חיפוש סגור

לימודי תיירות - מורי דרך

מעוניינים לשלב עבודה מיוחדת ומרתקת עם דרך חיים מופלאה בה תוכלו להתעורר בכל בוקר לחוויה חדשה ומסעירה אשר לא תשאיר אתכם משועממים אף פעם, מורי דרך היא העבודה ממושלמת בעבורכם !
מורה דרך הוא בעצם מורה לכל דבר אשר מטרתו ויעודו הם ללמד ולהקנות למטיילים אשר הוא מוביל  את הידע הנרחב והחשוב בתחומים השונים : ארכאולוגיה, בעלי חיים מצויים, צומח, תרבות ואומנות, גיאוגרפיה, דתות ולעיתים אף אקטואליה –על פי מסלול הטיול, האתרים והיעדים.
כך שתפקידו של מורה הדרך הוא בעצם להדריך וללמד את המטיילים אשר בחרו בשירותיו (תיירים מחו"ל או מטיילים מהארץ) ועל מנת לעשות זאת במקצועיות ובכיף, עליו ללמד ולהסביר את דבריו באופן חווייתי, לימודי ומרתק.

מי יכול להיות מורה דרך?

על מנת להיות מורה דרך בארץ או בחו"ל עליכם ללמוד רבות את רזי המקצוע ואת החומר הלימודי הנרחב ובד בבד להיות אנשי שיחה מעניינים שמסוגלים ליהנות מהסברים חוזרים ונשנים בתחומים הרלוונטיים השונים.
עם זאת, בשביל להיות מורי דרך מוסמכים ומורשים חשוב לפנות לקורס מקצועי במוסד מוכר ואמין בו נערכים שיעורים תיאורטיים לצד שיעורים מעשיים ברמה גבוהה כאחד.
בקורסי הלימוד המקצועיים למורי דרך תרכשו ידע נרחב על תחום הטיולים כגון : ארכיאולוגיה, גיאוגרפיה, היסטוריה, דת, צומח, חי, אקטואליה ועוד.
ולאחר סיום הלימודים תוכלו לגשת למשרדי הנסיעות השונים או לדרך עצמאית (מורי דרך מקצועיים אשר עובדים באופן עצמאי פרטי) ולהיות מורי דרך מוסמכים ומקצועיים.


מה הם האפשרויות שלי בתור מורה דרך ? עבודה בארץ או בחו"ל ...

בסיום הלימודים המקצועיים של קורס מורי דרך בבמכללה האקדמית בוינגייט (המוסד המוביל והמוכר ללימודים מקצועיים בתחום מורי הדרך ועוד), תוכלו לבחור את הדרך שלכם ואת יעדיכם האהובים.
תוכלו לבחור בין לימודי תיירות בארץ ועבודה אל מול תיירים המגיעים מחו"ל ומטיילים ישראלים לבין מורי דרך בחו"ל אשר להם קהל לקוחות מגוון (עולים חדשים, תיירים וישראלים).

לימודי תיירות בארץ –

לימודים ועבודה בארץ ישראל של תיירות פנים ארצית מחייבים את מורי הדרך להכיר את המקומות החשובים, האקלים, השפה, התרבות וההיסטוריה של המקום באופן שוטף "כמו את כף ידם". שכן, בתירות הפנים ארצית ניתקל לא פעם באנשים המבינים עניין ובעלי ידע כללי נרחב ועצום אשר לעיתים אף יצליחו להפתיע אותנו ! (וכדאי שנהיה מוכנים לכך בכך שנהיה בעלי ידע נרחב של מורי דרך, מה שיכול לעזור מאוד במהלך הטיולים והמסעות). לימודי תיירות בארץ כוללים בין היתר: מסעות לנגב, טיולים בצפון הארץ, הגעה למקומות קדושים (בעבור כל הדתות), טיולים רגליים ועוד.

מורי דרך בחו"ל

בבחירת מימוש עבודת מורי הדרך בחו"ל מוטל עליכם "משא כבד", החל מידיעת השפה המקומית, וכלה בהכרת מנהגיה, תרבותה, היסטוריה, דת וכיוב'. אך עם הקושי בא גם התענוג שבטיולים בעולם (טיול לפרו, טיול למקסיקו או אפילו טיול לשוויץ), טרקים בעולם, הכירות עם תרבויות שונות ועוד...

מאמרים רלוונטים נוספים

רפואה משלימה-לימודי שיאצו

11/02/2013

קרא עוד

פעילות גופנית וחילוף חומרים כתורמים לירידה במשקל

18/06/2014

קרא עוד

וריאציות למשחק "חיי שרה"

28/01/2014

קרא עוד

פעילות אירובית ממושכת והשפעתה השלילית על מסת השריר וה- BMR

21/07/2016

קרא עוד

תזונה בריאה לתחילת השנה

03/09/2019

תזונה בריאה לתחילת השנה

קרא עוד

בפתחו של הלב על הכניסה לשערי בית הספר...

03/09/2019

קרא עוד