חיפוש סגור

לימודי נטורופתיה - רפואה אלטרנטיבית

הרפואה הקונבנציונאלית שונה בהגדרה היסודית שלה מהרפואה האלטרנטיבית, מה שלמעשה יוצר וויכוח תמידי בין העוסקים בכל צד. אך נראה כי בשנים האחרונות, השניים התחברו יחדיו ויש יותר שיתוף פעולה בין הצדדים. בתי חולים וקופות חולים עושים שימוש רב בטיפולים מעולם הרפואה המשלימה ובאמצעות החיבור בין השניים מגיעים לפתרון בעל כיסוי רחב יותר מהרגיל. המכללה האקדמית בווינגייט מפעילה בית ספר לרפואה משלימה במשך שנים באמצעותו היא מדריכה את הסטודנטים כי לימודי נטורופתיה וכל לימודי הרפואה המשלימה שונים מהרפואה הקונבנציונאלית בכך שהם מבוססים על האמונה כי הגוף יכול ומסוגל להילחם במחלות באופן טבעי וכי לא תמיד יש הכרח בשימוש בחומרים כימיים. נטורופתיה

שימוש בצמחי מרפא

לימודי נטורופתיה מתאימים לכל מי שמעוניין להתנסות בחוויה רפואית שונה מהרגיל, בסיוע לחולה להגיע לאיזון פנימי וליצור עבורו קרקע מוכנה לטיפול טבעי, בשימוש בחומרים טבעיים ובמידה רבה גם בכוח המחשבה. לימודי נטורופתיה עוסקים רבות בצמחי מרפא ובדרך שלהם לרפא מחלות. במהלך שנות הלימודים, הסטודנטים לומדים כיצד לרקוח בעצמם רמדי, כלומר תרופה טבעית, בהתאם למצב בריאותו של החולה. ברפואה הקונבנציונאלית נוהגים לפתור תופעות שונות ומחלות באמצעות מחקרים וספרי רפואה שמגדירים מצבים שונים, בנוסף לפתרון שנעשה על חולה מסוים. ברפואה הקונבנציונאלית אין פיתרון חד משמעי אותו יש להנחיל על כל מטופל באופן כללי, אלא כל חולה הוא בעל תסמינים שונים, רקע היסטורי שונה, מצב בריאותי שונה, לכן חשוב לטפל בו באופן ספציפי לגופו ולא לפי מחקר מסוים שהצליח.

המכללה

 

לימודי נטורופתיה בפרט והרפואה המשלימה באופן כללי מתעקשים להתייחס לכל מטופל כאל מקרה חדש, לפענח אותו ולפתור עבורו את הבעיה דרך תיקון כל המכאובים של הגוף ולא רק הבעיה הספציפית. נראה כי הרפואה הקונבנציונאלית דואגת לפתור את הבעיה הנוכחית שמפריעה למטופל באותו רגע, בעוד הרפואה האלטרנטיבית מעוניינת ליצור עבור המטופל עתיד טוב יותר בלי להיתקל באותם סימפטומים שוב. לכן, הנוהל הוא להבין את מקור הבעיה ולא לפתור רק את התסמינים שעלולים להתרפא, אך עדיין להשאיר את הנגע הרע בגוף. המכללה האקדמית בוינגייט מכשירה סטודנטים במגוון תחומים מעולם הרפואה המשלימה, כאמור אחד בניהם הם לימודי נטורופתיה המתרכזים יומיים בשבוע במשך ארבע שנות לימוד, מה שעלול להיות מאוד אינטנסיבי עבור רבים, לכן יש לקחת זאת בחשבון ולהתכונן להשקיע את השנים הבאות בלימודים, שבסופו של דבר יאפשרו לכם להיות מטפלים ולסייע לאנשים חולים תוך כדי טיפול מקצועי ומיומן.

למידע נוסף על לימודי נטורופתיה

מאמרים רלוונטים נוספים

כיצד הופכים להיות מטפל בהבעה ויצירה בישראל 2013 ?

24/09/2013

קרא עוד

אם את רוצה ילדים רגועים נינוחים ושלווים זה בשבילך

28/07/2013

קרא עוד

פחמימות

25/11/2014

קרא עוד

נטורופתיה של ימנו

05/09/2012

קרא עוד

מה בין ריצה ובין "אימון" למוח?

03/09/2019

קרא עוד

לימודי אילוף כלבים במכללת וינגייט

24/03/2014

קרא עוד