חיפוש סגור

כיצד טיול עם מורה דרך יכול לחסוך זמן וכסף בטיול

מורה דרך הוא בל מקצוע אשר עבר הכשרה בתחום הדרכת טיולים. תפקידו של מורה הדרך הוא לשדרג את הטיול בחו"ל והוא עושה זאת בכמה אמצעים:

להגיע למקומות הכי מרתקים

אחד מהתפקידים של מורה הדרך הוא להוביל את הקבוצה למקומות הכי קסומים. המורה למד על המקום וכבר טייל בו ולכן הוא יכול להוביל את הקבוצה למקומות הכי מעניינים. המורה ינצל את כל הידע והניסיון שלו כדי לשדרג את הטיול כשרבים מופתעים שבסוף הטיול הם אפילו שילמו פחות ממה שהיו משלמים לבד וזאת למרות התוספת של המורה. כיוון שהמורה מכיר כל כך טוב את המקום הוא יודע איפה אפשר לחסוך ואיפה כדאי לבזבז יותר כסף.

לשמוע יותר על כל מקום

מטיילים אשר מבקשים להכיר את המקום שאליו הם נוסעים יכולים לעשות זאת באמצעות קריאה על המקום, יצירת קשר עם מקומיים והם יכולים לעשות זאת על ידי טיול עם מורה דרך. מורה דרך הוא אחד שכבר למד על המקום עצמו, שמע סיפורים ממקומיים והתפקיד שלו הוא בין היתר להעצים את החוויה. כדי להבין את המשמעות של מורה הדרך אפשר לנסות לעצום עיניים, לדמיין אזור מלא עתיקות ולחשוב כמה כיף זה לשמוע פרטים על המקום. ברור כי טיול במקומות קסומים שלא יודעים עליהם שום דבר לעולם לא יהיה מהנה כמו טיול במקומות אלו כשמבינים איפה מטיילים, איזו היסטוריה יש למקום ומה עבר עליו. מורה הדרך יכול לספר את סיפורים על המקום וגם לענות על שאלות המטיילים ולשדרג את החוויה על ידי מתן ידע וסיפורים על כל מקום בו מטיילים.

לחוות את המקום מזווית חדשה

התפקיד של מורה הדרך הוא לשדרג את חווית הטיול של המטיילים והוא יכול לעשות זאת בדרכים שונות כשאחת מהן הוא לגלות למטיילים את מה שהם עוד לא יודעים. כיוון שמורה הדרך מנוסה גם בהדרכה אך גם מכיר את המקום שאליו מגיעים טוב יותר מהמטיילים עצמם, הוא יכול להפגיש אותם עם חוויות שלא ציפו להן. למשל, כיוון שמורה הדרך כבר היה במקום, הוא יכול להכיר מסעדות מקומיות מיוחדות, מסעדות שלכאורה לא מיועדות לתיירים, אך בזכותו הקבוצה או המטיילים יגיעו אליה. מסעדה שכזו היא כמובן רק דוגמה (יכול להיות מפגש עם חנות מיוחדת, מפגש עם מקומיים, מסיבות, מופעי פולקלור ועוד), אך עבור המטיילים במקום מדובר בהזדמנות לחוות את המדינה שאליה הם מגיעים מזווית אחרת לגמרי.

המטרה של מורה הדרך היא לשדרג את החוויה

מטיילים רבים מתפלאים לגלות כי טיול עם מורה דרך הוא לאו דווקא טיול יקר יותר מאשר טיול רגיל לבד. כיוון שמורה הדרך מכיר את המקום שאליו נוסעים וכיוון שיש לו קשרים עם אנשי המקום, הוא יכול להשיג דווקא הנחה בכל מקום או לבחור את החלופה הזולה יותר לבילוי. מורה דרך יכול לעזור לארגן את כל שלבי הטיול ולארגן טיסה זולה, מקומות לינה זולים וגם לנצל את המחירים המוצעים לקבוצות בצורה טובה יותר. טיול עם מורה דרך יכול להביא יתרונות רבים לטיול ובניהם:

ביקור ביותר מקומות. כיוון שמורה הדרך יודע כמה זמן לוקח לנסוע לכל מקום הוא יכול לבצע תכנון נכון של הטיול וכך לנצל יותר מראות בדרך.

מראות שלא נהוג לראות. כיוון שמורה הדרך מכיר את המקומיים וכבר היה בארץ שאליה נוסעים, הוא יכול להוביל את הקבוצה למקומות שרוב התיירים לא מגיעים אליהם וליצור חוויה עוצמתית של הטיול.

 עלות נמוכה מהצפוי. כיוון שעם מורה הדרך אפשר להיכנס למקומות שונים כקבוצה, הטיול יכול להיות זול יותר מטיול אותו מקיימים לבד. כיוון שמורה הדרך נמצא בקשר מתמיד עם חברות שונות יכול להיות שהוא ישיג דילים טובים כמו למשל טיסות זולות (לכל יעד כולל טיסות למזרח אירופה, טיסות לאיטליה, טיסות למזרח ועוד) וישיג דילים טובים למקומות הלינה.

מאמרים רלוונטים נוספים

כמו דג במים

18/04/2013

קרא עוד

התעמלות במים לשיפור הכושר הגופני

23/12/2015

קרא עוד

החיים אחרי הקורונה - התמודדות עם פיטורין: 5 צעדים להתמודדות וצמיחה

03/06/2020

קרא עוד

לחוות חרדה ולהישאר מאוזנים - טיפול בלחץ וחרדה

03/08/2014

קרא עוד

הילינג סיני פרח הלוטוס

24/07/2016

קרא עוד

הייחודיות של אימון פונקציונאלי

23/03/2014

קרא עוד