאת מן הכלל, אורלי שימשה מודל אישי לאהבת האדם באשר הוא, קבלת האחר ונתינה ללא תנאי.

מיד עם סיום הלימודים בעזרתה הרבה ובתמיכתה של אורלי פתחתי קליניקה לטיפול פרטני ובמקביל שילבתי את כל מה שלמדתי בכל מסגרות החינוך, שדרגתי משמעותית את עבודתי אין ספק שהקורס הקנה לי ידע מקצועי חשוב שבלעדיו לא יכולתי להתקדם ,לעסוק ולעזור לילדים כפי שאני יודעת היום. 

אני ממליצה בחום ללמוד אצל אורלי , בעלת ניסיון עצום וחכמת לב שלא תמצאו באף מקום!

רויטל קליין לב – בוגרת קורס מרץ 2011

 

כשראיתי מודעה בפייס על הקורס הזה אמרתי לעצמי את זה בדיוק אני רוצה וצריכה. בדיוק את מה שמפורט שם. בסיום הקורס אני יכולה לומר שקיבלתי את מה שרציתי. אני מרגישה שקבלתי אוצר ממש ויש הרבה כיוונים לאן לפתח אותו או להשתמש בו. קיבלתי הרבה מאוד כלים להמשך דרכי המקצועית ואולי לא רק מקצועית. וגם זכיתי להכיר אותך אורלי. אישיות מיוחדת שאני מרגישה שאת נושמת את מה שאת עושה. את זורחת מבפנים כאשר את מדברת או עושה דברים שקשורים למקצוע שלך. ואני חושבת... אדם שכל כך אוהב את עבודתו נשאר צעיר. יחד עם חוכמת חיים. וזה שילוב נהדר לדעתי. אז תודה על קבלת פנים מאירה, על האכפתיות שלך, זה שהיה לך חשוב שכל אחד באמת יבין כדי להתקדם הלאה. התרשמתי מהמקצועיות שלך, הידע הרב, והמון רעיונות שאת שולפת בכזאת טבעיות. וגם התרשמתי מהפשטות שבך.. קצת קשה להסביר את זה אבל פשטות זה דבר כזה שהוא מחבר בין אנשים, פותח לבבות. ולכן גם אפשר לומר שלמדתי הרבה לא רק מהקורס אלה גם ממך בתור אישיות מיוחדת. על כל אלה תודה מכל הלב.

נטלי גונצרוב – בוגרת קורס נובמבר 2015

 

אורלי יקרה!

נתחיל מזה שכבר דיברתי אתך לפני שנה וחצי לגבי הלימודים, שמעתי מבנות שלמדו אצלך שהקורס מאד תרם להם. והנה אנחנו כבר בסוף.... לפני הכל מבחינה אישית היתה לי את הזכות להכיר אישיות כמוך. יש לך לב רחב ועין טובה. לא בכל יום פוגשים אשת מקצוע שהאישיות שלה קורנת לפני הכל. מבחינה מקצועית חידדת לי וקודדת לי הרבה דברים שהייתי צריכה ובאמת היום הם יותר ברורים לי. הדרך שאת מעבירה את החומר מאד ברורה וחיה, רואים שאת כ"כ חיה את התחום אוהבת ומאמינה בו.

הדבר המרכזי שהקורס נתן לי הוא הביטחון לבנות תכניות טיפוליות. אני מרגישה שהיום אני עושה את זה בצורה יותר מכוונת מטרה ומקצועית. צדקת כשאמרת שכשהעקרונות

רוית עמירה – בוגרת קורס פברואר 2016

 

לאורלי שלום,

אני רוצה להודות לך לא רק על הקורס, אלה גם על אפשרות לחזור ללימודים דבר שאני מאוד אוהב. הקורס הזה עשה לי חשק להמשיך לצבור ידע, כך שבאוקטובר אני מתחיל את לימודי לתואר שני.

שוב תודה על חומר לימודי מסודר וברור, נושאי לימוד מענייניים ועל תרגילים ודוגמאות יצירתיים מאוד לאבחון.

אבי קרמפץ – בוגר קורס ספטמבר 2017


אורלי היקרה! בסוף החודש אני מסיימת ללמוד את התואר שלי  שהחל לפני ארבע וחצי שנים.  אם יש מרצה שאני לא אשכח זו אותך אורלי ניתרמתי ממך מכל הידע העצום שיש לך שיעזור לי לאבחן בהקדם ולהסב לתשומת לב ההורים.  הקורסים שלך בוויסות חושי וויסות תנועתי תרמו לי רבות לעבודה המקצועית שלי. ישר כח!.

בהערכה רבה,

סיגל נתנאל – בוגרת התואר הראשון במכללת תלפיות

לרישום ופרטים נוספים:

אורלי: 04-6344476; 050-5382160  orlyazdi@gmail.com

שימו לב! קבוצות הלמידה קטנות ומספר המשתתפים מוגבל! הבטיחו השתתפותכם בהקדם.

שיטת ד"ר יזדי-עוגב לאבחון ולטיפול בתפקודי למידה, ויסות חושי ומוטוריקה, פותחה על בסיס ידע רב תחומי מחקרי, אקדמי וניסיון רב שנים בעבודה עם מגוון אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים. 

ד"ר יזדי חיברה מספר רב של מאמרים ואת הספרים:

*  התפתחות ולמידה מוטורית תקינה מול לקויה: היבטים תיאורטיים ויישומיים.

*  ניתוח איכותני של תנועות גופניות בסיסיות.

* אני לא קלוץ' –יש לי הפרעה התפתחותית בקואורדינציה  ( DCD Developmental Coordination Disorder). 

* הצלחה במגע'-במוטוריקה גסה ועדינה: תכנית אימון להעשרת היכולות

*המוטוריות-תנועתיות אצל ילדים בגיל הרך ולקידום ילדים בעלי קשיים מוטוריים (DCD)